bugün

entry'ler (124)

facebookta yanlışlıkla eklemek

az önce yaptığım mallık. ulan o kadar buton var sen git arkadaş isteği yolla butonuna bas!birde eski sevgili olunca o koyuyor insana.
edit:bu arada isteği gönderip çekince bildirim gidiyor yinede.

tazedizi com

ücretli tarife geçmiş olan dizi sitesi.Ücreti aylık 2 tldir.Ancak IDM ile indirme yapabiliyorsunuz(:D).

sırrı süreyya önder

'Yav bu adam size netmiş?' diye bilinen kişi.

ben mi annen mi diyen sevgiliye verilecek cevap

Kendine seçim şansı verseydin bari!

ege tıp öğrencisi

Buyrun yardımcı olalım.

anatomi finali

Nöroanatomi görmüş biri olarak hemde lokman hoca gibi birinden, farmakolojinin yanında okadar basit kalır ki "nöroanatomiyi çalışmadan geçerim ama farmayı napcaz kardaş" dedirtir!

en itici kız isimleri

Bihter.

(bkz: bnibnibhtrni)
(bkz: hoşgeldin harun abi)

meatus

Meatus acusticus internus ve meatus acusticus externus sırsıyla iç kulak yolu ve dış kulak yolunu tanımlamakta olan ve meatus kelimesiyle en sık anılan anatomik yapılar.

bnibnibhtrni

Bana aşkını itiraf etti daha doğrusu ağzından kaçırdı ama ne yazik ki...
(bkz: Tipim değilsin)

ota boka gülen kız modeli

Kızlar komik erkeklere değil hoşlandıkları erkeklere gülerler.

sigarayı bırakmak isteyen yazarlar kardeşlerimiz

Nikotin bantlarını yada nikotin haplarını denemeyin yani içinde nikotin olan yöntemle bırakmaya çalışmayın çünkü beyin nikotin ihtiyacını karşılamak için daha fazlasını isteyecek ve sonunda sigara yeniden başlayacaksınız. Benim tavsiyem bir anda bırakılması evet ağda yapar gibi cart diye cekeceksin, sigara krizini engelleyemezsin çekeceksin acısını bu acıyı azda olsa engellemek için ve beyne nikotini biraz unutturmak için çikolata yenebilir( bitteride olur size kalmış). Elbette o alışkanlığın, o sigara tiryakiliğinin bir sonucu olarak acı çekilecek.

öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

şu an bu yazıyı okurken vücudunuzda bulunan atomlardan 200 milyarının bir zamanlar einstein'a ait olması.

vücudumuzdaki hücreler ve atomlar sürekli yenilenip değişmektedir. aslen vücudumuzun %70'ini oluşturan su molekülleri her 8 günde bir yenileniyor. bununla birlikte
vücudumuzu oluşturan atomların %98'i her sene yenileniyor. 5 yılda bir ise vücudumuzdaki bütün atomlar yenileriyle değişiyor. yani şu an elimizi, yüzümüzü, beynimizi oluşturan hiçbir atom aslında 5 yıl önceki atomlar değil.*

peki vücudumuz tam olarak ne kadar atom barındırıyor? vücudumuzdaki tek bir hücrede samanyolundaki toplam yıldız sayısının 100 katı kadar yani 200 trilyon tane atom bulunmakta. ve ortalama bir insan vücudunda yaklaşık 100 trilyon hücre bulunmakta. hesabı siz yapın.**

vücutlarımız bu kadar fazla atom içerdiğinden ve bu atomlar çok sık olarak yenilendiğinden, aslında dünya üzerindeki bütün atomlar bir döngüde. istatiksel olarak konuşursak şu an vücudumuzda bulunan atomların 200 milyarı bir zamanlar shakespeare'in vücudundaydı. aynı şekilde vücudumuzdaki atomların 200 milyarı beethoven'da, 200 milyarı bir dinazorda ve maalesef 200 milyarı hitlerin vücudundaydı bir zamanlar. kaynak.

eğer farklı açıdan bakarsak bundan 1000 yıl sonra bir insan diğer yıldız sistemlerindeki gezegenlere ilk adımı attığında ya da dünya dışı canlılarla ilk iletişime geçtiğinde, o kişinin vücudunda bulunacak atomlardan 200 milyarı tam şu anda sizin vücudunuzda bulunuyor. biraz durup bunu düşünmek iyi geliyor insana. hadi sevin kendinizi.

Alıntıdır: ekşisözlük/ ufuri.

ygsdeki kötü sıralamayı lysde düzeltmek

Yapılır, yaptım ve yapanlarıda gördüm . Örnek verecek olursak 6.500lerden 2.000lere(gerçi pek farketmemiş ama o aralıkta yukarıya çekmek zor) 36binlerden 16binlere felan.
Benim diyeceğimse dikkatli olmak lazım çünkü ygsde 1.200lerden 16binlere düşende görmüşlüğüm var.

ishalden ölenleri şehit ilan eden din

O zamanın şartlarında ishal salgın hastalık olsun olmasın insanları öldüren büyük bir problemdi, ishale sebeb olan genellikle bakterilerdi o şartlarda da temizliğin kısıtlı ve iyi yapılamadığını düşünürsek ciddi bir problemdir ishal.ishalle çokca su ve elektrolitler( Na, Cl vb.) kaybedilir ve yerine hızlıca konması gerekir, kaybedilen miktar çok yüksek olduğundan bunları yerine koymak o şartlarda temiz ve elektrolit seviyesi yüksek suya ulaşmak daha zordu ki şu zamanda dahi sıvı kaybı içeriği vücudumaza göre hazırlanmış SF( serum fizyolojik) lerle verilmekte. Aynı zamandan şu şartlarda ölümlerin 3. Sırasında ishal bulunmakta (özellikle çocuklarda) ilk iki sırayı da (o zamanlarda insanların bizim gibi bol bol sağlıksız beslenemediği için şuan ilk iki sırayı) kalp rahatsızlıkları yer almakta.
Şu okuduklarından bir şey anlamadığın gibi o hadisten de bir şey anlamamışsın sevgili yazar!

ülkeyi terketme zamanının gelmesi

Sen ülkeyi terk et tabi çünkü terk edecek paran var, peki 1000 lira için toprağın altına giren adam nasıl terk edecek karnını bile doyuramazken! Kalkıp ülkeyi terk et sen, zaten okadar şehit senin şu sikik aklın için öldü bu topraklarda! Sen terk et ülkeyi bu düşüncelere sahipsen git de senin gibi salaklarla uğraşmak zorunda kalmayalım! Sen terk et ama ben insanıma hizmet için en azından 1 vatandaşımın dahi olsa hayatını kurtarabilmek için kalıp uğraşıcam senin kaçtıklarından!

avuçlarımızın içindeki m harfi

Mongolizm (47 kromozom) hastalarında yalnızca elin ortasından geçen bir çizik vardır, m yada w harfi oluşmaz. Fakat bazı sağlıklı insanlarda da böyle olduğu farkedilmiştir anlayacağınız pek birşeye delalet etmez.

fesat adam

--spoiler--
anneler gã¼nã¼nã¼z kutlu olsun
--spoiler--

evet banada geldi hemde iki tane.

therminator

açtığı başlığa silkeleyici entryi girince eksileyen, aklını karmayla bozmuş yeni yetme.
(#23775330)
edit: eksileyecek mi dedim? evet bunu da eksiledi. liseli olduğu kanıtlanmış oldu, teşekkürler.

tıp okuyan sevgiliye sahip olmak

onlarda insandır sevgi görmesi lazım, insan sağlığı için kendi sağlıklarını ve hayatlarını çürütüyorlar bu yüzden güzel kızlarımız ve yakışıklı arkadaşlarımız lütfen tıpçı kardeşlerimize öncelik tanıyalım. onları yalnız başına kaderlerine terk etmeyelim.

500 sene ömrüm olsa 5 saniyesini futbola ayırmam

500 sene ömrün yokken bile şu başlığı açmak için en az 30 sn uğraşmışsın, daha ne diyim?
(bkz: Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)