bugün

entry'ler (80)

ömer üründül tipi çağdaş yorumcu

agüeroyu aguora diye telaffuz eder.

en güzel üniversite kampüsü

(bkz: boğaziçi üniversitesi güney kampüsü)

gezip görülesi üniversite kampüsleri listesinde ilk sırayı alır şahsımca.

hacettepe üniversitesi

bünyesinde hem ilk 500 hem de ilk 200.000'den adam barındırdığı için toplumun her katmanından adama rastlayabileceğiniz samimimsi ama arada arıza tiplere de yer veren eğitim yuvası.

sevgilinin regl kanını bardağa koyup içmek

2004 yapımı Catherine Breillat filminde geçen onlarca iğrenç aktiviteden sadece biridir. fransızların sanat yapma anlayışlarının ne kadar midesiz olabileceğini anlamak adına izlenmesi tavsiye edilir. izlerken yanınızda kimsenin olmamasında fayda var, hoş ben yaklaşık 40 kişiyle bir sinema salonunda izledim o ayrı.

(bkz: anatomy of hell)

aşk

(bkz: alırım bi dal)

büdüt: şaka şaka.. aman.

bir kadının susması

iki kelime arasına tekabül eder.

iibf nerede okunmalı

(bkz: boğaziçi üniversitesi)
(bkz: galatasaray üniversitesi)
(bkz: ankara üniversitesi)

saç uzatmak

yaklaşık bir senedir izin vermekte olduğum durum. bu tabii ki genel kanının aksine liseden mezun olalı bir sene olduğu manasına gelmemeli, tamı tamına 3 sene oldu okul biteli. konuya gelirsek, çeşitli sebepler dolayısıyla gerçekleştirilebilir bu olay, benimki biraz da tecrübe amaçlıydı. başlarda pek dikkate değecek farklılıklar yaşamadım ancak özellikle son bir aydır saçımın uzun olması toplumun her katmanında yüzüme vurulmaya başlandı. adres sorduğum insanların cevap vermeden önce birkaç saniye beni süzmeleri, dil derslerinde hocanın fiziksel özellikleri anlatırken kısa saçı erkeklerinki olarak niteledikten sonra beni kendi ifadesiyle eksepsiyon olarak göstermesi, akrabaların cık cık cık, istanbul'da çok bozuldu bu çocuk tavırları, tüm bunlar hep işin külfeti olarak alınabilir. yine de eğer kendinizi belirli bir yola girmiş hissediyorsanız ve genel manada aldığınız reaksiyonlar olumlu ise bu konuda yolunuzdan dönmemeniz tavsiye edilir.

kriminal koca memoşko

uykusuz yaz'da bulunan memo tembelçizer imzalı, uzun zamandır mizah dergisi takip eden biri olarak en çok güldüren köşeler sıralamasında ilk beşe rahatlıkla sokabileceğim başyapıt.

the endless river

pink floyd'un 20 yıl sonra çıkaracağı yeni albüm. 94'te çıkan son albümleri division bell'den sonra verdikleri uzun ara nihayet kapanıyor. ekim 2014'te piyasalara sürülmesi planlanan albümü david gilmour'un eşi twitter hesabından duyurmuş.

link: http://www.stereogum.com/...m-the-endless-river/news/

melis

ağlamaması önem arz eder.

iyi insan olmak

Ersin Karabulut'un bu haftaki köşesinde belirttiği üzere kullanılmayan bilimum musluk ve ışıkları kapatmak da bu tip bir adam olmaya dahildir.

sevgilisine oral yaptığı ağzıyla babasını öpen kız

yedek ağız taşıması gerekirken sorumsuzluğuyla sözlükteki hijyenikleri kızdırmış insan.

snapchat

Hiç hayatımızda yokken birden gereklilik olabilecek başka bir sosyal iletişim şeysi. kullanıyor muyum, gayet tabi.

sebebi neydi ki

her aktivitenin arkasına gider bu.

sevmeden sevişmek

öyle fazla anlam yüklemeye gerek yok. zaten bir çok evli/bekar insan tarafından yapılan aktivite.

boğaziçi üniversitesi

yemeklerinden yaklaşık 1 aydır acayip yaşam formlarının başgösterdiği üniversite. en son elemanın tekinin çorbasından hamam böceği çıkmış, hatta duyulan odur ki çocuk işin içinde bir gariplik olduğunu ağzındaki kıpırdanmalar sonrasında fark etmiş (ölümüne iğrenç, farkındayım). tamam eğitim, kampüs her şey şahane ama şu ufak(!) ayrıntılar da bütün bunları zehir edebiliyor. böyle bir yaşanmışlık insanın üniversite anılarının anında tepesine yerleşir ve ağızda bir fare fark edilmediği sürece de orada kalmaya devam eder, ki bu ayrıntılar insanlara laf ettiriyor, yaşanmasalar da edilmese keşke.

gerdek gecesi erkeğe söylenecek ilk söz

''şimdi sıra bende'' - gelin

muhafazakarlaşıyoruz

art arda 37 kez söylenmesi insanda orgazmik bir zevke yol açacak kelime.

erkeklerin güzel kadın zaafı

(bkz: parmaklarını şakırdatarak oynamaya başlayan iblis)

edit: kendine has bi karizması vardı, o da gitti iyi mi.