bugün

entry'ler (766)

deep turkish web

Dikta rejiminin terörüne maruz kalmış iki komik kardeşin youtube kanalı.

bir kız için 392 km yol gitmek

2073 km de gittim,önemli olan o kızın doğru kız olduğunu bilmek,yarı yolda bırakılmayacaksanız gerçek aşk için mesafeler okadar önemli değildir.

bukalemunlar niçin renk değiştirir

Duygusal nedenlerin dışında bukalemunların renk değiştirmesinde en önemli neden vücut sıcaklığını belirli aralıkta tutabilmektir,kısacası renk değiştirerek soğuracağı ışın miktarını azaltarak veya arttırarak vücut sıcaklığını korumakta önemli bir etkendir.

bir kadının yalnız yaşaması

Bir erkeğin yalnız yaşaması kadar normaldir. Halkımızın bu ‘kadın erkeğe muhtaçtır’ düşüncesinden kurtulması gerekmektedir,cahil toplum olmaktan kurtulmanın ilk yolu Atatürk’ün de üzerinde durduğu kadın-erkek eşitliğini benimsemektir.

atatürk ün uzaydan geldiğini sanan laik teyze

Atatürk’ün uzaydan geldiğini falan düşünmeyen teyzedir,videoyu izledikten sonra kadının bu cümlede Atatürk gibi bir liderin bir daha bulunamayacağını belirttiği gayet açıktır. Ama yapacak bir şey yok,malesef ülkenin koyun zihniyetinin anlaması için basit ve anlamsız cümlelerle konuşmak gerekiyor.

tayyip erdoğan bir roman olsaydı ilk cümlesi

Eyyyyy okur.

ali yerlikaya

Azim ve kararlılık ile sürdürmüş olduğu coca-cola protestoları yerine ulaşmış olan validir. Bugün istanbul Valiliği’ne atanmıştır.

(bkz: http://www.cnnturk.com/ha...anta-icerek-protesto-etti)

tuncelide donarak şehit olan askerimiz

Vatan sağ olsun elbette ancak vatan sağ olsun diyerek bu olayın üzerini kapatmaya çalışan kitleyi empatiye davet ediyorum,olay soruşturulmalı ve doğuda zor durumda vatani görevini gerçekleştirmeye çalışan kardeşlerimize ‘insan’ gibi muamele edilmelidir.

kusura bakmayın da sözlükte yiyişmeler dönüyor

Her zaman her sözlükte olan oladır,önemli olan kaliteli yazar kitlesinin bahsettiğimiz yazarlara olan oranıdır. Umalım ki en yakın zamanda sözlük hakettiği kaliteye geri döner.

en sevdiğiniz ingilizce cümle

the greatest danger for most of us is not that our aim is too high and we miss it, but that it is too low and we reach it.

hayatınızı hangi yönetmen yönetiyor

Stanley Kubrick.

bankacı kadınların at gibi olması

Akıllara weeknd'in 'false alarm' isimli şarkısının klibini getirir.

sözlük yazarlarının itirafları

Az önce yarı uykuluyken annem geldi,sarılmaya çalıştı uzaklaştırdım. Alkol mü aldın diye sordu,ben de hıhı dedim.
Gerizekalı diyip çıktı.

melisa isimli erkeklerin genel özellikleri

Narindir.

Sanırım sarhoşum bu gece.

Aileye sahip olduğum için mutlu olmam gerekirken bana intihar fikrini sevdiren ailem oldu. Ölümümün kendi elimden olması fikri beni rahatlatıyor çünkü çok huzursuzum ve hiçbir zaman düzelmeyecek gibi hissediyorum,dünya ve hayat çok anlamsız ve kurulu düzen eğer zengin değilseniz hayatınız boyunca size eziyet etmeye kurgulanmış. Sevdiğim kızı geride bırakıcağımı bilmesem belki şimdiye kadar durmazdım bile,ama bu fikri fiile dönüştürmek için cesaretimi çok iyi toparlamam gerekirdi,bilmiyorum yapabilirmiydim..

islam dini olmasaydı dünya nasıl bir yer olurdu

Politeizmin hakim olduğu coğrafya yüzölçümü bakımından çok daha fazla olurdu.

sevgiliniz sakat kalsa ne yapardınız

Yanına yatar sarılıp dizi izlerim,saçıyla oynarım,ellerimle beslerim.

31 çekmek hiç bulunmamış olsaydı neler olurdu

Halk arasında rüyalanma olarak tabir edilen uyku halinde ereksiyon durumu görülürdü. Sperm üreten seminifer tübülleri çok çalışmak için zorlanmadığından azgınlık daha az olucaktır.
insanlar şimdikinden daha sosyal ve daha verimli olucaktır.

Midem bulanıyor.