bugün

entry'ler (20)

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

kültür üniversitesini kazanmazsam bana da eray demesinler.

istanbul kültür üniversitesi

istanbul Kültür Üniversitesi, kaynağını Kültür Eğitim Kurumlarının 56 yıllık eğitim felsefesinden alan bir yaklaşımla üniversite-sanat-eğitim birlikteliğine yönelik etkinlikler gerçekleştirmektedir.

altın yıllar yaşam merkezi

işte ali kılıç'ın sosyal belediyecilik anlayışıyla yaptırdığı altın yıllar yaşam merkezinden görüntüler * insan mutlu oluyor böyle şeyleri görünce.

istanbul u sel almasını belediyeye bağlayan mal

aptal orospu çocuklarını göstermiş başlıktır. ne yani belediye alt yapı yapmazsa, yağan yağmur akacak bir yuva bulmazsa sel olması allahın yaptığı bir şey mi? allah ne diyor önlemini ey sayın orospu çocuğu öcalan kılıklı mitoz bölünmeyle çoğalmış canlı. git bakalım bir beyoğluna semtin yarısında logar yok, yokuşlarda millet raftinge başladı.

kemerle asker döven akp li

terörist orospu çocuğudur.

ne zaman öleceğini bilmek

Bazı ağır hastalıkların başa gelmesi halinde olan şeydir. Net bir tarih olarak bilinmese bile, kişi yakın zamanda öleceğini bilir.

Bir yakınımız vardı. Kolon kanseri hastasıydı. 6 ay ömrüm ya var ya yok derdi. Bu sözü dediği tarihten 2 ay sonra kaybettik. Çok acı birşey gerçekten.

kıskanan erkek

Sınırını aşmadığı sürece hoş erkektir. Yoksa her ortamda kıskanç olan bir erkekle yaşamak çok zordur.

umutsuz bekleyiş

Bir insanın içini derinlerden yakan bir bekleyiştir. Olmayacağını bile bile beklemektir. Ama elden birşey gelmez. Son umudunuz yine beklemektir.

Kimi zaman bir kişiyi, kimi zaman bir arzuyu beklemektir. Tüm umutlarınız karanlık sularda boğulmuştur. Ama siz bir umutla sabaha doğacak bir güneşi beklersiniz. Doğmayacak bir güneş olsa bile beklersiniz.

sabahlamak

Genelde özel günlerde yapılan şeydir. Sabahla beraber güneşin doğuşunu izlemekte ayrı bir keyiftir.

sizi sevmeyen birine aşık olmak

Platonik aşkın bir benzeri olan durum. Zordur hislerin karşılık bulmaması. Kendinizi üzmemek adına en iyisi bu aşktan vazgeçmektir. Tabi kalbinize söz geçirebiliyorsanız.

siesta

Sağlıklı bir yaşam için yapılması gereken öğlen uykusudur. Çalışanlar için imkan pek bulunmaz. Ama evde olan kişiler için vazgeçilmez bir yaşam tarzı haline gelebilir.

yağmur

Hislerimize tercüman olan yağış türüdür. Nedense yağmur yağarken birşeyler alır götürür beni uzaklara.

tesettür giyim

Resmi mekanlara giderken tercih edilmesi gereken giyimdir. Şahsen ben öyle yapıyorum. Normalde açık bir bayanım. Fakat nedense, resmi ortamlara şık bir tesettür giyim tarzı ile gitmek hoşuma gidiyor.

survivor 2017

Reyting bakımından öne çıkan bir yarışma. Belli yarışları izlemek gerçekten keyifli oluyor. Ama tam anlamıyla doğal bir yarışma olduğunu söylemek zordur. Sonuçta orda yarışmacılar dışında çalışan büyük bir ekip var.

özlemek

iç yakan bir duygudur. Bazen izleyince insan, gözlerinden iki damla siyah yaş dökülür. Böylece özleminiz biraz son bulur.

istikrar

Her türlü engele rağmen yola devam etmektir.

dudak dolgusu

Dudak yapısı küçük olan kişilerin yaptırdığı şeydir. Gerekli hijyen şartları sağlanmazsa eğer, estetik bir görünüm yerine kabus meydana gelebilir. Uzman kişiler eliyle yapılmalıdır.

somon balığı

Yağlı ve doyurucu bir balıktır. Norveç somonu, dünyaca ünlü lokantalara ithal edilmektedir. Diğer somon cinsleri ise, daha çok avlanıldığı bölgelerde tüketilmektedir.

izmir

Ege Bölgesinin limanları ile ünlü şehridir. izmir Ticaret limanları ile dünyada ön sıralara çıkmış bir kentimizdir. Bunun yanı sıra Turizm açısından da yerli yabancı turisti kendisine çeken bir ilimizdir. Çeşme ilçesi, Türk magazini açısından önem arz etmektedir.

haluk levent

isyana ilişkin söylemiş olduğu şarkılarla tanınmış olan sanatçıdır. zaman zaman gündeme gelip kendisini göstermektedir.