bugün

entry'ler (13)

atauni sözlük

çok yakın bir sürede ülkenin en iyi interaktif platformlarından biri olmaya aday olabilecek sözlük.

http://www.ataunisozluk.com

berkant akgürgen

bugün hayata gözlerini yuman efsane müzisyen.

erzurum büyükşehir belediyespor

beldediye başkanının 2.lig'deki takımına destek vermeyerek küme düşmesi sağladığı (bkz: erzurumspor)'dan sonra kendi tekelinde olan takım.

ahmet küçükler

ne yaparsan yapsın erzurum insanının bir türlü sevemediği belediye başkanı.

tortum

insanının çok çalışmasından dolayı tembel kişilerin eşek lakabı taktığı erzurum ilçesi.

erzurum

doğunun parisi olaran adlandırılan güzide memleketim.

breaking bad

bir insanın çaresiz kaldıktan sonra neler yapabileceğini ve yolunu bulduktan sonra da ne kadar acımasız olacağını anlatan efsane dizi.

sözlük yazarlarının mezun olduğu ilkokullar

kocatepe ilköğretim okulu erzurum / yakutiye.

onur çilingir

toprağın çocukları filminde rol aldıktan sonra galaya yetişemeden bir kaza sonucu vefat eden oyuncu.

aykut kocaman

takımı korkak oynattığı için teknik direktörlüğü sorgulanan fenerbahçeli yönetici.

turetskiy gambit

rusların amerikalılara karşı yaptığı en büyük bütçeli film.

--spoiler--
enver paşa'nın rusların içine sızdığını anlatmıştır. filmin sonundaki enver paşa'nın yaptığı hamle mükemmeldir. eğer istanbul'u ruslara teslim edersek bir daha çıkmazlar ama ingilizleri her türlü kovarız mantığı.
--spoiler--

ra s al ghul

(bkz: batman başlıyor) filmindeki efsane karakterlerden biri. iyi mi kötü mü kimse anlamamıştır.

adolf hitler

1. dünya şavaşında yahudilerin almanya'yı sattığını düşünerek ilk önce yahudileri gözüne kestiren ve sonra da neden dünnya çok mutlu diyerek bütün ülkeleri yenme psikolojine giren efsane lider.