bugün

entry'ler (67)

bdp den açıklama

(bkz: timsah gözyaşları)

melih gökçek

doğal trolldür. sim city en sevdiği oyundur.

ece temelkuran

biraz feminist falan takılıyor ve bunda bir sorun yok, yalnız düşünceleriyle yaptıkları bir değil bu kadının. konuşurken "hööööeeeyyt var mı lan bana yan bakan?!?!" diye masanın üzerine çıkacak falan sanabiliyorsunuz. içine erkek kaçmış yani. ehe ehe. bir de milliyetçiliğe karşı çıkıp kürt milliyetçiliği yapar mesela. bdp'li birinin başına bir şey gelsin "ay bu ülke ne faşist ay bu ne ay bayılcam.." diye triplerden triplere girip türk askeri ya da askeri bırak olağan bi türk'ün başına bir şey gelse sesini çıkartmayanlardandır kendisi. böyle çoğu yönden kendiyle çelişir yani.

wizz air

istanbul - budapeşte hattını iptal etmiş olan sorunlu şirket.

http://www.wizzairsucks.com/

sevan nişanyan

atatürk'ü ve türk milli değerlerini eleştirmenin mutlak doğru ve tek düşünce özgürlüğü olduğunu sanan ve dışlanmışlığın kuyruk acısıyla kavrulan hilkat garibelerinin kendisinin fanboy ve fangirlü olup sıçtığı her bir boku ezilmiş bir milletin sisteme haykırışı falan olarak nitelendirebilecek sempatizanları olan acınası bir tip.

kökenbilimcilik oynar, yalnız kökenbilimciliği tonlaması benzer sözcükleri birbiriyle bağdaştırarak ya da kurut - yokurt - yoğurt gibi sözcük oyunlarıyla oynamaktan farksız değildir. televizyonlarda yaygınlaşan kelime oyunu yarışmalarını sıkça izleyen her insanın ben kesin bilirdim lan onu, katılayım milyarder olurum kafası yani. oyunlar oynarak saygın kökenbilimci olmuş. egemen sözcüğünün türkçe olduğunu düşünenlerin hayaller kurduğunu söylerek fransızca hegemonya sözcüğünden geldiğini sanıp türkçe'nin orta asya dolaylarından geldiğini bir anlık unutup sözcüğün çok daha eski zamanlarda da türkçe olarak kullanıldığının farkında olmayan ruh hastası bir tip olması onun dil konusunda çok emek vermiş olmasının sonuçlarını göz ardı etmeye yeter de artar bile. daha bir sürü örnek var da, kendisi kadar boş vaktim yok malesef.

bir saatin günde iki kere doğruyu göstermesi gibi bir şey bu adam. bir de ermeni ya hani. ezilmiş falan. ezildiği için daha fazla haklı her zaman. günde iki doğru saygın bir kökenbilimci olmasına yetmiş.

son yazısında "anadolu'da türk falan yok hacı ya, ermeni herkes ama sonra müslüman olmuşlar. türk falan çok banal." içeriğine bol bol yer vermiş. sonra yazıya yapılan yorumları da okudum. türkiye'de türkten eser yoktur yoldaş, bak ben marksizmin bıdısını rererö ettim içerikli onlar da. bir de çok ciddiler. böyle anadolu'ya on yirmi tane falan türk'ün göç edip yaşayan her millete barbarlık uygulayıp asimile edip sonra bir de kemalizm diye olmayan bir ideolojinin de bunu resmileştirdiğini savunacak kadar canları yanmış, kendilerini kasmışlar. abi bunu gerçekten doğru sanıyorlar lan. hadi tamam doğu bloğu tadında milliyetçilik gerçekten rahatsız edici de, siz neyin kafasındasınız la?

bir de facebook hesabında politik görüşü anti-tc imiş. üniversiteye başlayıp "hadi benim de bir siyasi görüşüm olsun, biraz da aykırı olsun. selam kızlar." kafasıyla gezmekten farklı gelmedi bana.

vicarious

sözleri http://www.youtube.com/watch?v=oPJ6yRs1JYY adresinde çok iyi açıklanmış, benim için çok şey ifade eden tool şarkısı

türk milliyetçiliği

karşılık beklemeden türk milli değerlerini sevmek ve savunmaktır.

onur saylak

siyasi tercihini tabansız ve ucu açık boş söylemlerle açıklayarak -aslında açıklayamayarak- oyunculuğuna bir de hainlik eklemiştir.

inisiznialamayanucak

faşizm, milliyetçilik ve ırkçılık terimlerinin tanımlarını bilmeyen ve birbirleriyle karıştıran yazar.

barış ve demokrasi partisi

varlığı benliğini amerikan liberalizmine satmamış ve türk olduğunun az biraz farkında olan insanlarda bile türk milliyetçiliğinin azmasına neden olan, parti olarak seçime katılmayan, tabanı saf kürd milliyetçiliği olup emekçi insanların milliyetçiliğe karşıt görüşlerini yok sayarak prim peşinde ittifaklar oluşturarak iki yüzlülük yapan, istanbul'da 'istanbul'a özerklik' gibi tabansız ve deli saçması seçim vaatlerinde bulunan siyasi partimsi tuhaf bir şey. şu an zararı da faydası da yok, yalnız güçlenmesi halinde vereceği zararın hiçbir kesim açısından telafisi yok.

kürtler olmasaydı olabilecekler

faşist etiketiyle kötülenmeye çalışan insanların nefret edeceği başka bir millet olmazdı.
kendilerini sorun olarak gören, aynı zamanda bu yüzden soruna neden olmaktan başka bir işe yaramayan gülünç bir topluluk olmazdı.
"ya ırkçılık kötü abi evrensel düşün kanks, selam kızlar ;)" şeklinde ifadelerle evrenselliğe karşı çıkıp ırkçılığa katkıda bulunan gerizekalı tipler olmazdı.
yaşam kalitesi ve olanaklar artardı. gsmh yükselirdi. sosyal hizmet kaçakçılığı, suç oranı, çevre kirliliği, hayvan hakları ihlali gibi sorunlar azalırdı.

neyse ki dert edecek ya da kendi kendimize düşmemize sebep olacak herhangi bir durum yok. kendi sonlarını kendileri hazırlıyorlar.

kemal kılıçdaroğlu

politikayı rakip partinin lideriyle karşılıklı ilkokul çocuğu atışması yapmak sanan iyi niyetli beceriksiz insan.

faşizm

türkiye'de anlamı bilinmeyen ve insanların karşılaştıkları her işlerine gelmeyen durumda "yhaaa faşist bu faşizm kötüüüüüğğğğğ :(((((((((" şeklinde ifadeler yönelttiği ideoloji.

özgüvenini kaybetmiş insanların davranışları

politikaya ilgi duymaya başlamak

cem adrian

şu an kral çıplak isimli televizyon programında kendisine yöneltilen sorulara verdiği cevaplarla kafasında insanların onu anımsatması için kurguladığı imajdan koşarak uzaklaşan ve eşcinsel olmasa da eşcinsel gibi davranan organik madde. narsizmi tavan yapmış durumdadır ve kurduğu anlamsız cümleler hiçbir şey ifade etmemektedir.

pkk benim ablamdır benim dayımdır benim abimdir

(bkz: provokasyon)

12000 yıllık kürt tarihi

yıllık öncesindeki sayı sıfatının git gide artması ile yakında kürtlerin allah olduğu ve insanoğlunu yarattıkları önermesiyle sonuçlanacak olgu.

abartmayın. kimse kürt tarihi yoktur demiyor. sidik yarışı yapmanın lüzumu yok.

17 ağustos 1999

sadece ağustos ortalarında sol framede yerini alan deprem felaket tarihi.

sovyet sosyalist cumhuriyetler birliği

(bkz: epic fail)

apolitik

"mal bunlar, öküz bunlar, hiçbi şey bilmez bunlar, dünyadan haberleri yok bunların, düşünemedikleri için apolitiklik falan takılıyo bunlar" şeklinde tepkilere mağruz kalacak olan tepki. apolitiklerin politik gündemi çoğu insandan daha sık takip ettiğini çoğu politik fanatik bilmez. kendileri kendi politik görüşlerine ait kamuoyunu takip ederken apolitikler her şeyi takip ederken takip ettikleri tüm görüşlerden eşit şekilde nefret eder. yani apolitiklerin ülkede ne olduğundan haberi yoktur önermesi deli saçması sıçmık boktur.