bugün

entry'ler (108)

ateistlerin cevap veremeyeceği sorular

mümin rkadaşlarıma soruyorum; eğer bir adam yıldırım çarpması sonucu ölürse, bu zavallıyı mikail mi öldürmüş olur yoksa azrail mi?

seni seviyorum

(bkz: özet geç piç)

dünya kupasında kimi destekleyeceğiz aq

Arjantin. Guldur yuzumuzu.

deniz yıldızı

Cagdas yasami destekleme derneginin de devam eden bir projesidir ayni zamanda.

halimden konan anlar

ilk dinlediğimde, değerlenir buralar şimdiden kapatmak lazım bikaç dönüm diye espriler yapmama neden olan grup. yüzüğünü bulmuş bir gollum gibi sevinip ellerimi ovuşturmaktan da kendimi alamadım üstelik. boyle kalsalar ya.

ha bide bu var editi: http://www.halimdenkonananlar.com/

istanbul dışındaki üniversitelerin kapatılması

sikimin mühendisinin bir öngörüsüdür. evet.

gönül kahvesi

adanada ender olarak sevdiğim yerlerden tabi sağır olduğum vakitlerde. türk kahvesine yakışmayan müzikler çalınmakta ki zira en önemli unsurlardandır kahve denince. kahvesi güzeldir.

ben bu yazıyı sözlüğe yazdım

açıkcası diğer herşey gibi sen de boka sarmaktasın kusura bakma arkadaşım. ama çoğu bunun farkında değil yada farkında ama bokun içinde eşelenmeyi seviyor yada boku seviyor yada üçü birden. ben hangi katagoride olduğumu bilmiyorum ama bunun bizimle bir alakası yok çünkü bu yazı bizimle değil seninle ilgili bir yazı. kısacası sen boksun. görüşürüz.

gangnam style

bir anım vardır ilgili şarkının nemenem birşey olduğunu öğrenirken.

nedir bu gangnam style dedim,
uzak doğunun ajdar'ı dedi arkadaşım.
açtım, izledim. serdar ortaç'a daha yakın buldum. ajdarın beyin hücrelerinin sinapslarının iletim hızı, klipteki dans hareketlerini yapmasına imkan vermezdi bence.
*

iz bırakan kitap ayracı cümleleri

kitap okumak iptiladır. müptelalara selam olsun!

kızlar neden vermez mantıklı kız versiyonu

kaşının ortasına çatana çatana diyerek vurmak istiyorum hepinizin. kime ne veriyorsanız verin bizi bi rahat bırakın . *

alsancak sahilinde bir banka oturmak

özlediğim hede.

biraz büyük al büyüyünce de giyersin felsefesi

bir anne bir baba mottosudur.

arap kızları

gözleri güzeldir gözleri.

dershanelerin kapatılması

dersaneler kapatılmalıdır ama bu *eğitim devriminin son basamağı olmalıdır.
sen önce dersanelere olan ihtiyacı bitir. ya da sen bit ey uslanmaz meb!

babanın söylediği unutulmayan sözler

kavga kaçınılmazsa ilk yumruğu sen atmalısın!
kavga edilen kişinin şaşkınlık içerisinde olmasını sağlar, savunma mekanizmasını zayıflatırmışsın.

tek başına takılmak

tek başına vakit geçirmektir. kimseyle konuşmak zorunda değilsindir, sessizlik rahatsız edici olmaz.
kitabını çıkarırsın ve sigarayla pekiştirirsin.
sabit bir noktaya bakıp fondaki müziğin etkisiyle dalıp gitme durumu da gelişebilir.
iyidir.

sözlük yazarlarının girdiği üniversiteler

üniversiteye girmek ne lan. bazıları fakülteye bile girmiş. burası her geçen gün daha ilginç oluyor. yeminle. *

filmin yarısında çıkmak

bir ekşicinin yapacağı harekettir. ya da ben entelim yahu hohohooo diye dolaşan bir tip de olabilir.

filmin yarısında çıkınca kültür seviyesini geliştirecek daha ulvi işlerle uğraşmayacağını bildiği ve bunu kabul ettiği için filmi sonuna dek izleyecek insan modeli de mevcuttur.

ayrıca bu insan 'para verdik lan o kadar izleyeyim' düşüncesine de kapılabilir.

ayrıca cinli, vampirli veya zombili filmlere giren var mı lan hala *

ateistleri dut yemiş bülbüle çevirecek sorular

peki diyelim ki tanrı var
yaratıcının yaratamayacağı şey yoktur,
ayrıca her şeye de gücü yeter.
peki kaldıramayacağı ağırlıkta bir taş yaratabilir mi? ama kaldıramayacağı büyüklükte bir kütle yoktu?

bu paradoksu bilen bilir, herkesin bir seçme hakkı vardır. tanrı ya vardır ya da yoktur.
insanoğlunun inançlarını böylesine sorularla yargılamayalım.