bugün

entry'ler (297)

ekşi sözlük

bu ülkede ifade özgürlüğü denildiğinde ilk akla gelen ortam.

ekşi engellenince buralarda neler oluyor diye yıllar sonra uludağ sözlük hesabıma geri döndüm. benim için büyük insanlığın çok da umrunda değildir sanki

prenslerin öcü

güzel insanlardan kurulu, güzel grup. severek takip ediyoruz efendim. bu arada flüt arkadaş ayrıca güzel... bir de şöyle bir işleri var.

http://www.youtube.com/watch?v=KqK-pYNo9kk

eymen bebeğe yardım kampanyası

konu güncel kalmalı.

konuya ilginin bu kadar az olması üzücü.

biraz ilgi lütfen.

eymen bebeğe yardım kampanyası

kurban bayramında illa ki hayvan kesmeye gerek yok.

yardım edin eymen yaşasın.

iş bankası

şube=silivri/istanbul

hesap: tuba çakmak kal, bülent kal, ömer çakmak adınadır

hesap numaramız: 1260- 0831270

iban numaramız: tr84 0006 4000 0011 2600 8312 70

mira

çok sevdiğim bir arkadaşım kızım mira'nın doğduğu gün "mi gibi ince ve narin ra gibi güçlü ve hakim olasın" yazmıştı hatırasına... kızım için dilenen en güzel dilektir belki de.

baba olmak

yedi aydır olduğum şey...

"baba" deyince normal olarak hep kendi babam gelirdi aklıma. her çocuk gibi ben de babamı severim, ya da severdim... aslında hala severim ama öyle gözümde büyüttüğüm kadar biri olmadığını fark etmeye başladım. sanki ben büyüdükçe o küçülüyordu.

şimdilerde en büyük korkum. kızımın küçükken beni gözünde çok büyütüp yetişkin olduğunda aslında ne kadar tırt bir adam olduğumu düşünmesi.

bunların dışında "baba" olmak şimdiye kadar olduğun her şeyden başka bir şey olmaktır. bir babanın kızını/oğlunu kucağına aldığı ilk an o ana kadar tatmış olduğu neşe, keyif, heyecan, mutluluk, haz vs. duygularının hepsinin toplamından fazladır. ve baba adaylarına tavsiyemdir ki o ilk anki duyguyu sakın unutmayın. çünkü bir daha tadamayacaksınız.

bergama

unesco dünya mirası listesinin 999. değeri olarak tescillenmiştir. gurur duyduk.

http://onedio.com/haber/o...un-unesco-basarisi-323356

yazar nickinden nefret ettiği şeyi öğrenmek

cmmrtylmzsk - sesli harfler.

ali ismail korkmaz

bu topraklardan nice yiğitler, onurlu insanlar, devrimciler geçti... ama senin gidişin en çok koyan oldu bana. neden bilmiyorum... o kalleşçe vurulduğun güne kadar adını da duymamıştım.

şimdi ne zaman insanın taaa şurasına işleyen gözlerini görsem, burnumun direği sızlar. seninle ilgili haberleri, yazıları okuyamaz oldum.

"hesabını soracağız..!!" gibi hamasi laflar etmek istemiyorum. soramıyoruz çünkü... bu yüzden mutsuzuz sürekli. deniz'in, erdal'ın, hrant'ın da hesabını soramadık. ama unutmadıkta. sana veripte tutabileceğim tek söz şu olur sadece:

unutursam yüreğim kurusun canım kardeşim...

hasretlik

"akşam olur mektuplar hasretlik söyler
zagreb radyosunda lili marlen türküsü"

dizeleri kullanımına en iyi örnektir.

mira

kısmetse bir kaç ay sonra doğacak kızımıza "mavi" ile birlikte koymayı düşündüğümüz isim. *

bandista

en iyi türkçe müzik yapan grup olmasının yanında siyasal kimlikleri müziklerinin kalitesini bu kadar yukarı çıkarmaktadır diye düşünüyorum. şarkıları da arzuladıkları dünya gibi sınıfsız, sömürüsüz, özgür ve yaratıcı. herkese iyi müzik nasıl yapılır gösteriyorlar. severek dinliyoruz...

baba olacağını öğrenmek

bütün dünya duysun istersin. bir de derler ki "aman herkese söylemeyin görmemiş gibi". arkadaş görmedik tabii.. sanki beş çocuğum var da altıncının haberini aldım... gazeteye sayfa sayfa ilan veresim var.. mutluyum sözlük "baba" oluyorum.

inci sözlük

dün olanların ne olduğu konusunda merak ettirmiştir.

bergama

unesco dünya mirası adaylık çalışmaları kapsamında harika bir tanıtım filmine imza atılmıştır.

buyrun efendim;

http://www.youtube.com/watch?v=oHaTssqnbxA

2 memur zammı ayıptır

yüzde 2 gerçekten komiktir ama asıl üzücü olan memurlar insanca yaşayak ücret istiyor diye sinirlenip "bak bunlar üç kuruşla ev geçindiriyor" gibi çocukça tespitlerle vatandaşla emeğinin karşılığını isteyenleri karşı karşıya getirenlerle ne yazık ki ayni havayı solumak zorunda kalmaktır.

kamu emekçileri her eyleminde kendinden çok toplumun diğer kesimlerinin taleplerini dile getirebilecek kadar erdemli olmuşlardır.

o zaman sormak gerekir ekseriyetle internet sitelerinde haber altlarına yorum yaparak ortaya çıkan zat-ı şahanelere en son kesk mitinginde asgari ücretten güvencesiz çalışmaya bir çok sorun dile getirilirken sen neredeydin acaba?

fenerbahçe universal

avrupa şampiyonu olduğu sene akıllara ziyan bir playoff sistemi yüzünden bütün sezon tek bir malubiyet almadığı halde playoff yarı finalinde bir maç kaybederek şampiyonluktan ve dahası bir sonraki yıl şampiyonlar ligine katılma şansından olmuş olmasına rağmen türkiyenin en iyi kadın voleybol takımı.

izban

an itibariyle içinde bulunduğum, sefer saatlerini bilirseniz hiç beklemeden binebileceğiniz, simdiye kadar ki denemelerimde kalkış ve varış saatlerine sadık kalan özellikle kuzey ege limanının faaliyete başlamasından sonra değeri daha da anlaşılacak olan raylı sistem.

uzun öpücükten sonraki kısa öpücük

yolluktur yolluk...

filmi çekilesi kitaplar

dublörün dilemması - murat menteş