bugün

entry'ler (11)

bilim yok spor yok sanat yok ne var

Bunlar yoksa o hayatta başka bir şeyde yoktur. Cehalet insanın en büyük düşmanıdır...

doğru kız

Zor bulunan, bulununca bırakılamayan, bırakılınca yokluğu aranan ama tekrar bulunamayan, insanın hayatında çok düşük bir ihtimalle karşılaşılabilen dişi bir kişiliktir...

hayatında hiç sinem bugün bize gelsene diyememek

Bunun bir çok sebebi vardır. Ya çevresinde evine davet edebilecek kadar samimi olduğu bir Sinem yoktur ya da çok utangaçtır ya da evi hiç boş olmadığı içindir ya da kendinden şüphe ettiği içindir ve bunun gibi bir çok sebep. Hangisi bilinmez...

ağlarken sakızım ağzımdan düştü

"Ağlarken sakızım ağzımdan düştü." Evet ben görmüştüm. Çocuk ağlıyor ve sakızı ağzından düşüyor. Bunu bir yiyecek olarak gören kuş yere düşen sakızı kapıyor gagasıyla ve elektrik tellerinin tepesindeyken bir anda yere düşüyor ve hareketsiz. Meğer hayvanın gagasına yapışan sakız nefes almasını engellemiş ve kuş orada ölmüş. Çok üzülmüştüm. Sakızı sevenler ve ağlamaya meyilli olanlar; "Lütfen ağlarken sakızınızı ağzınızdan çıkarıp ağlayın!"

evrimciler

Dünyanın bilinen gerçeklerini farklı yorumlamalarla değiştirip saçma sonuçlar çıkartan kişilerin geneli verilen isim. Genelde hiçbir dine inanmayan kişiler olarak karşımıza çıkıyorlar...

rüyada makat tarafından yutulmak

Hiç görmedim rüyamda ve görmekte istemediğim bir şey. Hele de yutulmak. Hayali bile korkunç benim için...

şehitler ölmez vatan computer

Vatanı örseleyen ve toplum yapısını bozmaya çalışan, milli duyguları yer yer parçalayan dengesizce oluşturulmuş slogan olarak nitelendirilen, sözcüklerin farklı anlamlara sürüklenmesini sağlamaya yönelik oluşturulmuş bir kelime topluluğu...

çok sevdik be abi

"Çok sevdik ama karşılığını alamadık be abi" gibi bir anlam da yükleyebiliriz ama hüzün ve aşkın bir arada tarif edilebileceği çok güzel bir cümle...

aykutinki kocaman

Aykut' un ki kocaman mı biz bilemeyiz ve bizi ilgilendirmez ama Aykut Kocaman; sarı lacivertli kulüpte en fazla galip gelen teknik direktör olma unvanını yakalamış iyi bir teknik direktör...

yemeklerden sonra x tane

Yemeklerden sonra bir veya iki tane yutun veya için şeklinde klasik her Eczacının kullandığı ve yine eczacılar için sihirli bir cümle sayılır...

denizsiz yerde yaşayamam diyen istanbullu

istanbul güzeldir. Deniz de güzeldir ama böyle bir şartlandırma insanı psikolojik bunalıma götürür...
Deniz yerine havuzla da idare edebilmeyi öğrenmelidir insan...