bugün

entry'ler (32)

kaykay

bu şeyle zamanında uğraşmış insanlar bana yazabilir mi?

tanım:extreme bir spor.

goodgame farmer

en iyi çiftlik oyunuyken kapatılmış ve onun yerine yeni sürüm diye boktan bir şey getirilmiş. her sabah çiftliğimin görüntüsüyle güne başlardım.
bizim türkler eski sürümün geri dönmesi için change.org'tan kampanya başlatmışlar. ne faydası olur? anlıyamadım ama bende imzamı attım.

so far so good so what

içerisinde bulunan liar şarkısı james hetfield'e değil. eroin için megadeth'in bütün ekipmanları satan grupun gitaristi chris poland'a yazılmıştır.

internetten milyoner olmak

an itibariyle 1 milyon kazandığımı söyleyen yazıyla mutluluk krizlerine girdiğim olaydır. varislere ve nasırlarıma harika ilaç buluyorlardı. şimdi ise karşıma "1 milyoner olmak istiyorsanız tıklayın" yazısı çıktı. çok mutluyum sözlük.

battlefield v

fragmanında biyonik kollu hatun ve inglorious bastards öğeleri görebileceğiniz ww2 temalı oyun. ikinci dünya savaşı demeseler kimse farkına varmaz.

fragmanı => https://m.youtube.com/watch?v=fb1MR85XFOc

ithaki yayınları

çevirilerini google'dan yapan yayınevidir.

whiplash

metallica kill'em all albümünden gaz bir şarkı. cliff burton ve james hetfield ikilisine headbang yapmamak için kendinizi zor tutarsınız.

sosyal fobi

bu hastalıktan muzdarip olan arkadaşlar birbiriyle rahat konuşabiliyor mu ? iki sf'li birey arasındaki iletişim diğeriyle daha kolay olsa gerek. biri aydınlatabilir mi ?

nicolas cage

aragorn ve superman olmak varken sikko filmleri tercih ederek sonunu hazırlayan aktördür.

batman ninja

batman ile manga kültürünü bir arada görebileceğiniz animedir. sonlara doğru power rangers kaçmasına rağmen ortaçağ japonyasında dc karakterlerini görmek hatrına izlenir.

hatay cumhuriyeti

george lucas ve spielberg'in, indiana jones and the last cruase filminde kutsal kaseyi gizledikleri yerdir.
tabi, film hatay'da cekilmek yerine ürdün'de çekilmiş.

haxball

şu 1 yıldır yığınca çocuğun dolmasıyla bozan, oyun platformudur. liseli falan değil, direkt çocuklar mesken etti. sabahlara kadar açık felsefe odaları, derdim var odaları bitmiş.

geceleride ortam değişmiyor.

ingiliz mizahı

(bkz: doctor who)
(bkz: edgar wright)
(bkz: simon pegg)
(bkz: guy ritchie)
(bkz: life of brian)

dork

nerd'in kültürsüz haline denilir.

the room

tommy wiseau'nun filmi hakkında konuşmak gerekirse, tam bir başyapıttır.

openload

film sitelerinde yer alan openload seçeneği berbat olmasına rağmen en iyi video indirme sitesidir.

denis villeneuve

frank herbet'in dune serisini sinemaya aktarmayı planlıyan ve çekeceği film hakkında "dune’un yapımı muhtemelen iki yıl sürecek. asıl amacımız ise iki film yapmak, belki de daha fazla." demiş yönetmen. arrival, blade runner ve ardından dune serisi filmografisiyle bilim kurgu manyağı yapacağı aşikar.

hint dizileri

latin amerika dizilerinden sonra 50-60 doğumluları yeniden birleştirmiş dizilerdir.
dublajın berbat olması, sansürün olması ve içeriği klişeler dolu telenovela olduğuna hiç aldırmadan izleme kapasitesine sahip seyirci kitlesi vardır.

dallas'ın ardından anıları geliyor olsa gerek.

the prisoner

steve harris'in hayranı olduğu 1967 yapımı kült dizidir.
the number of the beast ve the prisoner şarkılarında diziden alıntılar duyarız.

i'm not a number ! i'm a freeman

dublajı en iyi olan film

sezai aydın'ın dublaj yaptığı filmlerdir.
rocky ve rambo serisi örnegin