bugün

entry'ler (136)

beyti dost tarikati

beyti dost refet kayserioğlunun operatörlüğünde yapılan ruhlarla görüşme celselerine tebliğ veren ruhsal varlığın adıdır.

hayır diyememek

karşıdan beklenen sevgiyi, ilgiyi, onaylanma ihtiyacını garantilemek için insanın içine düştüğü durum. zamanla alışkanlık haline gelir, otomatikleşir. insan başkaları için kendini nasıl paraladığını fark edemez hale gelir. fark ettiği tek şey o kadar iyilik yapmasına rağmen bir türlü kimseye yaranamadığıdır. sorguladığı ise neyi eksik yaptığıdır. oysa sorgulaması gereken özgüvenidir. hayır diyemeyenlerin çoğu özgüvene sahip olduklarını bilmezler. bu kişilerin acilen özgüvenlerinden haberdar olmaları ve onunla tanışmaları gerekir. doğarken hepimizde vardır bu özgüven. ama büyüdükçe çevre o özgüveni bizden alır. bir takım yasaklar, kurallar ona erişimimizi engeller. kapalı toplumlarda özgüven tu kakadır.

kişinin özgüveninden haberdar olması ve özgüvenine sahip çıkması ile bu sorunun üstesinden gelmek mümkündür. hayır diyememek üstesinden gelinemeyecek bir sorun değildir.

eğer sevgiye, ilgiye ve onaylanmaya bedel ödüyorsak ne o sevgi sevgidir, ne o ilgi ilgidir, ne de onay onaydır. sen sana yetersin dostum. bırak böyle insanları. sınırlarını koy. böylelikle sana samimiyetle yaklaşan insanları daha rahat fark edersin. dar sınırlar senin görüş alanını sınırlar, samimi dostları fark edemezsin.

sineği eliyle yakalayabilen erkek

sırtındaki sivilceleri patlatan kadının karşıt cinsidir.

tuvalete gidiyorum yerine lavaboya gidiyorum demek

Çok naif insanlardır. (bkz: lavaboya gül dökmek)

lavaboya gül dökmek

tuvalete gidiyorum demek yerine lavaboya gidiyorum diyenlerden beklenen naif eylemdir.

bay kemal

bunu da bay kemal yaptı. kedinin ne suçu var?
görsel

sevişirken klitorisiyle oynayan kadın

çok keyif verir.

uzaylılar gelince sorulacak sorular

sizin oralar burdan da mı kötü ki geldiniz? buyur, bi çay iç bari, sonra gidersin.

vedia bülent çorak

bu hanım hakkında dolandırıcılık yapıyor iddiası var, haklarında kovuşturma açılmış çoktan. bir haber sitesinin linkini veriyorum.

https://www.iyibilgi.com/?haber,26628

haklarında açılan mahkeme dosyası var mı, özellikle bülent hanımın? bilgi veren olursa sevineceğim.

dünya kardeşlik birliği mevlana yüce vakfı

Bu dernek dolandırıcılık yapıyor, haklarında kovuşturma açılmış çoktan. Bir haber sitesinin linkini veriyorum.

https://www.iyibilgi.com/?haber,26628

Haklarında açılan mahkeme dosyası var mı, özellikle bülent hanımın? bilgi veren olursa sevineceğim.

avukat

hem müvekkilinden hem karşı taraftan para kazanan meslek erbabıdır. size sormadan her şeyi yapar, sizin istediğiniz şeyi ise yapar gibi görünüp yapmaz. asla ve asla güvenilmemesi gereken insanlardır. "bir insan mesleğe girince nasıl bu hale gelir, anlamış değilim" dedirten cinstendir bunlar...

madde

tezahürü neden sonuç ilişkileri mucibince algılanan enerjiler mudilesine insanlarca verilen isim. algılanmayan madde haline ise amorf madde denir.

spatyom

bir mekan değildir, dünyadan tecrit halidir. varlık bu halde dünya hayatının muhasebesini yapar. neo spritüalist anlayışa göre spatyom hayatından sonra ruh varlığı diğer yardımcı varlıklar rehberliğinde sonraki dünya hayatının palanını yapar. yani ölümden sonraki yaşamla spatyom hayatı birbirine karıştırılmamalıdır. spatyom ölümden sonraki sürecin sadece bir bölümüdür.

dedeler

https://youtu.be/9EvYI5OT60k

ayak yalamak

bir tür osmanlı işkencesi. adamı bağlıyorlar yatağa, tabanlarına şapı sürüyorlar, keçiyi getiriyorlar ve keçi başlıyor adamın ayak tabanlarını yalamaya... aslında keçinin tuza ihtiyacı var da adamın bu ihtiyacı karşılamaya ne kadar tahamülü var?

kedi

dört ayaklı, uzunca kuyruğu olan, iki adet dik kulağa sahip, bir iki karışlık tüy yumağı bir can. miyav der, ama bunu öyle çok çeşitte söyler ki, anlamak isteyene çok şeyler anlatır.

safiye inci

fazla değer verilmiş bir kadın.

yağmur

içimdeki yangına düşmesini beklediğim imdat, umudum.

hancı bana nutellalı ekmek getir

iki kapılı bir handa duyulan en maddi ve en gereksiz arzuyu ifade eden dilek cümlesi.

ölüm

ruhun madde kâinatında kullandığı bedeni vasıtası ile yaptığı tüm gözlemleri tamamladıktan sonra, o bedenle ilişkisini kesmesi sonucu oluşan kalitatif durum.

ruh bedenle olan ilişkisini kestikten sonra beden maddesi artık tesir almaz ve tesir almayan madde dağılır. çünkü kainatta hiçbir madde, hiçbir iş ve hiçbir oluş boşuna değildir. işlevi biten her madde dönüşür. beden de ölümü müteakip dönüşüp toprak olur.