bugün

entry'ler (21)

elifclskan

kocaman zeytin gözlü ve kızıl saçlı bir hatundur.

üniversiteyi bitiremeyen kusura bakmasın

Okulu uzayan öğrenciye boşuna yer kaplıyor demek ne demektir? O öğrenci iki dersten kalmasa, onun yerine seni mi alacaklardı? Her yıl üniversitelere ayrılan kontenjanların kalan, geçen öğrenciyle alakası yok. Tayyip dinleyeceğinize biraz da öğretmenlerinizi dinleyin de önce üniversiteli olun sonra eleştirin üniversitelileri.

kaan mazhar

işte bu adam benim ilk aşkımdır. Bu adam hep ortalıkta olmalıydı. Neredesin şimdi?

hayattaki küçük mutsuzluklar

Tırnak kırılması.

2 aylık bebeği 9 gün evde tek başına bırakmak

Öğretmenlik çocuklara sevgiyi gerektirir ki bir insan öğretmen olmasa bile yapmaz bunu. O kadar aile bu kadına çocuklarını emanet ediyor.

biz hiç ayrılmayalım olur mu diyen sevgili

Bu cümleyi kuran bir kızsa evlen artık benimle, zaten evde kaldım bari seni kafesleyeyim demeye getiriyordur ama erkek söylüyorsa bak seni bırakmayacağım ilerde evleniriz şimdi bizim ev boş, gel biz bir film izleyelim demek istiyordur. Kesin kızı kullanıp bırakacaktır o adam.

hayattaki küçük mutsuzluklar

istediğin elbisenin sana uygun bedeninin olmaması.

sütçüler

Ah keşke atansam dediğim yerdir. Isparta'nın en küçük ama insanlarının en modern olduğu ilçesidir.

ısparta

Yazları pespembe, kışları beyaz örtülerle kaplı, her daim gül kokan küçük, şirin bir ildir. Antalya kadar sıcak değildir. Gece geç saatlere kadar dışarıda dolaşsanız bile insanlarından size zarar gelmez, güvenilirdir. Gülü ve halısıyla meşhur olan Isparta yine gül ailesine mensup olan elmasıyla da öne çıkmaktadır. Gurmelere göre Isparta'nın elmasını yerken gül kokusu gelirmiş. Dış pazarda ise kirazdan önemli bir gelir elde etmektedir.

bir erkeğin en tatlı olduğu an

Ona çikolatalı kek yaptığımda kendini dünyanın en şanslı erkeği sandığı andır.

saat 04 00 dan sonra sözlükte bulunanlar

vampir gibi gündüz uyuyup gece yaşayan insanların sözlük meraklısı olanlarıdır. Ayrıca araştırmalara göre zeki insanlar gece uykusuz kalmaya daha fazla meyilliymiş.

gece gece yolculuk yapmak

Gündüz gündüz yolculuk yapmaktan bin kat iyidir uzun yollarda. Gecenin hüznü karışır kulaklıktaki duygusal müziklere. Uyursun, uyanırsın kafan cama vurdukça.

buzdolabı üstüne konumlanmış davul fırın

Bir komşu teyze yeni fırın almış da atmaya kıyamamış davul fırını, getirdi bizim öğrenci evine. O kadar beynimize yer etmiş ki davul fırının konumu ve koordinatları sanki çok eşyamız var gibi bulamadık buzdolabının üstü dışında koyacak yer.

cool

Cool kelimesi evet serin demek ama karşındaki durup dururken bunu söylüyorsa problem yok demeye çalışıyordur ya da acayip havalı bir insansındır, çok hoş sözler çıkmıştır ağzından.

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

Yeraltı canavarı diye bir film izledim. Çok eski ayrıca bir özelliği de yoktu ama küçük erkek kardeş canavar seviyorsa ablalar da sever.

gecenin 2sinde espri yapan kız

Espriden anlayan üstüne bir de espri yapabilen kız bulmuşsunuz hala bir de saate mi bakıyorsunuz? Ama bunun mantıklı bir açıklaması var. Espri zeka gerektirir ve zeki insanlar gece uyanık kalmaya daha meyillidirler.

çok bilmiş kadınların hep mutsuz olması

Bu sadece kadınlara özel bir şey değildir. Bir insan ne kadar çok bilgiliyse o kadar mutsuzdur. Siz hiç mutsuz deli diye bir şey duydunuz mu ama deliye her gün bayram sözünü duymuşsunuzdur.

bu yazıyı babama yazdım

Babam hayatta olduğu halde onu çok özlüyorum. Ona sarılmak istiyorum ama o benden uzak duruyor doğduğumdan beri. Babalar kızlarına sevgisini gösteremez yoksa çok seviyor seni diye avutuyor annem.

eski sevgiliye kurban bayramında atılacak mesaj

işte bir umut belki o da bir mesaj atar ve derken küller alevlenir mi acaba diye atılan mesajdır.

gelecekteki sevgiliye not

Ben anlamam öyle sevgili işlerinden. Bizde gelip babadan isteme vardır.