bugün

entry'ler (59)

profesyonel fizik ogrencisi

(bkz: buyrun benim)
bir kere girildi mi çıkılmaz bu meslekten anladık.

yağmurdan sonraki toprak kokusu

sözleri,
Yağmurdan sonra gelen toprağın kokusuna
Hayranım tıpkı hayran olduğum gibi sana
Yağmurdan sonra gelen toprağın kokusunda
Ne tuhaf sen varsın sanki hemen yanımda

Yağmurdan sonra gelen toprağın kokusuna
Aşığım tıpkı aşık olduğum gibi sana
Yağmurdan sonra gelen toprağın kokusunda
Buluşuruz seninle sanki başka diyarda

Çiselerken yağmurlar, gülüşür tüm yapraklar
Çiçekler fısıldaşır, oynaşır tomurcuklar
işte ben de böyleyim, canlanırım yeniden
Seninle ben

Şeklindedir. Güzel şarkıdır hatta harikuladedir.

ada çayından haberi olmayan kız

dünyadan haberi olmayan kızdır. gitsindir. yaşamasındır.

ben bu yazıyı sana yazdım

ben bu yazıyı sana yazdım... dün akşam düğündeydim sözlük çok sevdiğim birinin düğünü. çocukluğumun beraber geçtiği, en güzel günlerimizi birlikte yaşadığımız biri. bize bi masa yapmışlar bizim jenerasyonu koymuşlar. 10 senedir görmediğim bi ablam vardı çocukken az kahrımı çekmemişti. o da gelmiş taa ankaradan sadece bir geceliğine, üstelik hamile! yine bi ablam daha o da hamile. biz ne zaman büyüdük sözlük. ne zaman geçti bu kadar yıl? içime oturdu be sözlük. o kadar kalabalıkta kocaman bi yalnızlık vardı. annem yoktu ya benim hiç tadım yoktu be sözlük. ablalarımın sonuncusu da evlendi. evlendi! düşünebiliyor musun? üstelik biz daha dün evcilik oynarken, onlar birer birer oyunbozanlık yapıp beni yalnız bıraktılar. üstelik benimle oyuna devam edicek annem de gitmişti sözlük. annemi çok özledim. gideli 2 sene, 3 ay, 7 gün oldu çok özledim be sözlük. anne ben bu yazıyı sana yazdım.

fotoğraf

fotoğraf çekmeyi denemeyenlerin bu tutkuyu anlamsız, pahalı ve saçma buldukları bir uğraş. oysa ki deyim yerindeyse elinizi verince kolunuzu kaptırıyorsunuz. benim için fotoraf çekerken hayat duruyor bunun anı ölümsüzleştirmekle filan da ilgisi yok. sadece insanlara hayatı sizin gözünüzle gösteriyorsunuz, onlara başka bir bakış açısı kazandırabiliyorsunuz. bunu fotoğraflarımda becerebiliyorsam ne mutlu bana.

ilkokulun vazgeçilmezleri

tabii ki zihinden problemler kitabı. vazgeçilmezden ziyade kabustu gerçi.
(bkz: zihinden problemler)

ünlülerin kişisel iletileri

mustafa topaloğlu: ben uzaylıyım biliyorsunuz. uzaydan arkadaşlar geldi çay içiyoruz. (Dışarıda)

çekim yasası

bir fizikçi olmama rağmen halen anlam veremediğim yasa. yanlış anlamayın newton'unkine değil şu nil gün'ün savunduğu yasaya anlam veremiyorum. düşünüyorum düşünüyorum, çekiyorum çekiyorum gelmiyor. pozitif düşünüyorum negatif oluyor. negatif düşününce yine negatif oluyor. ne bu ya.

murat konuk

maya spor merkezinin kurucusu ve sahibidir kendisi.

herasmus

sevgili zephyra nın entrysinden sonra kim olduğunu merak ettiğim yazar.

hoşlanılan kızın bıyıkları olduğunun fark edilmesi

çok da garipsenmemesi gereken durumdur. kılsız kız yoktur kıllarını almayan kız vardır. onu da öyle kabullenmek lazımdır.

türklere özgü davranışlar

"lütfen fotoğraf çekmeyiniz" ikazlarına rağmen müzeye, tarihi turistik mekanlara gidildiğinde fotoğraf çekmek; üstelik flaşla birlikte çekmek!!sonrasında da "nasıl da çektim ama" gibi bi cümleyle övündüğünü göstermek.. türklerden başka hangi millette var??ben pek rastlamadım.

hiç kimse sevmediği halde sevilebilen şeyler

ütü yapmak.

iskence edilen esyalar

televizyon kumandası. düşünsenize sürekli olarak birilerinin elleri üzerinizde ıyy..

ketoral sampuan

yazarlığını bilmem de, şampuan olarak işe yaramaz. zira bu kepekten ne çektiğimi bi ben bilirim bi de yukardaki.

üniversite öğrencilerine sorulan kıl sorular

-ne okuyorsun?
+fizik.
-fizik tedavi uzmanı mı olcaksın?
+???!!!!!!!!

birbirine benzeyen şarkılar

serdar ortaç'ın tüm şarkıları birbirine benziyor mesela.

başlıkları alt alta okumak

harbi kız
255 ytl.

msn iletisine duştayım yazan insan

daha da kötüsü: "bıcı bıcı yapıyooo"dur ki koca koca kazık kadar insanların bıcı bıcısı mı kalmıştır.

üniversite öğrencilerine sorulan kıl sorular

"bitiyor mu bu sene??" şahsen benim en kıl olduğum sorudur kendisi.