bugün

entry'ler (28)

ölüm

ölüm kere ölüm ölüm kare, son yada asıl başlangıç.

yar

yar beni o yar beni
ille de yar o yar beni
dağdan gelen ses değil
o yar mezara kor beni.

sevilen,
uçurum,

hayat bir ölümdür, aşk bir uçurum bir başka deyişle, sezai karakoç un deyişi ile.

yazgı

Erkek çocuk için güzel bir isim olarakta kullanılabilir. Lakin dopmamış çocuğa don biçilmemesi kuralı unutulmamalıdır.

yazı

Madeni parayı havaya atmak sureti ile bahse girişebilmek kaygısının doğurduğu keşif. Yazı bulunamasa idi kargaşa kaçınılmaz bir son olacaktı. Turamı turamı diye bahse girmek saçma...

necip fazıl kısakürek

Büyük türk şairi. Paris kütüphanesini beyninde taşıyan adam. Bir tek dize ile filozofların ömürlerini tükettikleri hayatı anlatabilme kaygısını yenmiş bir deha. insan bu su misali kıvrım kıvrım akarya.

yalnızlık

insan, yalnız doğar yalnız yaşar ve yalnız ölür. En nihayet en çok seni sevdiğini zanneden dahi mezarında arkadaş olmak istemeyecektir.

sigara

Üzerinde içersen erken ölürsün yazan paketlerde satılan tütün mamülü. Aha bir tane daha yaktım şimdi. Adamın içi ölürmüş önce oysa. Hayalperestlik beetermiş putperestlikten. Daha çok inanılırmış ona. Yakalım abi tabuta çivi çakmak gerek.

pia

Ne olur kim olduğunu bilsem pianın
ellerini bir tutsam ölsem.
Beni sen yaktın kaptan
hep bir pia var zannederek yaşadık
ölmedi öldüremedik içimizdeki büyük pia hayalini.

yar

uçurum oldum yarlardar geçtim
yol oldum bilinmez yollar içinde
yük oldum taşınmaz kensi içimde.
reguiem

çarşamba

Samsunda bir yer. Orayı sel aldığı içinmidir nedir sevilen yari hep eller alır. Türküde feci bir çelişkide tarafımca tespit edilmiştir. Yari alan kişi artık el değildir. Bilakis el olan sensindir yari alan kişi yarine yardır artık. Onun koynunda uyumaktadır geceleri. O halde çarşambayı sel aldı bir yar sevdim el oldu olsa bi nebze olurmuş. Siz hiç sevdiğinizi bir başkası için gözyaşı dökerken gördünüzmü.

konya

Jandarma Bölge Komutanlığı Ankara yolu üzerinde ve 02:00 - 04:00 meşe palamutlarını sincaptan koruma nöbeti. Tüfeksiz palaskasız, uyumak hariç her şey serbest. Önemli ayrıntı, sincap bölge komutanına ait olduğu için , palamuda yaklaşırsa kış mış denerek azarlanmamalı münasip bir dille ve hatta yalvar yakar sincabım güzel abim yeme şunları bak şurda şafak 30 küsur yakma beni denmelidir. Konyada sevişmek başka değildir ayrıca her yerdekiyle aynıdır. Konyada yalnızlık başkadır ama fecidir hatta.

kel

Şimşir tarakla gezinen şaşkın kişilere verilen ad.

koku

kokun yoksulluğum olurdu her defasında. Bütün sevişmelerden arta kalan ve bir daha asla tekrarlanmayacak olan şey.

of

Amerikanın bile kendilerine bağlı olduğunu düşenen insanların yaşadığı, güzel memleketimin güzel ilçesi.

eski yara

gerçek aşk kılıç yarası gibidir, yara kapansada izi hep kalır, Ahmet Altan'ın kılıç yarası gibi isimli kitabında savunduğu tezi bir başka açıdan çürüten Nurettin Rençber türküsü. Bazı yaralar vardır ki kapanmaz kıvamında. Sinesine sürermi, geri dönsem eski yara.

ismet özel

Tevazunun en son yakışacağı kişilerden biri olsa gerek. Büyük türk şairi.

sezai karakoç

Bütün edebiyat tarihinin, en müthiş imkansız aşk şiirinin yazarı. Ben onun sılası kendimin gurbetiyim.

cyrano de bergerac

Benim zavallı kahramanım. Onlarca kere ve her defasında göz yaşı ile seyrettiğim müthiş oyunun, aşık, gururlu ve benden dahi büyük burunlu unutulmaz kahramanı. Size bir ken bin oldum diyorum, bana cüceler yetmez benim devlerle zorum. Türkiyede hiç bir oyunun bir daha asla bu kadar büyük alkış alacağını düşünmüyorum. Ve tabi ki Bülent Emin Yarar, oyunu en ön sıradan da izlemek şansını yakalayanlar, onun oyunda düktüğü gözyaşlarınıda alkışladılar en az müthiş performansı kadar. Ve en nihayet üç sezon bıyunca izlenen bu oyunda yanımda yoktu hiç bir zaman...

sevişmek

Seks yapmak eyleminde parmak uçlarında ciddi bir yanma ve ruhunda boşalması olguları birlikte gerçekleşirse ona sevişmek denir imiş (mişli geçmiş zaman).

sevil

fakülte birinci sınıfta (ki 1998 senesine tekabül etmektedir) aldığım ilk öğrenim kredisi olan paranın tamamı ile satın aldığım zippo çakmağın arka yüzüne kazıdığım ve mayıs 2005 den beri çakmağı kullanamama sebep olan kişi ismi.