bugün

entry'ler (17)

minibüslerdeki çin keranesi ekolü

Ayrıca arkada Müslüm Gürses, Ferdi Tayfur, Ahmet Kaya ve Neşat Ertaş gibi sanatçılardan birinin %100 resminin bulunması.

lahmacun

Biri barzo yemeği yazmış. Amk barzo sensin "LAHMACUN" tarifi yapılamayacak şekilde efsanevi bir yemektir. insanlığa bir hediyedir.

kendini spora vermek

hep bu ay olucak denip olmayan şey.

teknokral net

instagram'daki güzel postlarından tanıdığım teknoloji haberleri sitesi.

15 saattir sözlükte takılmak

acilen işsizliğe çare bulunması demektir.

çorum yozgat gümüşhane bayburt amasya çankırı

neden buralara şehir ünvanı verilmiş? diye aklımdan geçirdiğim yerlerdir.

steve jobs

Hayatı ve girişimciliği bütün girişimcilere ders olacak nitelikte bir insan.

imamoğlu nu ikinci atatürk olarak görüyoruz

tamam iyi hoş adamda herşeyi abartmayın amk. Atatürk'ün yaptığı icraatları şimdi saymaya başlasak yarın sabaha anca kalkarız. Hatta en büyük icraatını söyleyeyim isterseniz. "TÜRKiYE CUMHURiYETi KURUCUSU"...

okumuş cahil

Ülkemizde fazlaca bulunan topluluktur.

kontrollü dünya nüfsunu azaltma politikası

"kürtler ve suriyelileri saha dışına almamız nüfusu azaltma stratejimizin önemli bir parçası olabilir." bir yazar yazmış. Suriyelileri anlarım da. Kürtler derken? Kürtler bu ülkenin vatandaşları. Bence önce senin gibi ayrımcılık yapan orosp* çocuklarını saha dışına alabiliriz ne dersin?

kronik üşengeçlik

bende de bulunan hastalık. Belirtileri; sürekli yorgun hissetmek, herşeyi sonra hallederim diye ertelemek ve bir türlü o sonra hallederim dediğin şeyi halletmemek.

filozof

eski yunanda, sokrat sadece bir filozof değil, sevilen ve çok sayılan bir kişilikti.
bir gün bir dostu büyük filozofa dedi ki:

- arkadaşınla ilgili ne duyduğumu biliyor musun?

- bir dakika bekle, diye cevap verdi sokrat. bana bir şey söylemeden önce kendini küçük bir sınamadan geçirmeni istiyorum. üç farklı sınama. benimle arkadaşım hakkında konuşmaya başlamadan önce, bir süre durup ne söyleyeceğini sınamak, iyi bir düşünce olabilir. birincisi gerçeklik süzgeci; bana birazdan söyleyeceğin şeyin tam anlamıyla gerçek olduğundan emin misin?

- hayır, dedi adam. aslında bunu sadece duydum ve...

- tamam, dedi sokrat, öyleyse, sen bunun gerçekten doğru olup olmadığını bilmiyorsun. şimdi ikinci sınamayı deneyelim. iyilik süzgeci; arkadaşım hakkında bana söylemek üzere olduğun şey iyi bir şey mi?

- hayır, tam tersi...

- öyleyse, diye devam etti sokrat, onun hakkında bana kötü bir şey söylemek istiyorsun ve bunun doğru olduğundan emin değilsin. fakat yine de yoluna devam edebilirsin. çünkü geride bir sınaman daha var. bu da yararlılık süzgeci; bana arkadaşım hakkında söyleyeceğin şey benim işime yarar mı?

- hayır, gerçekten pek değil...

- eğer bana söyleyeceğin şey doğru değilse, iyi değilse ve işe yarar değilse bana niye söyleyesin ki?

buna sokrat'ın üçlü filtresi denir. sana mesajım; inanç her şeydir, o yüzden neye inandığına dikkat et. inancın: gerçekten istediğin bir şey mi? iyi bir şey mi? senin için yararlı mı? işte bu 3'lü filtreyi sen de hayatında her şeyde kullanabilirsin. canını sıkan her şeyde kullan, inan özgürleşeceksin.

sabah uyanıldığında ilk görmek istenilen şey

Tabiki istanbul Boğazı manzarası eşliğinde muhteşem bir kahvaltı sofrası.

sözlük yazarlarının kötü huyları

Bazı şeylere çok çabuk sinirlenmem'den başlayabilir. Bu listeyi 2 sayfa uzatabilirim.

cuckold

Bunu tek kelimeyle anlatıyorum "GAVAT".

gecenin şarkısı

- Nilüfer
- Hasret Rüzgarları
- itirazım Var
- Sigara

--- Müslüm Baba. ---

paraya acımadığınız şeyler

teknolojik ürünler birinci olmakla beraber , kol saati ve yemek.