bugün

entry'ler (223)

english central

Öncelikle üye olmanız halinde size yüzde yirmi indirim, bana da bir kaç hafta kazandıracak link: https://tr.englishcentral.com/invite/j9fUG35fnZK
ingilizce öğrenmeye yarayan program. Bire bir ders videoları imkanıyla konuşma konusunda sorun yaşayan kişiler için bulunmaz nimet. Kur farkından ötürü geçen yıla oranla fiyatı epey yükseldi ama yıllık üyelik aldığınız takdirde 25 dakikalık bir ders ücreti 15 lira. 15 lira daha kullanışlı bir şey için harcanabilir mi takdir sizin.

dünyanın en zengin dilinin kürtçe olduğu gerçeği

Kürt degilim, dunyanin en zengin dilinin kurtce olduguna inanmiyorum, fakat bir dilin baska dillerden kelimeler almis olmasini da zengin olmamasina baglanmayacagini da biliyorum. turkcemiz cok zengindir ama farscadan ve arapcadan oldukca fazla kelimenin tukcede yer ettigi malumdur.

allah amerika birleşik devletleri nden razı olsun

Muslumani imanindan eden dua (bkz: timur tas ucar)

gazalinin sikiş redifli şiiri

Selcuklu doneminde yasamis olan gazaliyi osmanli divan sairi sananlarin urettigi siirdir.

ıraklı küçük esma lara ağlamayan başbakan

Misirli ve suriyeli esmalara aglayip samimiyetinin ne olcude oldugunu gostermis basbakandir.

her eve bir atatürk büstü kampanyası

katilanlari, cahiliye donemi araplari ile esit seviyeye ulastiracak kapanyadir.

la plus belle chanson

axe ın saç şekillendirici reklamında kullanılmış, Jacqueline Taieb diye bi ablanın seslendirdiği fransızca çok güzel bi şarkı.

işte sözleri

Un jour de pluie dans une ville qui dort
C'est l'hiver; il fait froid pour de bon
Et dans les rues le vent hurle à la mort
Quelle drôle d'idée d'en faire une chanson

La plus belle chanson du monde
C'est pas moi qui l'écrirai
Je le sais

J'ai beau m'aider d'un dictionnaire de rimes
J'ai beau chercher de nouveaux accords
Je n'ai jamais rien créé de sublime
Et croyez bien que je le déplore

Je ne peux que l'imaginer
Et si c'était...

Une mélodie de Chopin des paroles de Rimbaud
Et puis un rythme fort
A vous donner des frissons dans le dos
Oui mais puisque tous les deux sont morts

C'est pas eux qui l'écriront
Tes chansons

La musique sera belle à pleurer
Pendant des siècles on en parlera
Ce ne sera pas de paroles engagées
L'art pour l'art, quoi, quand on aura

Qui pourra l'interpréter

axe saç şekillendirici reklamı

la plus belle chansonun kullanıldığı reklam

bana bir şarkı söyle

sabah sabah rastladığım ve klibi bana hiç yabancı gelmeyen şarkı. evet cake'in no phone'u ile neredeyse aynı klip. http://www.youtube.com/watch?v=xJnYyRZjB_w

bisiklete bin

kendisine benzin ve mazot fiyatındaki artıştan bahseden gazeteciye, maliye bakanı sayın(!) mehmet şimşek in söylediği cümledir, saygı ile anıyoruz bakanımızı

sözlük yazarlarının sözlük yazarı olmaları

kamyon şoförünün şoför olması gibi bi şeydir.

la

fransızca feminen article

sigarayı bırakmak

tecrübe ettiğim kadarıyla sigarayı bırakmak diye bi şey söz konusu değil, ara veriliyor sadece

fethullah gülen müslümanlığı

zina eden bi insanın kasedi çıkmasından sonra kendisine geçmiş olsun diyerek üzüntüsünü belirttiği halde, israilin açık sularda şehit ettiği müslüman kardeşlerinin ailelerine birakın baş sağlığı dilemeyi, israili haklı bulan müslümanlıktır.

off pff genc

işi gücü bırakıp türbanlı kızları analiz etmekle vakit geçiren yazar.
(#12770413)

türbanlıyla aynı otobüse binmek

beyinden mahrum yazarın açtığı başlıgın altına entry girmekten daha doğal olan durumdur.

ben kürdüm ve bundan gurur duyuyorum

'ne mutlu türküm diyene' diyen kişiye duyulduğu kadar, söyleyen kişiye saygi duyulmasini gerektiren sözdür. sen türk olmaktan gurur duyuyorsan o da kürt olmaktan gurur duyabilir, gayet normal bi durumdur, lakin önemli olan üstünlük takvadadir, zira müslüman bir amerikali, ateist bi türkten yeğdir.
(bkz: elhamdülillah müslümanim)

kuran ı kerim yakmak

her kutsali putlastirmak olarak addeden, beyninine geregi kadar oksijen gitmemiş yazarlarin özgürlük olarak yorumladigi, odun yakmakla bir tuttuğu eylemdir.

fer

demir nal kılıç gibi anlamlara gelen fransızca kelime (bkz: le fer)

fethullah gülen en büyük türk düşünürüdür

kuran ayetleri çok sert diyen birisi olsa olsa en yumuşak türk olur vesselam.