entry'ler (20)

hang

2000 yılından beri üretilen isviçre menşeii'li vurmalı bir müzik aleti. duyduğunuz ses gerçekten harika. kullanımı yaygın değil. türkiye'de (bkz: onor bumbum)'un kullandığını biliyorum. ayrıca istiklal caddesinde sık sık rastladığımız (bkz: joakin lopez) bu işi iyi yapar.

http://www.youtube.com/watch?v=euMomhj8fJk&feature=related

serdar ortaç ın harika bir müzisyen olduğu gerçeği

şarkılarının 2 3 ay sonra unutulması onun büyük sanatçı olduğu gerçeğini değiştirmez. (!)

edit: ciddi değildim lan.

postmodernhiyar

allahın belası bir ruh halinde olan yazar. en son günde 3.5 paket sigarayı görmüştü.

(bkz: profesyonel sözlük yazarı)

beni çıplak gören ilk sensin

anasının karnından kıyafetle çıktığını düşünüyordur.

kızının zina yapmasına müsaade eden anne

eğer konu 'zina' ise islam inancında zina erkeğe'de günahtır, kadına da. burada zinadan kasıt 'evlilik dışı ilişki'dir.

sevgilisi yüzünden müzik zevki değişen erkek

genellikte tartıştıkları, ilişkilerinin sallantıda olduğu dönemlerde değişir. sonra özüne geri döner.

evlenene kadar bakir kalmayı başarabilen erkek

bakir kalmaya çalışmak anlamsızdır ama bu insanların annesine, kız kardeşine, kuzenine ve türevi hareketlerinde art niyet sezmeyecek kadınları taciz ettikleri bir gerçektir.

1 88 boyunda yakışıklı zeki başarılı türk erkeği

1.65 boylarında, ince yapılı, güzel, zeki 'kezban olmayan', başarılı türk kadını(!) bile beraberdir.

üniversite öğrencilerinin yiyip içip seks yapması

http://www.radikal.com.tr...1095881&CategoryID=77

öğrencilerin hayatlarını 'siki taşşağına denk' zanneden güruhun kesinlikle okuması gerekmektedir. davulun sesi uzaktan güzeldir.

kendisini aşağılayan bir millet olmak

yıllardır (bkz: türkün türkten başka dostu yok) (bkz: bir türk dünyaya bedeldir) (bkz: türke kefen biçenin sonu korkunç olur) gibi faşizm, militarizm içeren söylemleri benimseyen türk milletinin gerçekleri kabul edememesi doğaldır.

işler güçler

kadrosu, yapımcıları ve konsepti ile buram buram kalite kokan dizi. çok kısa parçalar halinde izleme fırsatı bulmama rağmen bunu bana hissettirdi. leyla ile mecnun'un düştüğü durumdan sonra eksikliği hissedilecek 'absürd komedi' furyasını devam ettireceği kesin.

olm bak git temizlik şirketi

daha ne kadar saçmalanılacağını merak ettirendir.

arkadaş kalalım ama sen beni sev

bana 'ömrümün sonuna kadar seninim, 1 sene bekle sonra tekrar beraber olalım' diyen eski kız arkadaşımı hatırlatan başlık. vicdanı nerenize soktunuz kızlar?

sana cirkin dediler dusmani oldum guzelin

paranoyaklaştırılmış sevgiyi en güzel anlatan şiirdir.

kimi benden çok seversen onu senden alırım

(bkz: faruk nafiz çamlıbel)'in (bkz: firari) isimli şiirinde anlatılan aşktır.

sana çirkin dediler, düşmanı oldum güzelin,
sana kâfir dediler, diş biledim hakk'a bile.

cumartesi günü çalışmak

pazar günü çalışmaktan iyidir. 4 yıldır cumartesi - pazarları çalışmanın verdiği gerginlik ömür törpüsü olmuştur.

müslüm gürses

bu topraklardan çıkan en kaliteli müzisyenlerden. ayrılık sonrası bir insanın kendine yapabileceği en büyük iyilik. sesindeki değişim yıllar geçtikçe ortaya çıkmış ama her daim çok güzel.

türkiye'nin leonard cohen'idir

müslüman ülkesinde elinde bira ile dolaşmak

paris'e, londra'ya gidip elinde tesbihle sokaklarda dolaşınca biri çıkıp size 'burası hristiyan bir ülke ne yapıyorsun aslanım sen?' der mi? demez. bencil olmak günahtır.

türkiye nin 2012 olimpiyatlarında sıfır çekmesi

şaşırılmayacak durumdur. ülkede amatör branşlarda faaliyet gösteren sporcuların maaşları asgari ücretten biraz fazla. bu şartlar altında başarı beklenmesi imkansızdır.

morali bozan şeyler

müslüm gürses şarkıları dinlemek. en mutlu anınızda bile moralinizi sikip atabilecek bir durumdur.