bugün

sevdiği entry'ler

misty mountain hop

çok sevimli bi led şarkısı.

hot dog

led zeppelin'in en eğlenceli şarkılarındandır efem.

hot dog

en neşeli led zeppelin şarkılarında birinin ismi. in through the out door albümünde yer alır.

hot dog

led zeppelin'in eğlenceli bir şarkısı. black dog'la arka arkaya dinlenilmesi önerilir.*

hot dog

led zeppelinin in through th out door albumunden bir sarki. biraz country havasidir sarkida. robert plant sarkiya wele wele wele diye girer cok keyiflidir.

sozleri:

well i just got into town today
to find my girl who's gone away
she took the greyhound at the general store
i searched myself i searched the town
when i finaly did sat down
i find myself no wiser than before

she said we couldn't do no wrong
no other love could be so strong
she locked up my heart in her bottom drawer
now she took my heart she took my keys
from in my old blue dungarees
and i'll never go to texas anymore

now my baby's gone i don't know what to do
she took my love and walked right out the door
and if i ever find that girl i know one thing for sure
i'm gonna give her something like she never had before

i took her love at seventen
a little late these days it seems
but they said heaven's well worth waiting for
i took her word i took it all
beneath the sign that said u-haul
she left angels hanging round for more

i thought i had it all sewn up
our love, a plot, a pick-up truck
but folks said she was after something more
i never did quite understand
all that talk about rockin' bands
but they just rolled my doll right out the door

blackbird

tarifsiz güzellikte bir alter bridge şarkısı. myles kennedy ne acayip ne sağlam bir vokaldir yarabbi!

caught up

Usher in sesini farklı formlara sokarak kullandığı hoş parça.Fakat klibi kötü ötesidir.

caught up

usher adlı zenci kişiliğin eğlenceli denilebilcek bir şarkısı.bir de bu usher arkadaşımızın küpesi vardır ki kendinden daha çok dikkat çeker.

a touch of evil

judas priest vokali rob halford'un "en başarılı parçamız" dedigi şarkı.
solosu tüylerimi diken diken eder.

a touch of evil

glenn tipton un bu parçada attığı solo efsane olmuştur.

still life

piece of mind albümünde bulunan iron maiden parçası.

life is but a dream

avenged sevenfold'un 8. stüdyo albümü. grubun the stage albümü ile başlayan tarz değişikliğinin son ve bana göre en iyi halkası.

gerçekten nevi şahsına münhasır bir progresif metal - avangart metal albümü yapmışlar. öyle bir albüm ki daft punk'tan da esintiler var, max ricter'dan da, dream theater'dan da. özellikle synyster gates müzikal anlamda gerçek bir dehaya dönüşmüş durumda. nobody solosu kendi soloları içerisinde kesinlikle zirveyi zorlarken, piyanodaki yeteneklerini ise albüme adını veren şarkı life is but a dream'de sergilemiş. bana kalırsa brooks wackerman'ın da grubun girdiği yeni yolda payı büyük, yeteneklerinin sınırlarını zorluyor her yeni albümde.

liseden beri dinlerim a7x'i. onlarla birlikte olgunlaşmak, yaptığın ve keyif aldığın işlerin değişmesi büyük keyif. "bu sefer böyle bir iş yapmak istiyoruz" deyip kalıplardan sıyrılıp da bu kadar özgün bir iş yapmaları da takdire şayan. metallica'nın load-reload dönemi gibi belki ama a7x işi daha zorlaştırarak progresif metal'e kaymışlar.

tüm albümün de albert camus felsefesinden etkilendiğini de dipnot olarak düşelim.
eski dinleyicilerinin albüme alışması zaman alabilir, ben de aynısını the stage'de yaşamıştım. fakat şans verilip eski a7x'den bağımsız dinlenirse sevilmemesi çok zor. harika bir albüm olmuş.

umarım bir sonraki albümlerinde bu yoldan devam ederler.

cult of personality

hala dinlenen saglam parcalardan.

cult of personality

mükemmel bir living colour şarkısıdır aynı zamanda.

painkiller

kanımca gelmiş geçmiş en iyi metal albümüdür, albümde sırıtan bir tane bile şarkı yoktur, sıkılmadan dinletir.

a little piece of heaven

mükemmel ötesi avenged sevenfold şarkılarından birisi.

gerçi mkemmel olmayanı var mı?

a little piece of heaven

avenged sevenfold'un bağımlılık yapan şarkısı. klibi çok orijinaldir.

a little piece of heaven

4/4'lük a7x şarkısı. ayrıca bir de yazarmış galiba da kimin umrumda?

brompton cocktail

Çok güzel bir a7x şarkısıdır. Bizim okulda sınıfa dalarken bu şarkıyı söylüyodum bi ara. Sınıf ahalisi de bana garip garip bakıyordu. Ne yapayım şarkı çok güzel. Onlar da alıştılar zaten. Şu an bu gereksiz şeyi neden yazdım onu da bilmiyom da... Uzun lafın kısası, dinlenmesi farz olan bir şarkıdır. A7x abilerimizin diğer bir farz olan şarkı için:
(bkz: Buried alive)

brompton cocktail

söylemesi acayip zor şarkı. beynim patlayacakmış gibi oluyor lan. ayrıca çok çok sağlam şarkı.