bugün

entry'ler (33)

bandirma anadolu ogretmen lisesi

güzel okuldur, kazanması bi marifet okuması daha da bi marifettir... bir an önce bitesidir fakat daha tadı dimaktadır... çok bi özgeçmişi yoktur anadolu lisesi bahçesinde eğitim öğretimini sürdürmektedir...

atv den futbol maci izlemek

Zaten turuncu, kırmızı bir fonda olan atv kanalının yemyeşil çimenlerin üzerinde oynanan spor dalı futbolu yayınlaması ile doğan sorun... Evet sorundur... Format kırmızı-turuncu, saha yeşil, milli takım kırmızı, ee rakip takım da hadi oldu diyelim mavi * ... ortaya çıkan bir renk cümbüşüdur,atv yöneticileri zevk alıyor mudur acaba bu maçtan dedirtir. insanı bulanıma, sıkıntıya ,üffflere püffflere sokar...

ha bu doğrudur :

(bkz: dizi atv de izlenir)

ama futbol asla... ya da izlenir değil izlettirilir...

il merkezinden buyuk ilceler

(bkz: bandırma)

youtube or not to be

youtube'yi yutup diye okumayıp yazıldığı gibi okuyan ve yutupa hasta olan bireyin ağzından çıkan söz.

limon sözlük

diğer sözlüklere göre daha yavaş ve içinde daha fazla bug barındıran sözlük.

musallat

burak özçivit'in cinnet geçirip yukarı doğru yükseldiği sahnenin çok fena prince of persia daki prince görüntüsü veren filmdir.

gercekten berbat

popomundo oyununda " 26 üzerinden 0 " a tekabül eden derece.

haciyatmaz

veteriner hekim niyazi gül'ü beklediğimiz programdır.

ben inanilmaz derecede asil bir kadinim

" ama bu cengiz o kadar adi o kadar şerefsiz o kadar nanimolla o kadar it bir adam kiii " ile devam eden nevriye budak repliği.

devekusu ciftligi

genelde kenarları kangal köpekleri ile korunan çiftliklerdir.

yaran replikler

jack : sen bir turistsin.seni kanserde,tüberkülazda hatta testis kanserinde bile gördüm.sen ölmüyorsun hasta değilsin.

marla : oo antreman yapmışsın

jack : ne ? neyin antremanı ?

Marla : benimle konuşmanın umduğun kadar iyi gidiyor mu ? *

acemi cadı

ufak çocukarların " acemia cadıhoha izlichicem beğahnn " diye ağladıkları dizi. ayrıca bu küçük çocuklar yüzünden büyükler kahrolmaktadır. efektler berbattır ayrıca görülen bir bölümde esas kızımız okul tuvaletinde pasta yemiştir. sıkıyorsa bir devlet okulundaki tuvalette ye o pastayı dedirtmiştir.

türkleri anlama kılavuzu

komşu çocuğuna bit şampuanı almak esprisini içermiş yardırmışdır.ekşi sözlüğü anımsatır ama yine de iyidir,hoştur bir solukta okunulabilecek derecede iyidir...

ikibinli yıllarda çocuk olmak

bir kereliğine kullanıp atılan bezleri kullanıp sabah akşam cici bebe yiyen ve öğrendikleri ilk kelimeleri teefon,bigaassaayar olan masum çocukların içinde bulunduğu durumdur.

sevgiliden ayrılma şekilleri

+ ben sana zarar veriyorum
- hayır vermiyorsun
+ veriyorum,ben sana layık değilimm
- kendine haksızlık ediyorsun
+ uzatma lan ayrılcam ben
- bari bi hamburger yeseydik

another brick in the wall

ayrıca bu şarkıya eşlik eden öğrencilerin disiplinlik olduğu hakkında rivayetler de vardır.

secme hakkimi kullanip kimseyi secmiyorum

doğrusu seçmeme hakkımı kullanıp kimseyi seçmiyorum olanıdır.

töre

turgut özakman tarafından yazılmış bir tiyatro eseridir ayrıca.1900'lü yılların başında geçer...

--spoiler--

iki kanlı aile vardır.**.çolakgillerin evinde evi koruyacak erkek kalmamış ve istanbul'da büyümüş ve tam istanbul çocuğu olmuş silah tutmayı bilmeyen mustafa adlı torun köye çağrılmıştır.yine çolakgiller ile karagiller arasında geçen bir çatışmada yaralanan mustafa karagillerin evine sığınır.töre gereği düşman eğer eve gelirse evden çıkana kadar ona bakılmak zorunluluğu vardır ve evden çıkmadan ona zarar verilemez.tam bir şehir çocuğu olan mustafa her gün kan davası peşinde koşmaktansa evde kalır ve hiç de gidici gözükmez...ta ki evin kızına aşık olana kadar...evin kızı da ona karşı boş değildir.mustafa arada bir kıza istanbul'u oradaki orta oyunlarını panayırları anlatır kızı eğlendirir.kızın nenesi ise çok iyi kalplidir ve bunların arasını yapar.oğlan ile kız kaçacaktır.buluşulacak yer karar verilir ve önce oğlan oraya gider,orda kızı bekleyecek kız gelince de kaçacaktır.ama bu olaylardan haberi olmayan karagillerin delikanlısı dışarıda mustafa'yı görünce öldürür...

hele oyunun sonunda cem karaca'nın töre şarkısı çalarsa $ukela olur.

--spoiler--

sevgilinin babasini yangin tupuyle dovmek

(bkz: bunu yapan insan olamaz)
(bkz: yok artık lebron james)

dogrudan demokrasi

zamanında yunan şehir devletlerinde yapılan şu anki nüfüs göz önüne alındığında yapılması mümkün olmayan demokrasi türü.ayrıca kararların alındığı mekana agora veya forum denir.