bugün

entry'ler (32)

platonik aşk

yakup'un platonik şarkısı ve klibiyle(platonik adlı kısa film) gayet güzel anlattığı bi çeşit hoşlanma durumudur aşk olanları da vardır tabi.

sessizlik olduğu zaman kurulan ilk cümle

karnım gurulduyacak şimdi konuşun lan.

büyükanne mutfağının tipik kokusu

haftasonları kahvaltıya giderdik her gittiğimizde muhteşem çorbasından yapar. herkes mercimek çorbası yapar ama onun elleri başka yapar. o mutfak bana her zaman mercimek çorbası kokar.

ikili ilişkilerde kaçınılması gereken şeyler

kararsız olmak.

hayatta asla güvenmeyeceğin üç şey

kendime, sadece kendime, dengesiz kendime.

günü en iyi anlatan şarkı

mor ve ötesi- gül kendine

üniversitedeki bölümlerin tek cümlelik özeti

jeoloji: 2 yıllık mı? 4 yıllık mı?

gelecek kaygısı taşıyan kişi

kesin jeoloji mühendisliği öğrencisidir. hele ki bir de kafasının bu derslere basmadığını iddia ediyorsa bu kişi gelecekte nasıl jeolog olacaktır ki? kaygısı tam yerindedir.

sözlük yazarlarının favori müzik aleti

bateri.

bütün hayvanların birlik olup insanlara dalması

sadece tavukların insanların ortalama 2 katı olduğunu düşünürsek; arkamızdan 'iyi bilirdik' diyerek sonuçlanacak olaydır.

sevgiliden ayrılma nedenleri

ihanet varsa, anlayış yoksa, yalan varsa, arada mesafe varsa ve bu rahatsız ediyosa ya da bunlara benzer nedenler varsa sevgi noksanlığı vardır bence. bu durumda sevgiliden ancak ve ancak sevmiyosan ve sevilmiyosan yani karşılıklı sevgi eksikliğinden dolayı ayrılabilrsin.

bir babaya söylenebilecek en ağır söz

sana olan saygım saygı değil, sadece korku farkında değil misin?

benim de cümlelerim var

(bkz: artık kısa cümleler kuruyorum)

sözlük yazarlarının hayalleri

hiç hayal kurmadan ve tabi ki bu sayede hayal kırıklığına uğramamak.

başlıkları alt alta okumak

kim çıkarıyor bunları kim kim kim
mustafa pehlivanoğlu

başlıkları alt alta okumak

allah ı kim yarattı
nereden bileceksiniz

ilk sevgili

ilk'ler unutulmazlar. herşeyin ilk'i onda yaşanmışken onu unutmak ne mümkündür.

katık döner

başlığı görmemle kokusunu burnumda hissetmeme neden olan dönerdir. o nasıl bişeydir arkadaş, dibini layıkıyla yiyemedim hiç ben en çok ona yanarım. içinde ne olduğunu da çözemedim bir de ona yanarım. istanbul'a geldim geleli yiyemedim ona da yanarım. an itibariyle istanbul sınırlarında nerde var merak içindeyim olsa da yesek.

eşeğe söylenebilecek en güzel söz

eşşek gözlerine kurban olayım.

anneyle kavga etmek

güzeldir. anneyle edilen kavganın tadı başkadır bir kere, içinde ne var ne yok söyleyebilirsin, çok kırarsın belki ama hoopp oradan direkt duygusal dakikalar başlar ve sonrasında hiçbir şey yaşanmamış gibi her şey güllük gülistanlık olur sen yine onun biricik evladısındır. suçluysan affedilirsin ve bıraktığın yerden hiçbir şeyi düzeltemeden devam edersin.