bugün

entry'ler (19)

ilkokuldayken hep aynı resmi yapan öğrenci

(bkz: müfredatzede)

nah neh nah

puantiyeli kıyafetiyle başı çeken solistin peşi sıra gelen bir düzine hatunla çekilmiş siyah beyaz klibiyle gönlleri yıllar sonra bile hoş eden şarkı. iyiki hatırlattınız *

eski sevgilinin düğününe gitmek

vahim bir durumdur. aman ha!!!
daha vahimi eski sevgilinin evleneceği kişi tarafından düğüne davet edilmektir ki evlere şenlik.

kadir gecesi ölmek

lanetlenmiş bir kul iseniz değişen bir şey yoktur herhalde. aksi durumda da belirgin değişiklik olmayacağına göre diğer günlerden farkı yoktur kanımca.

baykuşlar lise bahçesini mesken tuttu

"ağrı naci gökçe lisesi bahçesinde sayıları yüzleri bulan baykuşlar, öğrencilerin de eğlencesi oldu. teneffüslerde kuşları izleyen öğrenciler, bahçelerinin değerlendirilmesini istedi. baykuşlardan bugüne kadar hiçbir zarar görmediklerini belirten öğrenciler, bu durumdan şikayetçi olmadıklarını, aksine hoşlarına gittiğini vurguladı."

baykuş ve liseliler.

inci işi gibi olmuş ama gerçek *

http://www.focushaber.com...mesken-tuttu-h-15936.html

mecnunum leylamı gördüm

bilinenin aksine aşık veysel'e değil, ali izzet özkan'a ait bağımlılık yapan eser.

aşure dağıtan teyze

bana uğramayan teyzedir. off ya çok da severim. neden uğramaz anlamış değilim.

elif şafak ın yazar sayıldığı ülke

kitap okuma oranı %4,5 olan ve sözlüklerde yazarlığın sorgulandığı ülkede.

aytekin g ataş

bu gün tanıştığım ve sesine doyamadığım müzisyen. bu kadar mı işler insana bir ses, kaçtır dinliyorum bilmiyorum.

ölüm anı

uykuya dalar gibi hafif olmasını beklediğim andır.

kadınların istediği her özelliğe sahibim

"tipsiz ama parası olan erkekleri tercih eden kadınların istediği her özelliğe sahibim" şeklinde yeniden kurulması gereken ağaoğlu cümlesi.

eski sevgiliyi unutma süresi

mutlak unutma yoktur. ancak sevginin derinliğine göre hatırlama ve acı çekme sıklığı değişir. zaman olur hiç öyle biri yokmuş, yaşanmamış sanırsınız ama an gelir hatırlarsınız. işte o an dudağınızın kenarında küçük bir tebbessüm ise unutmuş sayabilirsiniz kendinizi.

dolma sarmanın aşk acısını hafifletmesi

nar ayıklamanın da rehabilite edebildiğinin deneyimlendiği duruma alternatif çözüm önerisidir.

namaz kılarken fotoğraf çektirmek

şekilci müslüman davranışı.
(bkz: dostlar alışverişte görsün)

sigara içmekten sararan bıyık

sarışın veya bıyığı beyazlamış dedelerde gözlemlenen durum.

okulda olmazsa olmazlar

bizim zamanımızda üç kişilik sıralar ve kara tahtaydı anacak şimdilerde * tek kişilik masalar ve elektronik tahtalar olmuş. ha bir de zırrr!!! diye çalan ziller beethoven, bach... çalar olmuş *

bekle geliyorum deyip gelmemek

kavgalı iki kişi arasında geçmişse ve taraflardan biri buluşma yerine gelmemişse madar olmasına sebebiyet veren durumdur.
(bkz: düşman başına)

pazartesi

çalışma hayatım boyunca sendromunu yaşamadığım gündür. topu topu iki günlük hafta sonundan sonra çoğu insan için ne kederli gündür kardeşim . ne gerek var. diğer günlerden farkı ilk oluşu o kadar. bu kadar yazıldıkça dert edinesim geldi valla...

bir erkeğin en masum olduğu an

sarhoş olduğu andır. bütün yelkenler suya inmiş, gardı düşmüş en yalın halidir sarhoşluk.