entry'ler (15)

tiyatrodan anlayanlar

Merhabalar; öncelikle sözlük de böyle bir alanın ve anlayanların toplandığı bir ortam olması gerek diye düşündüm. Ama asıl amacım paylaşmış olduğum video hakkında değerlendirme ve eleştiri almaktır.

Şimdiden ayıracağınız vakit için teşekkür ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=jn0-8VtC8YI

mah

kafama takıldı ne işe yarar bu mah dedim araştırdım internetde tam detaylarıyla mahın anlamını buldum.
https://www.mobilworx.com/blog/mah-degeri-nedir
buradan bir inceleyin arkadaşlar

melda35

boş muhabbetin doruk yaptığı bir insan kimi zaman komik noktaları hep yakalıyor. Söverek güldüğüm tek insan.

kafayla elektrik düğmesine basmak

Çok nadiren de olsa olabilecek olasılıklar aşağıda sıralanmıştır.

* Ayağın kayarak yada takılarak kafanı elektrik düğmesine vurmak. (Yaşadım)
* Okul kavgası esnasında arkadaşının seni şiddetlice duvara itmesi le oluşan etkiden dolayı kafayı elektrik düğmesine vurmak
* Sandalyede yaslanmış otururken esneme yada çeşitli hareketler sonucu yanlışlık ile elektrik düğmesini kapatmak.
* Ofis 'de muhasebe odasının girişinde bulunan tek kirişin üstünde bulunan elektrik düğmesine konuşmak için her girdiğinde yaslanarak kapatmak ( işte bu son dediğim hep ben oluyorum )

selfie çubuğu

insanlar telefonları ile kendi resimlerini çekerken çok zorlanıldığı düşünmeleri ile ortaya çıkan, fakat daha önceleri monopod diye sadece kameralar için olan aletin telefon için aparat ayarlanarak selfie çubuğu haline gelmesi eylemidir.

Ama çok yararlı bir aletdir.

https://www.mobilworx.com...e_cubugu-monopod-190.html

saç yıkamaya 7 lira alan berber

Saç yıkatmaya güngörende 7 TL veren adam MAL' dır.

rte

Siyasetçi , Siyasi Parti Başkanı ve Başbakanlık görevinde bulunan kişinin Adı ve soyadının baş harflerinden oluşan kısaltmadır.

çaylaklıktan çıkmak

Özenerek yazdığın ilk 6 entry 'nin hırsını almaktır. Her yere yazı yazmaktır. ilerledikçe bozulan metinlerin göstergesidir.

cüzdanından para çıkarırken arkasını dönmek

Cebindeki paranın miktarı ya çok az olan insandır yada çok olan insandır. Genele bakacak olursak, az parası olan gurur yapar saklar.

(bkz: napolyon ne demiş)

rükuya eğilirken hızdan takla atan imam

Görenlerin #selfie durumu alması bu yıl an meselesidir.

özenilerek yazılan 6 entry

Çaylak olduğunuzun göstergesidir. Bu entry 'lerden sonra onaylanana kadar büyük ihtimal ile bir şey yazmayacaksındır. Yazıların onaylandıktan sonra yavaş yavaş değişmeye ve bozulmaya yün tutacaktır.

terapide

Genelde ben burada olurum ama ruhum terapide 'dir.

çok hızlı namaz kıldırırken kontrolü kaybeden imam

Kazası olmayan bir hatadır. Cemaat namaz bitince, daha fazla kontrolü kaybedebilir. Hatta ve hatta imamı kaybedebiliriz.

denize girmek

Serinlemek amacı ile yapılan fiziki eylemdir. Havaların ısınmasıyla birlikte yaz aylarında sıklıkla yapılan ve turizm açısından çok önemli olan bir eylemdir.

tipi ile sınanmak

Tip ile sınanmak; bence hiç kimse tipi ile sınanmak için gelmiyor. Ortada bir sınanacak durum var ise içini bilmeden, dışına yargıyla yaklaşan bizlerdir. Asıl sınav bize uygulanıyor.

(bkz: sınanmak)