bugün

entry'ler (96)

gecenin tek şarkılık özeti

Ali Atay - Vay be

http://www.youtube.com/watch?v=MV_e4mnxaaQ

sevgiliyi takım tutar gibi sevmek

Bu şartlar atında yatakta kötü olan sevgiliye "Ruhsuz Kapalı" , vermeyen sevgiliye "Formaları çıkarın öyle oynayın" öpüşmeye bile yanaşmayan sevgiliye "Bağırmayan Taraftar S.ktirsin Gitsin" gibi nidalar atılabilir. Olası bir hamilelik gol yada yılın tranferi çocuk ise alt yapıdan yetişmiş yıldız forvet kabul edilebilir. Neticede taraftar istediğini alır, alamazsa isyan eder. Takım tutmanın doğası böyle bir şey. En önemlisi Takım tutar gibi sevmek bir yere kadar kabul edilse de takım kurmaya kalkılmamalıdır. 5 Kişilik halısaha kadrosu bile evlerden ıraktır efendim.

deizm

Pek çok kişi tarafından bilinmeyen yada anlaşılamayan inançlardan biridir. eğer toplum genelinin inandığının dışında bir inanca sahipseniz zaten dinsizsinizdir. bu inançlardan biride deizm'dir ama özünde candır. Temelinde bir yaratıcının varlığına inanan ama bilinen dinlerde olduğu gibi ibadet vs gibi olguları kabul etmeyen insanlar arasındaki Mutlak eşitlikten yana olan hümanist bir inançtır. Erdemli insan olmak temel ilkesidir.

Ek olarak;

+ Sen Allaha inanıyo musun?
- Evet
+ Müslümansın yani?
- hayır deistim
+ Neistsin?
- Deist!
+ O ne la?
- Şimdi bi yaratının varlığına inanıyorum. ama dinlere inanmıyorum
+ Yani yarım yamalak inanıyosun?
- Yoo Ne alakası var?
+ Olurmu lan öyle şey allah var din yok bildiğin yarım işte.
- Saçmalama yaa. Niye yarım olsun?
+ ibadetsiz şeymi olur lan? yaratana saygın yokmu
- Anasına sövmüyorumya!
+ tövbe tövbe. çarpılcan şimdi..
-Neyse sen s.ktir et benim neye inandığımı sen ne dersen oyum ben... Şeklinde Diyaloglara sebep olabilecek inançtır. * *

gece 4 te atılan ramazan topu

Olsa olsa kuala lumpur için iftar vakti anlamına gelen ramazan topudur.

emin kar

34. haftadaki Samsunspor - Sivasspor maçı biter bitmez yedek klübesine kadar hızla gidişi ve isyanıyla taraftarın gönlünde 1 kez daha taht kurmuş efsane kaptan ve yeni başkandır.

samsunspor

An itibarı ile başkanı, efsane futbolcuları arasında yer alan Emin Kar Olmuştur.

verilen eksi oyun mantigini anlamamak

Herhangi bir entry'e eksiyi anlamak mümkündür de kesin ve doğruluğu tartışılmaz entry'e anlamak mümkün değil.

Örneğin; "Samsunsor 1965 yılında kurulmuş bir anadolu klübüdür." yazılmış bi bakmışsın dayamışlar eksiyi. Yalan mı * ? 1965te kurulmadı mı? anadolu klübü değilde ne samsunspor?

türk kızlarının aslında çok güzel olması

bir kız tarafından ortaya atıldığı kesin olan tezdir.

Antitezi için;
(bkz: Kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan)

Sentezi için;
(bkz: Çirkin kız yoktur az içki vardır)

üniversitede ortalığın amına koyacağım diyen genç

üniversitede ilk .mına koyulacak gençtir. ne olduğunu anlayana kadar babalara gelmesi çok yüksek ihtimaldir. Neticede tecrübeliler "o ünüversite ortalığın .mına koymayı nice yiğitler denedi başaramadı yeğen" diyeceklerdir. Ayrıca öğütlerle birlikte başarılar dilenmesi gereken gençtir bu genç.

laf atılan kızın hayatını sikerim demesi

bi erkek için daha acınası olan diyaloglarada şahit olunmuştur.* * intihat sebebidir.

Köpek gezdiren kıza;

Erkek: Köpeğin olayım tasma tak gezdir beni yavrum.
Kız: Adam olsaydında koluma takıp gezdirseydim.

Not: O arkadaş buralardaymış meğer. Görür görmez tanıdı kendini.

24 temmuz 2012 google logosundaki sübliminal mesaj

(bkz: şeyiyle düşünen adamın hazin sonu)

üniversite tercihi yapacaklara tavsiyeler

puan üzerinden değil sıralama üzerinden tercih yapılmalı. Dershanelerin gazına gelinmemeli. Çoğu dershane yüzdelik dilimdeki yerinizden %5 oranda daha fazlasını öncelikli tercih olarak size önerir. gerekçe olarakta ya tutarsa der. Akıllıca olanı yüzdelik dilimdeki yerinizden en fazla %2 oranda yüksek yerleri tercih etmektir. Bir diğer önemli nokta ise okuyamayacağınız bölüm, yaşayamayacağınız şehirler yazılmamalı. oralarda sizin için ne okul biter nede hayat çekilir. 3. nokta ise tercihlerinizi yapan kişi siz olun aileniz değil. kimsenin gazına gelmemek çok önemli.

google chrome

Teknik Bilgi: Google Chrome, Google tarafından geliştirilen bir ağ tarayıcısıdır. Adını çizgesel (grafiksel) kullanıcı ara yüzünden almaktadır. Chromium ise Google Chrome'un arkasındaki açık kaynak kodlu tasarıya verilen addır. Tasarı BSD Lisans altında yürütülmektedir.
Microsoft Windows için geliştirilen beta sürümü 2 Eylül 2008 tarihinde, 43 farklı dilde kullanıma sunulmuştur. Daha sonra Mac OS X ve Linux sürümleri de geliştirilmiştir.

Gündelik Bilgi: Google Chrome candır efendim. Hızlıdır, kullanışlıdır.iE ve Firefox'un size sağlayamayacağı bir sürü nitelikli niteliksiz araç gereç Chrome webstore sayesinde kullanmanıza hazırdır. oyunda oynayabilirsiniz ayrıca. Sonuç itibarı ile google chrome internetteki çözüm ortağınızdır.

beyin yamuşması

Ne olduğu anlaşılmayan başlıklar açmaya neden olabilecek olgudur.
(bkz: sevgilisine arkadan dikişli çorap giyen kız)

ilk buluşmada kıza seni hiç aldatmayacağım demek

"fırsat versinler ebeni bile s.kebilirim" demekle eşdeğer tümce olmakla beraber ortamın gazıyla etkileyici olmayı başaran cümledir.

gececi yazarlar

Bilimsel araştırmalara göre iq seviyesinin normal insanlardan yüksek olması muhtemel yazardır.
Not: Iq seviyesi yüksek insanların genellikle uyku bozukluğu yaşadığı ve geç yatmaya daha meyilli olduklar bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
Not2: Yazar bu entry'de kendine de pay çıkarmıştır.

sadece türklerin sorabileceği sorular

bişeyin yokluğu öğrenildiği anda?
+ Hiçmi yok?

- var ama bana kadar!

sevgilinin aniden değişmesi

ergen sevgililerde görülmesi çok daha muhtemel olaydır. Ruhsal değişimlerden kaynaklanan semptomların başlıcaları mutsuz olmak, mutsuz olmak için binlerce bahane bulmak. fiziksel olanlar ise her iki cinste de her gün yerleri değişen sivilcelerdir. Bir diğer değişimse kızlarda göğüs erkeklerde ise abazalıktır. Dolayısıyla ergen sevgili evlerden ırak olmalıdır. Eğer bu sevgili yetişkinse ya sizi aldatıyodur yada sizi terketmeye yakındır.

yatakta boyun önemi yoktur

Mükim olan boy değil işlev dedirten önermedir.

namaz kılmayan insanların ibretlik sonu

eğer ibretlik bir son söz konusu olacaksa islam'ı Durmakısızın insanlara dikte eden, üzerlerinde baskı kuran, "ibretlik sonu" "yanacaklar" şu olacak bu olacak gibi ibarelerle korkutmaya, korkmayanlarıda soyutlamaya insanlardan daha az "ibretlik son" olacağı kesin olan sondur. bu tip önermeleri ortaya atanların islam'ı gerçekten anladıklarıda şüphelidir. islam bir Hoşgörü dinidir. herkes neyi yapıp neyi yapmayacağına kendisi karar verir. anlamakta zorlandığınız din ve vicdan özgürlüğü böyle bişeydir. Bu dikte politikasını ortaya atanların yatacak yeri varmıdır? sorusunu akıllara getirir.