bugün

entry'ler (88)

türkiye cep telefonu tarihi

hiçbir şey değişmedi aslında o zamanlar insanlar maaşından fazlasını veriyorlardı şimdi de aynı... son çıkan ne ise gündem o... hayatımızı kolaylaştırdıkları bi gerçek bazı şeyleri anlamsızlaştırdıkları gibi

frame ne lan

çerçeve diyince anlaşılıyo zaten frame ne lan biçiminde söylendiğinde daha bi anlamlı olan cümle

senin canın sağolsun

canın her yandığında içinden geçen cümle.. anlamlıdır keza muhattabı olan kişinin ölmesi durumu, içinde bulunulan zamandaki acı ile kıyaslanmak suretiyle kişinin ölüm durumunun ciddiye alınmakta olduğunu gösterir.

radyo uludağ

internet üzerinden dinlenmesi verimli değil yayın gidip geliyo yani sözlüğün hatrına da bu eziyet cekilmez

doğruluk mu cesaret mi

insanların sırf bir şeyleri itiraf etmek ya da coşmak için bahane bulmak amacıyla oynadığı oyun.
oyun olarak : masanın ortasına uçları olan bir nesne konur (kalem vb) oyuncular sırayla çeyirir ve sivri olan uç kimi gösterirse kişi doğruluk mu cesaret mi şeklinde birini seçer. oyuncu doğruluk seçeneğini secerse diğer oyuncuların sorduğu bir soruya doğru cevap verecektir eğer cesaret seçeneğini seçmişse diğer oyuncuların istediği bir eylemi gerçekleştirmek zorundadır.
yaptırımları:1- yapama-dı-kiii şeklinde yayvan ağızla sürdürülen cümle
2-hani hani noooolllduuu şeklinde birinciden daha iğrenç sesle burnun dibine girilmesi
3- gruptan dışlanma ve kendini kanıtlayamamanın verdiği eziklik

lazer göz ameliyatı

ameliyat sırasında görüntü kaybı ile bilinç kaybını beynin algılayamadığı gözün açık olduğu halde bişey göremediğin ilginç deneyim.. zaman olarak kısa ama yaşanılası... gözün kaçacak yerinin kalmadığı son nokta... elimi yüzümü yıkarım elhamdülillah ama hiç bu kadar gözüm yıkanmamıştı.

ismet inönü

kıskançtır. Mustafa Kemal'imi kıskanıp durmuştur. yancıdır malatya'ya yapmıştır ne yaptıysa sevmem bu adamı

ikiyüzlü samimiyetsiz kemalistler

harbiden hepsi aynı mı bunların? keşke Kemal ismini kullanmasalarmiş çok severim ben Mustafa Kemal'i

bizim atamız osmanlıdır

METE HAN ne kadar atamsa FATiH de öyledir ATATÜRK de tarihini bilmeyen bir milletin hayat damarı kökünden kopmuş demektir. Avrupalılar yaptıkları katliyamlara bile gururla bakarlarken bizim gurur duyulacak tarihimizden utanmamız anlaşılır şey değil.

30 mart 2014 yerel seçim sonuçları

''4 sene yatanlar yeni yeni ayaklandi, belediye çalışmaya yeni başladı mart gelmese keşke'' dedirten seçimler.

acıktım

acıkmak fiilinin görülen geçmiş zaman 1.tekil şahsa göre çekimlenmiş halidir. örnek: harbiden çok acıktım ya.

evlilik yaşı

ergenleri bıraksan anında evlenirler,gençlere göre 20 iyi, evde kalmışlara göre 30 erken, evlilere göre ise hiç gerek yok kendini yakmaya..

salih uçan

sunexpress'tir.. bildiğim en uygun(salih) uçan hava yolu şirketi o.

popo mu kalça mı göt mü kıç mı sorunsalı

bu sebebiyetle o bölgelerle alakadar olacak meslek grupları latince kullanmaktadırlar.

temiz aile kizi

temiz olan ailesi mi yoksa kızın kendisi mi anlaşılamayan anlatım bozukluğu örneğidir.

let her go

bırakın ulen kızı..(cüneyit arkın) ingilizce versiyonu

saba tümer in çenesi gibiydik hiç kavuşamadık

ayy çok tatlı. sesli gülüyorum

sirenler çalmasın uyuyacağız

biri siren çalmasın dediğinde ezana dil uzatanın da manevi değerler bakımından bir farkının kalmadığını bize gösteren önerme.. her ikisi de bizim zenginliğimizdir.

tbmm de türbanlı vekil rezaleti

doğru aslında siyasete bulaşan düzgün insan mı olurmuş. ne işiniz var orada hemen çıkın kirlenmeden

denizli

caddelerinde girdiğin yerden çıkılamayan sürekli tek yön olan, dolmuşçuların yalancı, insanlarının duyarsız olduğu,görebildiğin her yerde horoz amblemi bulunan ve minik boyutuyla kendini büyük şehir sanan yer.birileri onlara söylemeli horozlar uçamaz