bugün

entry'ler (57)

şiir seven erkeklerin gay olma ihtimali

edebiyattan zerre anlamadığı için komplekse giren ve homofobik olan insanların aklına getirebileceği ihtimal.

taşkınlık parkı

teknoloji ve oyun içerikli, her pazartesi podcast yayınlayan güzel ama az aboneli kanal.
https://www.youtube.com/c...nqvNtQianrXbjay0CA/videos

youtube ile para kazanma

sanıldığı kadar kolay değildir. hazırladığınız video tam olarak özgün olamayacak zaten ister istemez o zamana kadar izlediğiniz benzer kanallardan bir şeyler katacaksınız işin içine ama yine de işinizi sevdirebilmek adına fikir bulmak için kasıp duracaksınız, saçma sapan yorumlar * gelecek, seçtiğiniz alana göre süre kısalıp uzayacak olsa da kesinlikle teknik kısımlarda * uzun zaman harcayacaksınız ve en kötüsü türkiyede bu işi yapıyorsanız tüm bu maddelerin zorluğu iki katına çıkacak. video öncesi hazırlık, video kayıt ve düzenleme süreci, yükleme süreci, yükledikten sonrası bunların hepsi ayrı bir dert olacak kısacası . ve bunca derdin ardından kazanacağınız para da izlenme başına $1 falan olmayacak maalesef.

pucca okumayıp kendine insan diyen tip

uludağ sözlük trollerine malzeme veren kitabı (!) okumamış tiptir.

türk dizileri

film izlerken dahi çok sürükleyici değilse bir oturuşta bitiremeyen biri olarak en çok övülenlerini * bile izlemediğim, izleyemediğim diziler. hepsi kötü diyemem. çünkü dediğim gibi izlemedim iyi sayılanları. ama benim sorunum çok uzun olmaları. konusu etkilemedikçe filmleri bile ara vere vere izleyen, yabancı dizilerin en fazla 2-3 dakika süren intro + önceki bölüm özetleri kısmına tahammül edemeyip atlayan bünyeye bu kadar uzun süren ve bir sürü bölümden oluşan sezonlu diziler verirsen sistem çöker.

(bkz: mavi ekran)
(bkz: error 404)

game of thrones

demin bitirdiğim 9. bölüm'ü hakkında bunu yazmasam içimde kalır.

--spoiler--
sayın isyankar şehir halkı. anlıyorum Daenerys'i sevmiyorsunuz ki ben de sevmem. * ama dikkat ettiniz mi bilmiyorum da siz orada "Devrim yapacağız biz!" deyip sonra spartacus izleyip "Kill them all" mantığıyla arenaya daldığınız sırada kadın için ejderha indi. hani ejderha ulan boru mu bu? gökyüzünden ejderha indi siz hala mızrak falan. ejderhayı mızrakla öldürmeyi denediler lan? ejderha? insan "Karı mahalleden ejderha çağırmış rıza baba" falan der geri çekilir. ama yok bunlar hala devrim derdinde.
--spoiler--

gay bara isim önerileri

happy wheels.

(bkz: dost kayaoğlu)

asus zenfone 6

tüm kullanıcılıarının (ben de dahil) 5.0 görmeden ölmek istemedikleri telefon. anlamadım ki asus takvimin mi bozuk nisanda çıkacak yerine mayıs deseydin nisanın sonunda çıksa da itiraz etmezdik hani. cidden bak.

ırkçı zekası vs tost makinesi

olan ve olmayan bir şeyi kıyaslayamayız.

servet carey

hacklenen youtuber. yazık olmuştur

click

duygulandıran komedi filmi. *

teknoseyir

bugün 4. yılını dolduran ve videosunu yayınlayan teknoloji sitesi. başarılarının ve her yıl gibi bu yıl da yaran çekim hatalarının devamını bekliyoruz.

tamer yeşildağ

enis kirazoğlu gibi turuncu levye'den ayrılmış (ya da ayrılmaya zorlanmış) oyuncu kişi. şu anda oyun delisi isimli bir mediakraft kanalını tek başına yönetmektedir. bu arkadaş muhabbeti, geyiği kısaca konuşmayı sever. videoları izlenilebilir. ayrıca en keyifli videoları (bence) turuncu levye de enis kirazoğlu ile çektikleri videolardır.

assassin s creed in 20 yıl daha devam etmesi

oynanışı kötü olan ilk oyun, gayet eğlenceli olan ikinci oyun, "son oyunu oynuyoruz vasatta olsa görmezden geliriz" modunda oynanan üçüncü oyun derken sayamadığımız kadar çok oyunu çıkan serinin bitmemesi durumudur. ubisofttan nefret ettirir.

minecraft a şiddet incelemesi

güldüren durumdur. hadi bakanlığı falan anlarım bir yerde "halkın şikayetlerini dinliyoruz" imajı vermeye çalışılmış. ancak haber bültenlerinin "anne-babalar bu duruma dikkat!" tarzında yaptıkları haberler gülmekle ağlamak arasında bir yerde bırakıyor insanı. hoş amacı sadece haber yapmak olan bir medyadan ne beklenir ki zaten.

uludağ sözlük yazarı olmanın asıl amacı

mazoşist amaçlar. sözlük o kadar troll, cahil insanla doldu ki acı veriyor artık.

kadir mısırlı ilber ortaylı dan büyük tarihçidir

ilber Ortaylı bilim insanıdır, objektiftir. diğer zat ise ilber Ortaylıyla kıyaslanamaz çünkü ilber ortaylı kıyaslanacaksa ancak bir "tarihçi" ile kıyaslanabilir.

bakınız a alternatif yeni bir teknoloji

diğer yazarların "nasıl olacak lan o?" demesi gerekirken "teknoloji dedi lan zuhahaha" dedikleri yenilik. kullanılan terim değilde içeriğinin ne olacağı önemlidir. nasıl olacağı merak konusudur.

cengiz han

"Ben tanrının cezasıyım. Eğer bir günah işlememiş olsaydınız, tanrı sizi cezalandırmam için beni yollamazdı." gibi bir söz söylememiş hükümdar. zirâ tanrı denen bir kavrama inanmayan insanın böyle bir söz söylemiş olmasının mümkün olduğunu düşünmüyorum.

Edit: yahu "tanrıya denen kavrama inanmayan" ile "ateist" aynı şeyler midir? değildir. ateist büyük bir güç olmadığını söyler bununla birlikte tüm inançları reddeder. Cengiz Han diğer dinlerin * inandığı gibi bir tanrıya inanmaz "Kök-tengri" kavramına inanır ayrıca bu kavram kimilerinin çevirdiği gibi "gök tanrı" değil "mavi gök" anlamına gelmektedir.

türkiye deki illerin ingilizce karşılıkları

malatya: foolhorseia