bugün

entry'ler (91)

üsküdar

Universite yillarimin cogu kisminin gectigi yer. Anilar anilar..

ateiste sorulacak tek soru

Bu basligi neden actin ?

yazarların liseden aklında kalan anılar

Basligi gorur gormez kafamda siraya gecen anilardir. Ben maltepe lisesinde okudum nami diger maltepe kapali cezaevi lisesi. A dan p ye olan 60 sar kisilik ve sabahci oglenci seklinde. Tabi bunun 2. Ve 3. Sinifida vardi. Hemem karsimizda super lise ayni bahceyi paylasirdik. Dusunun iste ne anilar yasandi dunya cehennemi orada tanidi * Hey gidi gunler

hakim mi daha havalı savcı mı

Yazili kurallarda hakim, yazisiz kurallarda ise savci daha etkindir. Yani savci daha havalidir.

birine hayır diyememek

Insani ozel yapan seylerden biridir hayir demek. Sahsen ben eskiden bakiyorum da bu konuda iyiymisim. Sonra cok cektim bundan. Suan yine ayni seviyeye geliyorum. Gulup gecmeyin cocuklar hayat bir oyundur ve bu oyunu iyi oynamazsan kaybetmeye mahkumsun.

tuğçe kazaz ın iq su

Tugce Kazaz' in iq sundansa onu uluslararasi iliskiler bilimi veya ortadogu uzmani vasfi ile programlara cikaranlarin iq su tartisilmalidir. Daha dogrusu adamliklari.

bir kızın çıkma teklifini reddeden erkek

Uzucudur. Kiz gercekten samimiyse.. Akside vardir. Sizi zorlayan illa deneyelim diyen. Insani kendinden sogutur. Bir turlu onunla olamayacaginiza inanmayan kiza; soyle dusun, seni biri seviyor hicbir eksigi yok ama ona karsi hicbirsey hissetmiyorsun ne yaparsin? diye soyleyince sanirim ikna olmayacak yoktur. Bence her iki taraf icinde gecerli.

kürt sorununu nasıl çözersiniz

Olmayandir. Artik olmayan coktan bitendir.Kürt degil pkk sorunu vardir. Simdi beni milliyetci veya fasist gibi gorenler olabilir. Normal hayatimda tam aksi gorunebiliyorum. Lise zamani ergen vatanperver duygulari saymazsak son 8.9 yildir kürt mevzusunu savundugum kadar neyi savundum bilemiyorum. Her kesimin cahili asirisi hic cekilmiyor. Ama elini vicdanina koy ve kürt sorunu vardir deme. Bu kadar magduru oynamayin. Ayiptir. Bir ayrimcilik mi var? Varsa doguda senin odemedigin elektrigin suyun, kimilerinin yakip yiktigi yillarin dukkanlarin parasinin benden cikmasidir. Suan devletten ne gibi bir sikayetin olabilir ?Haaa sen teror orgutune yapilani kendine yapiliyor gibi gorup onlarla kendini bir tutuyorsan o zaman baska. O zaman da yine pkk sorunu savini dogrulamis oluyorsun.

tarihteki en büyük komutan

Yasami boyunca savas kaybetmeyen Halid Bin Velid" dir.

38 derece sıcaklıkta pardesü giyen türbanlı

Saygi duyulasidir, duyulmasi gerekmektedir. Inancimiz ne olursa olsun.

sabah fatma hanım uyandırıyor helva ekmek çay

Bir zamanlarin efsane grubu Ayna' nin " Anlatmaliymis meger " sarkisinda gecer. Ne gunlerdi cocuklukta Ayna dinlemek. Kral tv' nin basinda oturup belki calar umuduyla.. Calardida..

fırat çakıroğlu şehitmidir

Bunu sadece kendi bilebilir.

Edit: Ayrica, kari kiz davasi falan degildir. Sizin o faso diye sifatlayip ozgurlukcu gencler diye magdur gordugunuz pkk li picler tarafindan bicaklanmistir. Kendisi sinava bile girmekte zorluk cekiyormus pkk lilarin etkisi yuzunden. Bu kavgalar catismalar dogrusur demiyorum ama bir taraf olacaksam bu asla o itler olamaz.

unutulmaz film replikleri

" Seninle benim aramdaki fark kardes; Sen kendin icin yalvarirsin ben sevdiklerim icin. Seninle benim aramdaki fark kardes; Sen adamlarina öldürmeyi ögretirsin ben ölmeyi. Öldürmeye gelen öldürmeden donebilir ama ölmek icin gelen.... "

abaninaltindakisopa

Sozlugun biraz olsun var olan kalitesini yasatan yazarlardan biridir. Sansa denk geldim, birkac entrysini okudum da..

gelecekteki sevgiliye not

Yarin ne yapacagini bilmeyenlerin gelecekte gelecek sevgilinin geleceginden emin olup istekler siraladigi basliktir.

sevgiliyi telefona kaydetme şekilleri

Benim oyle bir yaraticiligim yok ama sevgilim beni " Adamim" diye kaydetmisti. Cok hosuma gitmisti.

dostum dediğin kişiden soğumak

Dost olmanin zor oldugu gibi soguma durumununda zor olmasi durumudur. Tabi bu kime dost dediginizle ilgili. Dosttan sogunmaz diye bir sey yok. Bu dunyada herkes herkesten soguyabilir hatta satabilir. Dunyanin kanunu bu. Insanogluna asla guven olmaz. Bu herkes icin gecerli. Oyle bir yanlis yapilir ki sana o bunun farkinda bile olmaz bu sana koyar olayi bu bitirir. Sen oyle bir sey yaparsin ki sen yaptiginin farkinda olmazsin. Ama bunu soylemene gerek olmaz. Cunku soylenir dillenirse anlami kalmaz. Dostluk bence farkindaliktir. Tam anlamiyla empatidir.

sevgilim beni dovuyor

O zaman sen aptalsin dedirten basliktir. Sevgilim dedigin kim birak sana vurmayi sana karisma hakki bile bir yere kadar var. Nikahli esin olsa dahi dovemez dovdurmemelisin kensini.

robin van persie

Cok cok iyi futbolcudur. Dunya uzerindeki en iyi 5 golcuden biridir. Ucreti;
Kendisi yillik garanti 4.5 milyon euro + 5 milyon euro imza parasi 4 yila boldugunuzde 1.6 milyon euro yapar. Yani yillik kemiksiz kazanacagi ucret 6.1 milyon euro' dur. Mac basi 20 bin euro olan van Persie' nin ligde 30 mac, sampiyonlar ligi eleme muhtemelen sonrasinda avrupa ligi ve turkiye kupasini hesaba katarsak toplamda 45-50 arasi maca cikacak. Mac basi ile birlikte 7 milyon euro yapar. Primleri falan saymiyorum. Yani fenerbahce her yil yeni bir van Persie bonservisi hatta daha fazlasini odeyecektir. Burada mevzu elestiri degil buna deger mi acaba ? Degip degmeyecegini fenerbahce' nin 3 yil icinde zaten genelde 2 yilda 1 elde ettigi sampiyonluktan fazlasini getirip getiremeyecegi.

2015 2016 hasan doğan sezonu fikstür çekimi

2015-2016 sezonu fikstur cekimidir.