bugün

entry'ler (21)

anın görüntüsü

görsel

namus beyindedir bedende degil

yıllardır süregelen ve sürekli tartışilan bir soru, namus beyindir ve namus bacak arasındadır diyenler karşılıklı bir çatışma halinde bir de araya namus yoktur diyenler girince iş iyice bok sarıyor. insanlık tarihi ile birlikte varolan ve günümüze gelen namus ve namusun ne olduğu ve nerede olduğu sanırım israfil kardeş sûr-a'yı ufleyene kadar devam edecek.

allah neden insanları yarattı

Allah alemlerden müstağnidir..
Ama bize bakan cihetle çok şey olurdu..
Bize bakan cihetle Allah bizi yaratmasaydı...
yokluk şerdir...o zaman ben yoklukta kalırdım ki..bu benim felaketim olurdu..
cehennem olsa bile varlıkta olmak, yokluktan efdaldir..
Varlık mahza hayırdır..
zaten bu hakikate geldik..

ben bu yazıyı sana yazdım

"insan seni sevince iş güç sahibi oluyor / şair oluyor mesela."

yazarların şu an dinlediği şarkılar

http://www.youtube.com/watch?v=BJLyicveI5c

gece

"yıldızları içtimaya çıkarmışsın yine sokak lambaları karşında tek sıra... hem nürnberg, hem kızıl meydan baktığın, yürüdüğün, güldüğün her yer gece selam duruyor pürsükun ne şaşıyorum ki geceye? koca dünya kaç turdur dönüyor sen "dur" demedin diye."

foursquare

swarm hamlesinden beri üzerinde yanlış işler yapıldığını düşündüğüm uygulama. foursquare'i foursquare yapan sadece check-in olayıydı bence. insanların kendini gösterme egosunun parçası olan uygulama sadece mekanların ve sosyal güncellemelerin bulunduğu kataloga dönüşmeye başladı. nasıl bir strateji izliyorlar bilemiyorum ama basitlikten komplekse doğru ilerlediklerini normal kullanıcı gözüyle görebiliyorlardır umarım.

17 temmuz 2014 israil in gazze ye kara harekatı

bıçak tekrar tekrar kemiğe dayandı, birileri tekrar tekrar sabrımızı sınıyor. israil tekrar tekrar çocuk öldürüyor. ne yazık ki birileri yarın meydanlarda tekrar tekrar hamasi nutuklar atacak. siyaset sahte kabadayılıkların yapıldığı, egoların tavan yaptırıldığı mecra değil çözüm üretme mekanizmasıdır. hepinize iyi uykular hayırlı sahurlar. iyi uykular islam alemi, iyi uykular Türkiye!

modoskop com

uzun zamandır internetten alışveriş yapan, bol bol da bu tip "private sale" sitelerini kullanan birisiyim ve de dün aldığım ürünleri bugün ulaştırması şoklarındayım. bu siteyi herkese öneriyorum,alış-veriş yapın,yaptırtın. teknolojiyi limitine kadar kullanıyorlar, tamamen güvenlidir

milli irade sözlük

sözlüğün admin'inden geliyor

sözlüğümüz muhafazakar kesimin diğer sözlük ortamlarında kendini rahatça ifade edememesinden dolayı, keyfi değil ihtiyaçtan doğmuştur.

tanıtımlarımızı yaparken muhafazakar kesime hitap eden mecraları kullandık.

tavrımız sabittir. açılma amacımız bellidir. ama herkes gelip seviyeli bir şekilde kendini ifade edebilir.

zaten onları konuşturmazsak, onlardan korkarsak fikirlerimizin temeli sağlam değil demektir. yoldaki kasisi görüp ben bu yola girmem demektir.

sonuç olarak dindar kesimde, ak partili kesimde, geriye kalan herkeste uçurulma, banlanma korkusu olmadan (tabi ahlak çerçevesinde yazarlarsa) hürce düşüncelerini ifade edebilecekler bu sözlükte.

sözlük yazarlarından özlü sözler

gönlümüz , gönüllü aldanışlar dergahıdır, neyleyelim.

mahmut uslu

cidden çok merak bu gibi kafada insanları destekleyen, yaptıklarını takdir eden bir taraftar profili var mı? gerçi neden merak ediyorsam ülkenin şirazesi yönetenden kayık, elbet bu sporda da bir yerlerde çıban gibi ortaya çıkacak.

pharrell williams

müzik zevkim de radikal değişiklikler yapmama sebep olmuş adam. ayrıca kendisini en tatlı 'ı'm a hunter' diyen adam ilan ediyorum.

güçlü kadın

casillas bitmiş mottosunu söylettirecek maç olmuştur tamam ispanya takım olarak pert olmuş durumda ama casillas ayrı bitmiş abi yok yani bu değil.

güçlü kadın

mutluluğu kendi yüreğinden başka kimsenin yüreğinde aramayan, kırgınlıklarını, kavgalarını, sevgisini bir kenara bırakmış, hayatı sadece kendisi için yaşayan kadındır.

yalnızlık

yalnız adamlarız. yalnızlığımıza interaktif vernekler sürüp güneşe tutuyoruz. kuruyoruz. suyu çekiliyor gönül havzamızın. adımız çıkmış 90'a ve adımızı o çataldan çıkaracak kaleciler değiliz. bu sebeple hissiyat alanımıza inen yabancıları taşlıyoruz. galakside bizi seven tek uzaylı kalmadı. karbon bazlıyız. karbon bazımızı çok bozuyor.

durum böyleyken böyle

gecenin sözü

sana sevgilim demeyeceğim.
sana hayatım demeyeceğim.
sana selamın aleyküm diyeceğim.

gecenin sözü

hayattan zevk alın , nefes alabildiğinize şükredin , bazı zamanların değil , her anın kıymetini bilin .. sevilin , sevin ama en çok kendinizi sevin .. neşeniz daima eşsiz olsun.

david beckham

oğlu brooklyn’i (15) paranın nasıl kazanıldığını anlaması için londra'da bir kafede garson olarak işe sokmuş.

sözlük yazarlarının itirafları

bugün uzun zamandır süphelendiğim, kabul etmekte de bir o kadar zorlandığım birşeyin farkına vardım. ben mutlu değilim. bunu kendime anlatabilmek, içimdeki ikinci ben'in farkına varmasını sağlamak zor oldu. aramızda geçen diyalog şu şekildeydi.

ben neden mutsuzum? o da ne demek, mutluyum baksana gülüyorum, ben mutluyum, eğleniyorum, yanaklarıma baksana gamzelerim var benim nasıl mutsuz olabilirim ki? yalnız değilim dostlarım var, ailem var, mutluyum ben, biraz durgunum sadece hepsi o, yok yok mutluyum yani mutluydum. belki de kabul etmem gerek. evet mutsuzdun uzun süredir. peki neden?

ben kendiminkini buldum dostlar hayata kendimi o kadar çok kapatmışım ki o kadar çok kısıtlamışım ki kendimi, arkama dönüm bakmaya bile fırsatım olmamış. sistemin içine o kadar çok girmişimki yıllarca, aldığım bir eşyanın beni mutlu edebileceğini sanmışım. halbuki ben hiç mutlu olamamışım sadece avutmuşum kendimi ben bunlarla mutluyum ihtiyacım yok ki benim başkalarına. ahh işte işler hiç de öyle değilmiş dostlar ben mutluymuşumda sahtedenmiş gülmelerim. bunun farkına vardım. hergün metroyu kullanırım kulağımda müziğim kimseye bakmam kimseyle ilgilenmem anlıyacağınız kendi dünyamda kaybolmuş gitmişim kendimle tartışır olmuşum, içime kapanmışım. kaybolup gitmişim kalabalığın içinde, sizin içinizde