bugün

entry'ler (20)

01 12 2010 inci sözlük uludağ geçit töreni

şuan planlanan ziyarettir. belli ki uludağ yazarları kendine ihanet edecektir. olanbiten den yayılmaktadır çağrısı.

edit: burayı görmüş olmalılar ki olanbitenden kaldırılmış ama kurtarabilidğim bişey var: http://i1012.hizliresim.com/2010/12/1/6062.jpg

edit2: salağın çok olduğunu biliyordum da bu kadar salak olduklarını bilmiyordum. söz konusu ziyarete bu giriyi de dahil sanıyorlar salaklar sadece başlığa bakarak ben ne diyim... http://www.incicaps.com/r/safasfkasfaslfjas.png/

mavi sivi

acayip bişey. alakasını hiçbir zaman çözememişimdir. bebek bezleri sidik, kadın pedleri kan için o halde mavi sıvı ne lan? garip...

türklerin en etkili gaz verme cümleleri

-kız seni fena kesti lan.
-yok lan ne yapacak sallıyo.
-kızlar yapamaz böyle işleri

gibi cümleler...

internet üzerinden aşık olmak

bilimi yalanlayan aşk biçimi.webcam den bağışıklık sistemini nasıl anlıyorlar lan yoksa?

facebook taki bi kıza aşık oluyor gibi hissetmek

ismail yk düşünce sisteminin favori ekolü.

bağımlılık yapan içecekler

kafein barındıran içeceklerin çoğu ve bir de alkollü içeceklerin bazıları tabiki.

iki adım ötemiz petrol kaynarken ülkemde çıkmaması

babamın bi lafını aklıma getirir."bizim ülkeye geliyorlar, petrolü buluyorlar, haritayı işaretliyorlar, civayı basıp olmaz deyip gidiyorlar, ırak-iran-suriye-türkiye bu sıradan gidiyolar işte..." der abd için.

kadınlarla umreye gitmek

bir geniş aile repliği, ayrıca ironinin ta kendisi...

mozilla firefox

bilgisayarımı aldığımdan beri sırasıyla ie6 ve ie7 den başka tarayıcı kullanmadım.tamam arada bir mozillaya geçiş denemelerim oldu ancak o zamanlar ccleaner la henüz tanışmamıştım.alışmak sevmekten zor geliyordu.özellikle daha önce recover my files ve babamla yaşadığım anılar gözümün önüne geldikçe geçmişi silmenin önemi gittikçe artıyordu düşüncelerimde*.artık zamanı gelmişti çünkü kendi klip arşivimi oluşturacağım dedim, youtube da bulamadığım klipleri diğer sitelerden indirebileceğim birşeyler olmalıydı, aklıma hemen mozilla geldi ve yükledim, sadece arkadaşız şimdilik öyle yeni tanışma zamanları; önümüzdeki maçlara bakacağız...

itü sözlük

sadece bir imla hatası nedeniyle yazarını çaylak eden bir sözlük.ama güzel bir sözlük. yazar dağılımında eşitlik var.ben marjinalim diye geçinen de var sikmişim marjinalini farklı olacağım diye kasma diyeni de var, ateisti de var, tarikatçısı da var.var oğlu var.ortam güzel olsa da sözlük yavaş.başlık seçiyorsun hemen gelivermiyor karşına.ayrıca solframede de bir yavaşlık sözkonusu; sanki yazarlar sürekli aynı başlığa yazıyor ya da hiçbirşey yazmıyor gibi.yedinci nesilin sözlüğe adapte olması sürecinde sözlüğün kalitesinin ne kadar düşebileceğini de göstermişti bize.sabırsızlıkla bekliyorum.

nancy ajram

16 yaşındayken katıldığı bir yarışmayı kazanarak lübnan'ın en küçük şarkıcısı olmuştur.lübnan kızlarının ne kadar güzel olduğunu ispatlamaka isterseniz, referans göstereceğiniz müthiş bayandır kendileri.

21 ocak 2010 uludağ sözlük reklam rezaleti

diğerlerini bilmem ama itüsözlükte fena taşak geçilmiş olay.

işgalci yunanistan ege den defol

yunanistan ın egeyi işgal ettiğine inanan, kabul eden türk kişisi söylemi, sahip olduğu şeyleri korumaya yönelik tabi.

bilgi içerikli entry

çaylaklardan istenen entry türü.yoksa sadece benden mi isteniyor lan?yok canım olurmu hiç öyle şey...

coco pops

nestlenin nesquik iyle asla yarışamayacak kadar kötü ülker ürünü. bir kez aldım; almaz olaydım.

üçün beşin hesabını yapmak

parayı sevmek ama sadece parayı sevmek; harcamasını değil.

panama kanalı

atlantik-pasifik okyanuslarını birbirine bağlayan mühendislik harikası.

hocu

hacı, hoca yerine kullanılan hitap şekli. bu aralar dilime dolandı ne halt edeceğimi bilemiyorum, ne meretmiş.

geç boşalma

abartma kamil sadece meninin gecikmesi.

(bkz: nerde kaldı bu ya)

fotokritik

türkiyede bulunan en iyi fotoğraf ve hakkındaki bilgilerin paylaşıldığı ortam.çok şükela.