bugün

entry'ler (10)

set fire to the rain

rolling in the deep'in golgesinde kalmis bir baska adele sarkisi. Cok yakinda cok buyuk bir patlama yapacak bu sarki. Az kaldi az hissediyorum.

adele

ingilizlerin cikardigi ir baska muzik dehasi. Hakkinda ne soylesem azdir. 19 ve 21 adli iki albumu vardir ve ikiside bir birinden guzeldir. 2011'in en iyi sarkisicidir bence. Ah bide turkiyeye gelse tadindan yenmezde gelmiyor iste.

rolling in the deep

2011'in ilk aylarinda kesfettigim sonradan cok buyuk patlama yapan bir adele sarkisi. Hic kuskusuz 2011'in en iyi sarkisidir. Adele'in itunes londe live 2011 de canli soyledigi versiyonu bana gore en guzelidir. bulup dinleyin.

don t stop me now

bana gore queen'in en gaz sarkisidir. Dinledikten sonra insan yerinde duramiyor yahu. Bisiklet surerken, motor kullanirken, araba kullanirken hatta ucak kullanirken bile dinlenilmemesi gereken sarkidir. Vallahi alir goturur sizi gitmek istemediginiz yerlere.

brian may

efsanevi queen'in efsane gitaristi. Ayna zamanda bir fizikci ve rektor. Yasayan efsane. Freddie mercury'in golgesinde kalmistir. o sesin golgesinde kalmasi kacinilmazdi zaten. dunyanin en iyi 5 gitaristinde biridir hic suphesiz. Bir de too much love will kill you'yu soyleyisi insani alir goturur. Olmeden once gorulmesi gerekendir.

too much love will kill you

son iki haftadir araliksiz dinledigim tek sarki. Aksam yatmadan once dinliyorum, sabah da kalkar kalkmaz ilk onu dinliyorum. Iki ayri versiyonu vardir. Biri freddie mercury, digeri de brian may tarafindan seslendirilmistir. oncelerde freddie eze eze soylemis fikrine kapilsamda brian mayden birkac kere daha dinledikten sonra kimin daha iyi soyledeigine karar veremedim. Bir ondan bir freddieden dinliyorum. Inanin cok zor karar vermesi.

bohemian rhapsody

ilk video klipe sahip parca. Cogu muzik otoritesine gore gelmis gecmis en iyi parca. 3 ayri parcanin yan yana getirilmesiyle olusturulmustur. Soylemesi de dinlemesi de bir o kadar zevklidir. Queen'e tapma sebebidir. hakkinda soylenecek cok sey vardir ama kelimeler yetmez bunlari soylemeye.

somebody to love

freddie mercury'in soyledigi, en sevdigim parcalarden birisi dedigi, asmis queen sarkisi. insani alip goturur ve bir daha da getirmez. Goturdugu yerde birakir. Dinledikce insanin icini deser, yaralarina tuz basar.

it s a hard life

queen'in gelmis gecmis en guzel sarkisidir bana gore. Freddie mercury super seslendirmistir. Bir de bi gitar solosu vardir ki, insani kendinden alir goturur. Aksamlari soguk havalarda dinlenmesi onerilir. Bole agizdan dumanlar cikartila cikartila eslik edilmelidir rahmetli freddie'ye. En sevdigim iki sarkidan biri. Digeri icin,
(bkz: somebody to love)

queen

birkez dinlemeye baslayinca birakamayacaginiz grup. Solistini, freddie mercury'i 1991 yilanda kaybetmistir ama yine muzik hayatina devam etmistir. Brian may ve roger tyler ile aktif muzik hayatlarini surdurmektedirler. Ingilizlerin arasinda cikan bir baska guzel grup.