bugün

entry'ler (22)

23 temmuz 2009 galatasaray tobol kostanay maçı

maç sonu saha içinde rijkaard'la ropörtaj yapan spikerin kazma tercüman mert çetin'i s.kine takmadığı ve hem spikerlik hem tercümanlık yaparak galatasaray yönetimine ''bu vasıfsız çocuğa ekmek yedirmeyin'' mesajı verdiği maç. helal lan! sessiz çoğunluğun sesi oldun.

cem yılmaz

türkiyenin gelmiş geçmiş en büyük stand-up ustası denilebilir ancak kesinlikle en büyük mizahcısı denilemez. bunu söylemek başta cengiz üstün olmak üzere birçok mizahcının hakkını yemek olur. neticede mizahcı denilen şey sadece sahnede gördüğümüz kişiler değildir.

öss den ilk çıkan kişiyle veli diyalogları

-ne haber yarraam?
+sonra da beyin göçü niye oluyor derler...

ikisi bir arada güzel olmayan şeyler

funda arar ve kıraç.*

küfrü bulan insanın ilk sözleri

bu benim için küçük,insanlık için büyük bir adım. tarih beni affetsin!

alaçatı

şahsım olarak gidemediğim,gidenlerden efsaneleştirilmiş bir anlatım tarzıyla dinleyip imrendiğim,şayet gidip de beğenmezsem bile çevreme muhteşem bir yermiş gibi anlatacağım tatil beldesi.

plastik top

renginden midir nedir bilmem ama pembe ve yeşil dışındakiler genellikle yamuk olurdu.*

vedat okyar

futbolculuk yıllarında kullandığı 43 penaltıdan 42'sini gole çeviren eski beşiktaşlı milli futbolcu. türkiye'de her kesim tarafından sevilen nadir futbol yorumcularından biriydi. bunda en önemli pay hiç şüphesiz efendiliği ve alçak gönüllü kişiliğiydi.

19 temmuz dünya fenerbahçeliler günü

hele hele! dünya fenerbahçeliler günü he mi?!
sanırsın dünya üzerinde 500 milyon fenerbahçe sempatizanı var!
fenerbahçe'nin anlamsız eğlence biçimlerinden biri daha!
(bkz: un ve yumurta eşliğinde brezilya usulü doğum günü)

öss birincisi olunca söylenebilecekler

tarlada çapa yapıp aileme yardım ederken derslerimi de ihmal etmedim. başarımı kendimi sıkmadan çalışmama borçluyum. bir de iyi çapa yapmama.

(bkz: tarladan öss şampiyonluğuna)

bir round versene

cevap gecikmeyecektir: (bkz: jeton ver devam et)

yatakta argo sevmeyen kadın

ispanya kraliyet sarayına iç güveysi gitmiş hissi uyandıran kadındır.

kolu kıllı kızla çıkan erkek

kız arkadaşına bir kutu veet soğuk ağda hediye ederek sorunu çözecek ya da ilişkinin bitmesine sebep olacak erkektir.

serie a

bir zamanlar dünyanın en kaliteli futbol ligi olan,ancak son yıllarda bu ünvanı bariz şekilde la liga'ya kaptıran italya ligidir. ayrıca yıllardır en önemli özelliği olan sert futbol bir kaç sezondur yerini takoz futbola bırakmıştır.

he s just not that into you

sevgili ile izlenildiğinde film çıkışı ''sen de bunları yapıyor musun?'' sorusuna maruz kalınması kaçınılmaz film.
(bkz: buyrun cenaze namazına)

efes pilsen

tuborg'un yanında esamesi bile okunamayacak bira çakması. basketbol takımı kraldır o ayrı.

procter and gamble

duracell'den orkid'e,pringles'dan ariel'e kadar inanılmaz geniş bir ürün yelpazesine sahip olan dünya devi şirket. son yıllarda çalışanları abartıldığı kadar donanımlı değildir. (en azından türkiye pazarında)

bilgehan demir

low kick'i 6 ayda,push kick'i 11 ayda öğrenen k1 spikeri(!)
(öğrenene kadar her bacak darbesine middle kick demiştir)

bekaretini 3 7 milyon dolara satan çılgın bakire

cinsel organını gayrimenkul gibi hisseden Natalie Dylan adlı genç bayan. gerekçesi yüksek lisans yapmak için gereken parayı temin etmekmiş! ablası da yüksek lisans masraflarını çıkartabilmek için üç hafta fahişelik yapmış! aile olarak yüksek lisansa meyilliler.

reklamcı

yaratıcılık ve yalancılık gerektiren meslek dalı. ısrarla belirtmeden geçemeyeceğim;tabelacılık reklamcılık değildir.(adı üstünde tabelacılıktır)