bugün

entry'ler (30)

alevilik

türkiye dışında alevi denilince şii anlaşılan mezhep.

biziz türkmen gençleri oğuzlar kılıçları

Güzel bir Türkmen marşı sözleri. Biziz Türkmen gençleri oğuzlar kılıçları baş yüskek hür yaşamak milletin sevinçleri diye devam eder.

öğrencilere dini eğitim 18 yaşında verilmelidir

diyelim öyle yapıldı. mesela islam'a göre ergenlik çağına girdin mi işlediğin günahlar artık yazılmaya başlar. 13 yaşında ergenlik çağına girdi diyelim çocuk. 5 sene boyunca dinden habersiz mi yaşayacak? ağaç yaşken eğilir derler çok severim bu sözü.

cinsel anlamda tecrübesiz erkek

evlendikten sonra helal yoldan tecrübe kazanacak kişidir. bir de evlenmeden her haltı işleyenler var onlar da sonra mutsuz oluyor ama iş işten geçmiş oluyor.

komünizm vs kapitalizm

ikisi de bu dünyaya huzur getirmemiştir.

ötenazi bir haktır

eğer semavi bir dine sahip değilse kişi, bu eylemin yanlış olduğunu ispatlayamaz. oysa semavi bir inanca sahip olsaydı bu eylemin intihar olup yanlış olduğunu ispatlayabilirdi.

kuran ın korunma yöntemi

tevbe suresinin son 2 ayeti 19cularca reddedilmeseydi epey takipçisi olurdu bu yolun.

yüz kilo olduğu halde tıkınıp duran kız

boyu en az 1.75'se ideal kızdır bence.

şişman kızlar

sempatik ve yüzleri güzel olan kızlardır.

vahdet gazetesi

mezhepçilikle ne kadar vahdet olur tabi orası düşündürücü.

mhp vs bbp

mhp 2'ye ayrılır. türkçüler ve türk-islam sentezini savunanlar.
bbp istisnalar olmakla birlikte yüzde 90 türk-islam sentezini savunanlardan oluşur.

osman batur u tanımayan türk müdür sorunsalı

ulusalcılara sormak lazım tanıyorlar mı diye.

osman batur

türkistanlı mücahid. mekanı cennet olsun.

hüseyin nihal atsız

görüşlerine hiç katılmam. ama bir konuda takdir ederim ki kendi savunduğu fikri dürüstçe ve samimice savunmuştur. ha savunduğu fikir yanlıştı bence o ayrı bir konu ama, türkçülüğünü gizleyip işine geldiği zamanlar islamcı gözükmedi en azından. ben buyum dedi açıkça.

din olmadan ahlak temellendirilemez

bir dinsiz ahlaklı olabilir. bir dinli de ahlaksız olabilir mesele bu değil demiştim yukarıdaki entrymde de. benim kastettiğim şu. bir şeye iyi ya da kötü diyebilmen için objektif kriter lazım. benim aklım var bu yeter dersen ben de derim ki herkesin aklı farklı farklı şeylere iyi ya da kötü diyebilir.

eğer hayatın anlamından kasıt eğlenmek ise varsın genelleme olsun.

kesinlikle doğrudur. bakın dinsiz olanlar da ahlaklı olur dürüst olur mesele bu değil. ama bir şeye iyi demek için ya da kötü demek için objektif bir kriter lazımdır. bu da dinlerin güçlü argümanlarından biridir. din olmadan ahlak da temellendirilemez. ayrıca din olmadan hayatın bir anlamı da olmaz.

oyunlardan öğrenilmiş ingilizce kelimeler

zamanında cm efsanesi vardı. o zamanlar ingilizcemi epey geliştirmişti cm.

malcolm x

"Bana bir kapitalist gösterin, ben de size bir kan emici göstereyim" diyen müslüman siyahi önder. Allah ona rahmet eylesin.

mutezile

bu mezhebin bir görüşü de büyük günah işleyen müminin tövbe etmeden ölürse ebediyyen cehennemde kalacağını iddia etmesidir. ancak o zaman tanrının merhameti gerçekten kısıtlanmış olur.