bugün

entry'ler (12)

uludağ sözlük yalnızlar partisi

Sosis partilerinden bıktık aga.

le roi

dalavera isimli yazarımız iyi bilir. Kendileri le roi de la creperie dir.

fikret orman reza zarrab ile ilgili açıklamaları

Fikiteryan.

fikret orman reza zarrab ile ilgili açıklamaları

Olay Reza Zarrab isimli iranlı iş adamının Beşiktaş' tan loca almasıyla başladı. Bakıldığı zaman Reza Zarrab ın Beşiktaştan loca satın alması ne kadar doğrudur? Fikret Ormanın bu duruma göz yumması, ardından her zaman yaptığı edebiyatçı üslup ile bu durumun arkasında olması işin asıl can acıtan kısmıdır. Nereden geliyor bu değirmenin suyu? Nereden geliyor başkan artık söyle de bilelim. Başkanlığa geldiğinden beri bir değirmendir gidiyor. Kendisi inşaat işiyle mi uğraşır yoksa çiftçi midir anlayamadık gitti. Efendim neymiş reza bey iyi bir beşiktaşlıymış, değirmenin suyunu döndürüyormuş. Başkan biz bunları yutmayız. Gezi olaylarından beri beşiktaşı siyasete alet etmeyin diyen bir camia başkanının bu duruma göz yumması nasıl bir ironidir?
işini yap başkan. Beşiktaşı siyasete alet etme. Kimsenin adamı olma! Hadi eyvallah

kdz ereğli

Memleketimdir. Belirli bir düzeni olan, sanayi kenti. Sosyal açıdan kısıtlıdır. Eskiden kendi adıma tek sosyal aktivitesi erdemir basketbol maçlarıydı. Niye kaldırdınız lan takımı?

dalavera

Henüz bu sene kendisini tanıma şerefine nail olduğum, zaman zaman fransızca münakaşa ettiğimiz, takımdaşımdır, dostumdur. Neredeyse her konuda fikir sahibi olması beni mutlu etmekle birlikte bu durumdan fazlası ile yararlandığımı söylemeliyim. Birlikte yaptığımız uçsuz gastronomi muhabbeti ile zamanın nasıl geçtiğini anlamam. Ayrıca bu platforma kendilerinin önerisiyle girdiğimi söylemek isterim. Dalavera efendi çok yaşa, iyi yaşa. haydi selametle

whiplash

Birdman' den iyi olduğunu düşündüğüm filmdir. Her ne kadar Miles Teller yerine başka oyuncu oynayamaz mıydı diye kendime sorsam da sonradan kendilerinin 15 yaşından beri bateri çaldığını öğrenip biraz da olsa tatmin oldum. Çünkü bu harikulade senaryo ve muazzam oyunculuk performansı sergileyen J. K Simmons' un yanına daha da iyi bir oyuncu yakışabilirdi diye düşünmedim değil. Müthiş kurgusu ve akıcılığıyla sürükleyici bir film. Film esnasında hiç sıkılmadım. Olay örgüsü çok başarılı olmuş. Uzun lafın kısası izleyin, izlettirin agalar.

whiplash daki kel adam

Whiplash filmindeki performansıyla gönlüme girmiş, fikrimce son yıllarda gördüğüm en iyi oyunculuk performanslarından birini sergilemiş, 60 yaşındaki eli öpülesi abimiz... J.K Simmons

emre belözoğlu

ileride kendisini millet vekili olarak göreceğimiz, Türk futbolunun yüz karası, ırkçı pislik herif.

akp de kaos başladı

Birbirlerini yemeleri hoş bir senaryodur.

the wolf of wall street

Hikayesiyle tam anlamıyla başyapıt olan bir filmdir ki Leonardo Dicaprio' nun usta oyunculuğuyla birleşince ortaya harikulade bir iş çıkmıştır.

fabb s

Meksika mutfağı üzerine bir bistrodur. Tatlı menüsü zengin gibidir. Alkol olmaması hayal kırıklığıdır.