bugün

entry'ler (103)

uludağ sözlük vs ekşi sözlük

(bkz: orda bir ciğer var uzakta)

oyumsenindir com

üçüncü gününe girilen ankette aldığı 150 oyla pekte sağlıklı sonuçlar vermeyen anket sitesi.

oyumsenindir

(bkz: http://www.oyumsenindir.com)

oyumsenindir com

http://www.oyumsenindir.com linkinden ulaşılabilen; parti, kişi ve kurumlardan bağımsız seçim anketi düzenleyen site.

türk telekom arena reklamındaki 6 vurgusu

(bkz: sen bana banamı küfür ettin sen)

askerlik yapmayanların pkk terörü hakkında yazması

(bkz: beyin bedava)

öss birincisinin türk olması

yakın tarihte dünyaya hakim olacağımızın habercisidir.
(bkz: müslüman türk ün dünyaya hakim olacağı gerçeği)
tanrı türkü korusun ve yüceltsin

habervaktim

--spoiler--
yorumunuzu kriterlerimize uymamaktadır
--spoiler--

kemalistler milliyetçi mi sosyalist mi sorunsalı

kemalizm özünde hem milliyetçi, hem sosyalisttir. o altı okun anlamını bilmeden, bir kemalistle söyleşiye girilinde bu durumun bir sorunsal olarak görülmesi oldukça doğaldır.

entut

pes 2010 da dahi hilal taktiğini kullanmaktadır.

avrupa nın en ahlaksız müzik grubu olan rammstein

haberin başlığı oldukça ilginç "şehitlerin anısı için durdurun bu rezaleti". yapılacak konserin şehitlerin anısına nasıl bir zarar vereceğini anlamak zor.

organizatörlerin israilli olması, koruma şirketinin israille bağlantılı olması konserden sona topluca israil sempatisi duyan insanlara dönüşmemiz anlamına mı geliyor?

yada konserde çıkan bazı grupların ahlak kurallarınıza uymaması mıdır sizi rahatsız eden?
nerde kaldı özgürlük düşünceleriniz?

bari şehitleri işin içine katmayın. iyice sıçmaya başladınız.

ishakmete

zaman gazetesi abonesi, habervaktim.com takipçisi, kirli sakalı bulunan, (#8435332) dışında değerlendirilebilir entrysine rastlamadığım yazar.

mavi haşeması da var.

(bkz: önyargı)

deniz sözlük

aktif olan 20 yazarı ile internet aleminde kulaç atan, balık ve denizle ilgili çokça bilginin, pratiklerin bulunduğu sözlük.

gecici madde

nazım hikmet'le necip fazıl'ı lise edebiyat bilgileri ile karşılaştırmaya çalışan yazardır.

nazım hikmet'in bir şiirinden kopyaladığı bir kıtayı nazım'ın ayıbıymış gibi etrafa yapıştırarak "iste bakın, nazım berbat bir şairdir" mesajını vermeye çalışan, alttan alta milli görüş sempatizanı, parasempatik, yazarımsı.
--takıldığı kıta--
trrrrum,
trrrrum,
trrrrum!
trak tiki tak!
makinalaşmak istiyorum!
--takıldığı kıta--
--makinalaşmak--
trrrrum,
trrrrum,
trrrrum!
trak tiki tak!
makinalaşmak istiyorum!

beynimden, etimden, iskeletimden geliyor bu!
her dinamoyu
altıma almak için çıldırıyorum!
tükrüklü dilim bakır telleri yalıyor,
damarlarımda kovalıyor
oto-direzinler lokomotifleri!

trrrrum,
trrrrum,
trak tiki tak
makinalaşmak istiyorum!

mutlak buna bir çare bulacağım
ve ben ancak bahtiyar olacağım
karnıma bir türbin oturtup
kuyruğuma çift uskuru taktığım gün!

trrrrum
trrrrum
trak tiki tak!
makinalaşmak istiyorum!
--makinalaşmak--
ne diyelim, allah akıl fikir versin.

kopyala yapıştırla nazım hikmet hayranlığı yapmak

(#8274871)
(#8252447)
entarileri ile belgelenebilen kopyala yapıştırla nazım hikmet düşmanlığı yapmaktan altta kalmayan eylemdir.

sözlük hesaplarımızı bir hafta donduruyoruz eylemi

sınav dönemine denk gelmesi sebebiyle katılacağım eylem.
(bkz: bir taşla iki kuş)

timsah taklidi yapan bukalemun

hangi renklere gönül verdiği belli olmayan anti-fb taraftarının bu seneki taklididir. gönüller anti-fb kiniyle attıkça gün gelir aslan taklidi yapar, gün gelir kartal taklidi yapar.
(bkz: galatasaray taraftarı)
(bkz: beşiktaş taraftarı)
(bkz: trabzonspor taraftarı)

bursaspor un şampiyonlukla 40 milyon tl kazanması

avrupadan flaş transferlere milyonlar yatırmaya kalkışmadan altyapıya, stada ve gelişmeye harcanacak olursa bursasporun gelecekte çıtasını yükseltmesini sağlayacak paradır.

şampiyonlar liginde 3. olması bile bir başarı olacak olan takımın eline geçen bu değerli parayı doğru şekilde harcamasını ve gelecekte de ligi bu sene olduğu gibi sallamasını umuyoruz.

fenerbahçe taraftarı

anons rezaleti ile önce şampiyon olduğunu sanıp, sonra gerçeği öğrenince ne yaptığını kendisi de bilemeyen taraftardır.
hallerini anlamak gerekir.

fenerbahçe düşmanlığı

fenerbahçenin rakiplerine her alanda fark atması sonucunda ortaya çıkmış ve zamanla ligi 17-1 bölmüş düşmanlıktır.
kaçan şampiyonluk sonucu türkiyenin yarısının havalara uçması bu düşmanlığın en açık göstergesidir.