bugün

entry'ler (1)

wing tsun

rakibin yumruk atmasını yada rakibin hamle yapmasını beklemeden zincir yumruk adı veriler yumruklar dizisiyle rakibin üstüne gidilen spordur. kesinlikle boş ve işe yaramaz bir spor değildir. Burada çıkıp en iyi spor en mükemmel spor wt demiyorum tabiki bir boksör kadar sert yumruk atamayabilir ama o yumruktan kaçıp art arda 10larca yumruk atabilir. Boş spor boş spor diye gezinenler okuduklarıyla yetinen kişilerdir. Gidip antrenmanı izlerse ne kadar etkili olduğuna bakabilirler. ayrıca internete wt yazıpta çıkan chi saoları izleyip fikir edinen insanlarda var. Chi sao refleksler için geliştirilmiş tekniktir takibi sokakta adamla chi sao yapmazsın bir wt ci sokakta adamı kendi ona yaklaşmak istemediği sürece yaklaştırmaz. Bana kalırsa adama yaklaşmakta her zaman bir ristir olaki salladığı bi yumruk çeneye yada herhangi bir uzva gelerek zarar verebilir. bunun yerine adam yaklaşmaya çalışırken haya bi tekmeyle kavgayı başlamadan bitirebilirsin. Wt ciler neden mma da dövüşmez vs. diyenlerede vtde bildiiniz gibi kural yoktur neden tek tekmede bitirmek yerine işi uzatsınki ayrıca evet mma da dövüşen bi adamın dayanıklılığı tabiki wtciden fazla olacaktır fakat wt ci hassas noktalara vurarak en dayanıklı insanı bişe haşat eder. Wtnin beni cezbetmesinin sebebide budur kural yok daha güzel ne olabilirki sonuçta sokakta kural varmı adam bıçakla gelicek yumruk mesafeisne giremessinki ama hayalara bi tekme işini bitirirsin