bugün

entry'ler (63)

en sıkıcı şeyler

yaz günü yıllık iznini evde geçirmektir. allah korusundur.

sözlük yazarlarının şu an ağrıyan yerleri

tatile gitmeden önce yürüyemeyecek hale gelip iğne olduğum belim yine ağrımaya başladı.

fatih üniversitesi

Bu üniversite hakkındaki ilk izlenimlerimi sıralamak istiyorum. arabanız yoksa bu üniversiteye gitmek çok zordur. Hadımköy diye bir yerde istanbuldan çok uzak. Göl Manzaralı bir okul, gayet modern yapıda medreseye veya türbeye benzeyen bi tarafı yok. Daha girişte güvenlik o kadar güleryüzle karşılıyor ve yardımcı oluyor ki istanbul üniversitesinde okuyupda oraya gittiğinizde birdenbire kendinizi önemli biri gibi hissediyorsunuz. kayıt için kapıdan girdiğinizde hemen sizi 5-10 kişi birden karşılıyor. herkes o kadar tatlı, güleryüzlü, ve yardımcı ki iyiki gelmişim lan diyorsunuz. Evet Tesettürlü kız öğrenci çok fazla ya nolacaktı diye düşünmeden edemiyorum. Öğrenciler hakkında ki şahsi fikrim öğrenciler bana göre gayet aklı başında, düzgün, iyi yetiştirilmiş, okumaya öğrenmeye hevesli, ahlaklı çocuklar.Diğer özel üniversitelerde olduğu gibi şımarık özel okul öğrenci algısı yok. Öğrenci arkadaşlarınızın dindar olması sizi rahatsız etmiyorsa gidin bence eğitim öğretim on numara.

karısına lan diye hitap eden adam

tanıyorum böyle bir adam aynı zamanda bir devlet üniversitesinde öğretim görevlisidir. Sevgilisine seviyonmu lan beni diye sorardı. kızı severken birde üstüne ağzını burnunu sıkıştırıp seviyom lan seni derdi tatlı görünüyorlardı.

türkan varol

Türkan Varol 1975 Bulgaristan doğumlu, O 3 yaşlarındandeyken Türkiyeye göç etmiş ailesi. 20 yaşlarında Berkay adında bir oğlu var asıl soyadı Barutçu eski eşinin soyadını kullanıyor. sanırım Bakırköy lisesinden mezun. Çok mazbut bir yaşantısı var zamanında eski kocası sayesinde diksiyon kursuna gidip spikerlik yapmaya başlamiş. ilk spikerliğe flash tv de başladı daha sonra atv ve starda spikerlik yaptı şu an cine5 de devam ediyor. Çok ama çok güzeldir doğuştan sarışın, su gibi yeşil gözleri vardır ağzı burnu okka gibidir, allah özene bezene yaratmış, çokda akıllıdır, öyle ünlü olayım şurda burda gezip zengin birinin himayesine gireyim diye hiç birşey düşünmemiştir. abuk subuk hiç bir olay ile gündeme gelmemiştir gelmek de istemez, Aslan gibi tek başına hayatını sürdürüyor.

mine dost

taksim meydanında bikinisiyle aklı sıra eylem yapan gerizekalının kafası bi dünya olan dengesizin teki. tayyipin nasılda hoşuna gidecek. herşeyin içine ettin allah cezanı versin kadın müsvettesi.

şeyma özin

zaman zaman ağlama ve duygu atakları geçirerek sinirlerinin çok zayıf olduğunu hatta birazda kaçık olduğunu düşünürken yaşının 21 olduğu aklıma gelince bu düşüncemden hemen vazgeçtim. Konuştukça itici olduğuna gelince evet öyle belki ama 1.000.000 nuncu soruya gelmiş birde cevabından emin olmadığı halde tüm cesaretiyle ekmek yerine ver diyerek soruya yanlış cevap vererek 15.000 tl ile yarışmadan ayrılmış gerçekten cesur, bilgili, analitik düşünen ama çok toy bir kız.

25 yaşından sonra aşık olunmaz

bal gibi olursun, 50 yaşında aşık olup karını bile boşarsın.

sözlük erkeklerinin şu an dinlediği şarkılar

yaz dostum güzel sevmeyene adam denirmi. yaz dostumm.

ilk görüşte aşk

ilk görüşte aşık olunabilinir lakin tanıdıkça o aşk nefrete dönüşür.

türkiye nin gelişmemesinin en önemli sebepleri

bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler denmediği sürece yasağı bol olan ülkeler hiç bir zaman gelişemez. öyle şeyleri yasaklıyorlar ki buraya yazmaya bile değer görmüyorum, resmen milletle dalga geçiyorlar güzelim ülkemden soğudum yeminle.

babası evdeyken erkek arkadaşıyla sevişen kız

Tövbe estafirullah orospunun onde gidenidir afedersin.

kendinden yaşça küçük erkeğe aşık olan kadın

Kendi yaşıtları ya evlidir ya da ibnedir tek sebebi yokluktur ne yapsın yalnızmi kalsın.

23 nisanda çocuk sikmek isteyen galatasaraylılar

Galatasaraylı değilim ama laf oraya gelince Tovbe estafirullah diyorlar yani sapık değiller afedersin.

dolarizasyon

Sabit Kur rejimi içinde yer alan bir rejimdir. Dolarizasyon rejimini uygulayan ülkeler başka bir ülkenin parasını kendi ulusal parası gibi benimseyen ülkelerdir. Bu rejimi benimseyen ülkeler parasal bağımsızlığına son vermektedirler, ulusal para politikasından tamamen vazgeçen bu ülkelerde tam dolarizasyon durumu geçerlidir. Euro\'ya geçen 12 AB ülkesinin kur rejimi bu sistemle tarif edilir. Euro bölgesi ülkeleri dışında bu sistemi benimseyen ülkeler genellikle ufak ülkeler olup doları para birimi olarak benimser.

seksi kadın denilince akla gelen ilk kadın

irina Shayk denen o muhteşem yaratık.

topuklu ayakkabı giymek

bazen tahammül edilemez şöyle ki; kız bütün endamıyla yolda yürümektedir, kendinide güzel sandığı kesindir lakin o topuklar her nasıl oluyorsa o yürüdükçe yamulmaktadır. bakamazsın üzülürsün için acır.

sözlük yazarlarının masasındaki nesneler

laptop
8 dersin 14 haftalık ders notları
kalemlik
kas gevşetici ve ağrı kesici ilaç
çay bardağı
nescafe fincanı
1 su bardağı (olmazsa olmaz)
bitter çikolata (olmazsa olmaz)
bol tuzlu çekirdek

imkansız üçgen

Fikir vermesi açısından kısaca anlatmaya çalışayım. Bir ülkenin döviz kuru sisteminin seçilmesinde belirleyici olan sermaye hareketliliğinden bahsedilirken dikkate alınır. Şöyle ki, Yabancı sermaye giriş çıkışlarına açık olan bir ülkenin sabit döviz kuru sistemini sürdürmesi güç olacaktır. Sermaye hareketlerine açık olmak ülkenin döviz kuru sistemini ve bağımsız para politikası uygulayabilmesini etkileyecektir. Sermaye doğal olarak getirinin en yüksek olduğu yere akacaktır, bu ise bir ülkenin üç politikayı
1-Serbest Sermaye Akımları,
2-Sabit Döviz Kuru Politikası
3-Bağımsız para Politikasının
aynı anda uygulamasına engel olur, işte buna da imkansız üçgen denir. Bir ülke Bu üç politikadan aynı anda yalnızca ikisini uygulayabilir üçüncüsünden vazgeçmek zorundadır.

justin bieber in türk kızları ter kokuyor çıkışı

yeminle utandım yerin dibine girdim kızım duş alıp gitseydiniz güzel kokup gitseydiniz olmazmıydı ama ergenlerin hepsi ter kokuyo ya. castincim birde türk erkeklerini koklasa hayattan soğuyacak demek.