bugün

entry'ler (14)

ıssız adaya götürülecek üç şey

lostun 1. 2. ve 3. sezonu

kizlarin erkeklerde aradiklari seyler

x bir reel sayı olmak üzere.Her x reel sayısı için
15<x<30 aralığındaki herhangi bir x* değeri.

çıktığı ilk kişi ile evlenen insan

hayatlarında ilk yedikleri pastane ürünü poğaça olan insanlardır yada ne bileyim açmadır simittir.Bu tip insanlar ne profiterol yemişlerdir ne de çikolatalı pasta.Poğaçadan başka birşeyin tadına bakmadıklarından kıyaslama şansları yoktur.Halbuki hamur işi insana dokunur.Bunu zamanla anlayacaklardır.

renault megane

otomobil kullanmayı bilmeyenlerin* kıçını başını raks ettirdikleri araç

slow cheetah

dinlendiğinde insanda herşeyi boş verip dağa bayara vurma hissi yaratan parça

sunrise

`Hooo, hooo, hooo
To you`
kısmıyla tatlı bir uyku basar insanı lakin surprise surprise kısmıyla birlikte irkilip güzel güzel dinlemeye devam edersiniz.Böyle de hoş bir parçadır.

norah jones

vizelere çalışırken yumuşacık sesiyle come away with me diyerekten alıp götüren güzellik

günümüz kızlarının dantel örmemesi

(bkz: günümüz kızlarının dantelli giymemesi)
(bkz: serbest çağrıştım)

içki masasında birlikte olunası ünlüler

çok klişe bir yanıt olacak belki ama Mustafa Kemal ve Nazım Hikmet'i benimde bulunduğum sade bir rakı masasında buluşturmak isterdim.Rakılarımız etkisini göstermeye başlayıpta söylenmek istenipte söylenemeyenler birbir söylenirdi.Nazım'ın Mustafa Kemal'e hapishanedeyken yazdığı ve Mustafa Kemal'e sağlık sorunları nedeniyle inönü tarafından ulaştırılmayan af dileme maksatlı yazılan mektubu masada yüzüne karşı okumasını isterdim.Rakı masasında ülkeyi kurtaramazdım belki ama en azından benim gözümde bu ülkenin yetiştirdiği en önemli iki şairden birinin*** rusyada değil kendi memleketinde mezarında huzur için yatmasını sağlayabilirdim.

badaklik

basında ilk olarak haziran 2004 de boxer dergisinde yer verilmek suretiyle ele alınmış konudur.Enine boyuna incelenmiştir.Yine yamulmuyorsam derginin aynı sayısı içerisinde ekşi sözlük yazarları da vardır ki.O zamanlar ekşi sözlük şimdiki kadar popüler bir oluşum değildi.

renault megane

türkiye ve dünya üretiminde burun kısımlarının oyuncak yapımında kullanılan plastiğe benzemesinin sebepleri arasında euro ncap testlerinde yaya güvenliğinden kendi sınıfında en yüksek puanlardan birini almasını, toprağa normalden çok daha çabuk karışabilen yeni nesil plastik aksamın kullanılmasını ve de ufak ön-arka darbe alışlarında esnek plastik yapısı sayesinde darbe emme özelliğini sayabiliriz.Arabanın tek eksiğiyse renault olarak piyasada yer alıyor olmasıdır zira yıllar yıllar öncesinden bir takım insanlar koç gibi sağ dikiz aynası bile olmayan muratı *, şahini insanımıza araba diye kakalarken renault 88 model broadwaye elektrikli ön cam koymuştu ama hiçbir zaman kuş serisi kadar yüksek satış değerlerine ulaşamadı.Şükür allahıma ki yerli araba diye teneke satıp kendi insanını kandıranlar mezarlarında bile rahat uyuyamadılar.

(bkz: Belki üstümüzden bir kuş geçer)
(bkz: Vehbi koç)

primal fear

1996 yapımı yönetmenliğini Gregory Hoblitin üstlendiği filmdir.Edward Norton un bu filmde kendisine verilen şansı fazlasıyla iyi kullanadığını görüyoruz.Kanımca kariyerine başka bir filmle başlamış olsaydı kendisini belkide bugün 2. sınıf hollywood yapımı filmlerde yardımcı oyuncu olarak görecektik.Filmde ayrıca lost dizisinden tanıdığımız john locke karakterini canlandıran Terry O'Quinn i de görebiliyoruz.Diğer taraftan filmin sonunda seyirciyi hafiften ters köşeye yatırmıştır yönetmenimiz.Bunu izleyen bunu hayli hayli izlemeli diyerekten usual suspects diyor ve bitiriyorum

lost

ileri derecede
--spoiler--
3. sezon 6. bölüm promolarına bakılacak olursa kate ile aralarında ateşli bir sevişme yaşanacağını anladığımız dizidir kendisi.Görünüşe göre ana lucia cortez den sonra sawyer arkadaşımızın son kurbanı kate olacaktır.
--spoiler--

metalurji ve malzeme mühendisliği

mezunlarının metalurjist ünvanını kazandıkları bölümdür lakin metalci olarak adlandırılmak her zaman daha hoştur.Mezun olabilmek için malzeme ve termodinamik derslerini yalayıp yutmuş olmak şarttır bölüm zordur ama eğlencelimidir,sevimlimidir orası tartışmaya açıktır.