bugün

sevdiği entry'ler

kadının okuması çalışması görüşmesi islamda yoktur

Aynı cübbeli müşrik'in beslendiği çanaktan;

Eğer bir kimsenin bir kimseye secde etmesini emretseydim, erkeklerin kadınlar üzerinde olan haklarından dolayı kadınların erkeklere secde etmelerini emrederdim. (Tirmizi, Rada 10/1159; Ebu Davud, Nikah 40/2140; Ahmed b. Hanbel, Müsned 6/76; ibn Mace, Nikah 4/1852)

Kocanın vücudu irin ile kaplı dahi olsa ve karısı onu yalayarak temizlese, yine de kocasının hakkını ödemiş olmaz.
(ibni Hacer El Heytemi 2/121; Ahmed b. Hanbel, Müsned, 5/239)

Ey kadınlar! Eğer kocalarınızın size olan haklarını bilseydiniz, ayaklarının tozunu yüzlerinizle silerdiniz.
(Hafız Zehebi, Büyük Günahlar)

Kadınların dinleri ve akılları eksiktir. (Buhari)

Çok lanet ediyor ve kocalarınıza karşı nankörlük ediyorsunuz. Aklı başında bir erkeğin aklını sizin kadar çelebilen, aklı ve dini eksik başka bir varlık görmedim. (Müslim, iman, 34/132; ibn Mace, Fiten 19/4003)

Kadınlar arasında iyi kadın, yüz tane karga arasında alaca bir karga gibidir. (Buhari)

Ey kadınlar topluluğu! Sadaka veriniz ve çok istiğfar ediniz. Çünkü ben, Cehennem halkının çoğunun sizler olduğunu gördüm.
(Müslim, iman 34/132; ibn Mace, Fiten 19/4003)

Namazı bozan şeyler kara köpek, eşek, domuz ve kadındır.
Müslim, Salat 265; Tirmizi Salat 253/338; Ebu Davud, Salat 110/720

Uğursuzluk üç şeyde vardır: Kadında, evde ve atta.
Ebu Davud, Tıb 24/3922; Müslim, Selam 34/115; Buhari, Nikah, 17/4805

Dışarı çıkması kesin gereken kadın ise kocasından izin aldıktan sonra dışarı çıkacak ve şu kurallara kesin uyacaktır:

1- Sıkı sıkıya örtünüp kötü giysilere bürüne,
2- Hiç çıkmamış gibi davrana,
3- Başını öne eğip kimsenin yüzüne bakmaya,
4- Kalabalığa karışmaya,
5- Erkeklerin bulunduğu yerlere yanaşmaya,
6- Herkesin dolaştığı sokaklardan uzak dura,
7- işini bir an önce bitirip evine döne,

imam Gazali, ihyayı Ulumuddin 2

seni gidi din tüccarı seni, seni gidi putperest seni, Allah'dan başka Rab edinirsin demek, Demek gavs'ın seni kurtaracak öyle mi? demek kabir azabından yanmayan kefen satarak kurtulacaksın öyle mi? sakallı müşrik seni...

fas'dan hatun getirip hoplatmayı biliyorsun tabi, ahirette hesap verecekmiş, seni gidi cehennem ehli seni, o taptığın mahmut deyyusu bir kademe üzerinde yanarken ondan akan irinleri içeceksin, pedeofil zındık seni.