bugün

entry'ler (23)

peygamber olmak için gerekenler

dizde biten beyaz bir don.

emre isimli erkeklerin genel özellikleri

esmer olup beyaz t-shirt giymeleri.

uzak mesafe ilişkisi

uzaktan olur mu yaa diyip diyip duruyorum, başıma gelmesin diye uğraşıyorum. zordur, olsa gerek.

gece uzaktan gelen kahkaha sesleri

aklım takıldı.

otobüs anıları

otobüs anıları iyi hoş ama otobüsten sonra, otobüsteki olayı arkadaşına anlatma isteği durdurulamaz bir şey oluyor. bastırıyorsun, bastırıyorsun sonunda ya ne oldu biliyor musun diye başlayan bir hikaye koyveriyorsun.

annenin ölmesi

bazen sırf o anı düşünmekten anneme kötü davranamama neden olur ve çok çok ödün verir insan kendinden.

tahref

valla meraklandım neyi var neyi yok. hoşgelişler ola.

sözlük yazarlarının dinlediği müzikler

queen-too much love will kill you.

50 tane en sevdiği şarkısı olan insan

şıpsevdi olabilir. yada evet, öyledir.

recep tayyip erdoğan ın en büyük şansı

aziz nesin'in doğru söylemesidir.

teyze ile hala arasındaki farklar

teyze; alından, yanaktan, gözden, yüzün her yerinden öpen
hala; sadece yanaktan öpendir. hatta şöyle der 'terliyim öpmiyim, halacım.'

en itici erkek isimleri

hifzullah, soyadı bir de erim olunca tadından yenmiyor.

her seyi kafasina takan insan

geceleri kötü oluyor. rüyadan rüyaya atlatıyor bu her şeyi takma meselesi. sonra gerçek hayal hepsi birlikte fink atıyor beyinde. dışlıyorlar seni. en iyisi müzik dinlemek.

uçurtmayı vurmasınlar

1989 yılına ait tunç başaran filmidir. sekizinci uluslararası film festivalinde 'yılın en iyi türk filmi' ödülünü kazanmıştır. barış'ın 'innciii' demesi için bile tekrar tekrar izlenilesi bir başyapıttır.

aylak adam

b.'nin ne kadar her kadından birazcık alıntı olduğunu görseniz de iş sahnede oynamaya gelince, psikolojik bunalımı sizi sizden alır götürür. bir gece okunacak kadar da nefes kesicidir ve tam orta yerinde okuyanı çaresiz, aç bırakıp hüngür hüngür ağlatır..

murat seçkin

dersiyle hiç alakası olmasa bile çayın tarihini ve neden içtiğimizi bile anlatır. daha da ileri giderek çay bardaklarının neden bu kadar küçük olduğuna sosyolojik bir açıklama bile yapar. onun dersinde kendisi gibi sıradan çıkmak en iyisidir. yoksa hep yirmi alınıp oturulur.

sabah sevişerek uyanmak

daha göz açılmadan, başka yerlerin açılmasıdır. mümkünse o olmadan uyanılmamalıdır azizim.

yaran anne diyalogları

terlik giy demeçlerinden sıkılmış olan ben, taarruza geçerek annem terliksiz kalktığında ;

b: anneee terlik giy diyorum sana kaç kere söyledim!
a: ??bak şuna sen.

uçan memeli sorusuna hostes cevabını veren insan

hala anneyle dışarı çıkandır. arkadaşları da komşu çocuklarıdır. ne yazık ki büyümemiştir henüz.

hayattan ve her şeyden bir anda soğutan şeyler

tek bisikletle memleketin bütün sınırlarında parasız pedal çevireni görüp, onu yapamadığın andır.