bugün

entry'ler (86)

inançların bireysel olamama saçmalığı

inançlar evrenseldir, toplumsaldır, ortaktır.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

neşe - keder hepsi geçer
bize kâr kalan nedir bu dünyada?

*Deniz Seki

yazarların en son para verdikleri şey

ekmek dolabında kalan son 2 günlük 1 ekmek.

gece 2 de girilecek site önerileri

sen gir ben geliyorum. http://www.sadecebelgesel.com/

güldürürken düşündüren yazarlar

troll kültüründen farklı olarak zekasını mizah anlayışıyla kullanmaktadır. sözlükte henüz rast gelmedim rast geldiysem de fark etmemişimdir ama kader kavramının en kısa zamanda bizleri buluşturacağına inanarak bu başlığı edit edeceğime eminim.

bnibnibhtrni

birden çok yüzü vardır hangisine denk geleceğinizin bir garantisi yoktur.

ruh çürüğü

ruhun aldığı duygusal yaraların, acıların sarılmayıp açık bırakılması ve kişinin ruhunun kendinden uzaklaşması, ruhunun parçalarını kaybedip duygusuz, ruhsuz bir insana dönüşmesine bile neden olabilen olaydır.
eski zamanlarda yaşayan bir şaman bu konuda şöyle söyler; ruhunun kayıp parçalarını bul.

edit: ayrıca; (bkz: dragon age origins) adlı oyunda savaşçı karakterlerin ruhsal bir silah olarak kullanabileceği bir çeşit ölüm iksiridir. (bkz: ruh çürüğü bombası) olaya bu yönüyle bakıldığında ruh çürüğünün, karanlık, negatif ve kötü bir enerji olduğu anlaşılabilir. bu bir silah olarak kullanılabileceği gibi sevgiyle sarmalanıp ruhu sükunete kavuşturabilir. büyünün kullanım alanı ve tanımı da aslında bundan ibarettir. ruh enerjisinin, duyguların enerjisinin dönüştürülüp insan ve ruh sağlığı iyileştirmek yerine daha fazla karanlık yaratmak ve zarar vermek adına kullanılmasıdır. (bkz: sigara) ve diğer uyuşturucuların da ruhun yaralarını ve olumsuz karanlık enerjilerini iyileştirmek yerine daha büyük ve içinden çıkılmaz bir şekilde büyüttüğü ve beslediği tarafımca bilinen bir gerçektir.

öğleden sonra 4 e kadar uyuyan insan

her sabah uyandığında aynı şeyi düşünen insan modelidir. günlerden, yani hayattan yeni olan bir şey beklemeyen düşünceleri onu öğleden sonra saat 4'e kadar uyutabilmektedir.

ayrıca;
(bkz: öğleden sonra kalkıp marketçiye günaydın demek)

kız istemede ver amk kızını la diye bağıran erkek

vermiycem, vermiycem... benim değil mi vermiycem kuruyup gitse de vermiycem. ıh ıh vermiycem. diyen bir bababayla karşı karşıyadır.

öğleden sonra kalkıp marketçiye günaydın demek

şaşırtır. hatta alınabilir bile. sabahın 7 sinde tatlı uykusundan uyanıp marketi açan adama bu eyleminiz dokunabilir. içinden size kötü geçirebilir ama olan budur. Zamanla alışacaktır.

trollerin gerçek yüzü

yoktur.

erotik paylaşımların amacı

kelimelerle yapılan mastürbasyondur. sözlük yazarlarının içlerinde fazlasıyla biriktirdikleri cinsel enerjilerini dışarı atmak için keşfettiği bir yöntemdir. bence' de; erotik paylaşımlar yapan sözlük yazarının algısı daha çok bayan sözlük yazarlarını hedef almıştır.

sözlük yazarlarının itiraflara bakış açısı

sevgili sözlük yazarı;
itiraf etmek zorunda olduğun hiçbir şey yok. hiçbir şeyi saklama kendinden açık açık konuş kendinle, kendine itiraf et her şeyini hem bizi hem de kendini yorma. Pislikleri pislik olarak görmezsen kötü koku yapmaz.

tanrı neden bizi sınıyor

bu soruyu sormamızı beklediği için.

uzaktan bakınca üniversiteliye benzetmek

Konuşmanız düzgün ve mantıklı, saçlarınız biraz uzun, biraz da güleryüzlü ve sakallıysanız bu iş tamamdır. Artık her "sen okuyo musun evladım? sorusuna "hayır lise terkim" "çalışmıyorum da" derken gözlerinizin içine bakıp, hayal kırıklığına uğradığını gördüğünüz yaşlı ve modern teyzeyi içinizde bir burukluk hissederek uğurlayacaksınız.

moral bozukluğuna iyi gelen şeyler

içinde bulunduğu durumu değiştirmeye çalışmamak morali bozuk olan kişinin yapması gereken en önemli şeydir.

hain geceler

yakında yola gelecek olan 11. nesil sözlük yazarıdır. hoş gelmiştir.

kendin bilirsin

uzunca bir ısrar kıyametinden sonra kurtuluşa eriştiren ve insana kendini biraz da suçlu hissettiren cümledir. Genelde aile babaları tarafından kullanılır ve insana sanki istemese de bir şansı elinden kaçırmış gibi hisettirir.

özeti senin için her şeyi yaptım şimdi siktir git!'tir. Kulak asmayın, tabiki de kendiniz bilirsiniz.

arda kural

+ peki arda bey buradan hayranlarınıza söylemek istediğiniz bir şey var mı?
- hayır, hiç bir şey, hiç bir şey. ( kelimelerle dile dökülemeyen sempati ve sevimlilik eylemleri mimiklerde kendini biraz da olsa belli etmeye çalışır.)

verdiği röportajda anlatamadığı her şeyi rüzgar - the wind isimli bu kısa filmde anlatmıştır aslında.

http://www.youtube.com/watch?v=c_LMEfuSja4

genelleme yapmak

bilinçaltının taktiğidir, daha çok alışkanlıklarla kendini gösterir ki bu da bilinçaltının işleyiş yapısı olan inanç temeline dayanır. geçmişinde kahkahalar atarak kendisiyle dalga geçen bir kız yüzünden canı yanmış bir kişi bir genelleme yaparak "kahkaha atan tüm kadınlar kötüdür" inancına sahip olabilir. Bu olay bilinçaltı tarafından başka bir genellemeye daha kapı açacaktır; "kahkahasız gülen kızları severim." "Kahkahayla gülmek kötü bir şeydir." "Kahkahayla gülmek samimiyetsizliktir." Kapı kapıyı açacak ve neredeyse binlerce genelleme -inanç meydana gelecek ve insan genellemelerle yaşamaya alışacak yani tamamen bilinçaltının etkisine girecektir.