bugün

entry'ler (10)

pep card

ben bilmiyorum ya ilk defa duyuyorum. bu kadar iyi mi gerçekten? gidip araştırıp alayım bari baksanıza baya iyi şeyler söylemişsiniz.

pep card

bakalım kullanalım madem. almanya'da kız kardeşim okuyor sürekli ona para gönderiyorum gönderdiğim para kızcağıza kırpık kırpık gidiyor kur farkı bilmem neyden.

vaillant ın küçük akbabaları sahiplenmesi

teşekkür ediyorum Vaillant'a bir keresinde yine böyle faydalı bir projede isimlerini gördüm. iyi işler çıkartıyorlar. Doğadaki canlılara sahip, doğayı da koruyan nadir kuruluşlardan

burdur denince akla gelenler

yaşadığım şehir. bir üniversite şehrine dönüşüyor. biz de letgo'dan eşyalarımızı onlara ücretsiz vererek destek oluyoruz.

lazer

şu ana kadar izlediğim bir çok bilim kurgu filmde realist olmayan bir şekilde kullanıla gelmiştir, lazer. zira lazer, star wars filmlerinde olduğu gibi cıv cıv diye gitmez, ışık hızında gider. ateş ettiğiniz anda hedefi vurursunuz. işte bu yüzdendir ki hedefe yönlenmiş bir silahtan çıkan lazer hedefi anında (tam anında değil aslında. hedef bin metre ötede olsa 10^3/3*10^8 yaklaşık 3*10^-6 , 3 mikro saniyede) vurur.

klima

onu kucaklamak, sarılmak, öpmek, onu yaşamak, ona şiirler düzmek, şarkılar bestelemek istiyorum.

yüzyılın en süper icadı.

sen ne güzel bir şeysin!

çanta

varlığını farkettiğim ilkokul günlerimden bu yana garip bir coşku vermiştir kendisi bana.
ilk teknik çantam rus ordusunda kullanılmak üzere üretilmiş kaba bir model idi ve elime geçtiğinde çok eskimişti, bu sebepten fazla bir anımız olamadı kendisi ile, 2 seyahat sonunda onu istemeye istemeye son yolculuğuna uğurlamıştı.

balkon yıkamak

gece yapılanı makbuldür. o nemli beton uzun süre ayak tabanlarınızı soğutur.

selfie çubuğu

ilk çıktığı zamanlarda herkes tarafından kezo itemi diye anılmış şimdi ise kimsenin elinden düşüremediği aparattır. millet nasıl çıldırdıysa yağmurda şemsiye yerine selfie çubuğu satacaklar artık.

knight online

şu başlığı her gördüğümde, " günde 12 saat bilgisayar başında oyun oynamaktan dünya algısı çökmüş olan 10 sene önceki asosyal ben"'i hatırlıyorum.