bugün

entry'ler (9)

nepenthes

Eski Yunanlılarca acı ve üzüntüyü unutturduğu farzolunan bir ilaç ve aynı adı adı taşıyan bir bitki de bulunmakta. aynı zamanda nickim.

lucifer

ilk 4 sezonu beni bilgisayar ekranına kilitleyen dizidir.

--spoiler--
5. sezonda lucifer tanrı olacağım diye tutturup diziye farklı bir yön vermiştir. 6. sezonda ise ' ben aslında insanların cehennemden çıkmaları için pişmanlıklarını bulmalarına yardım etmek istiyorum' diye saçmalamıştır. rory ise intikam için babasını aramış; babasını bulduğunda ve en sonunda araları düzeldiğinde 'hiçbir şeyi değiştirmeni istemiyorum' moduna girmiştir. lucifer sen kalk binlerce sene ne yapacağını bilmeden babam beni cehenneme attı diye gez sonra kızının büyümesi, sevdiğin kadının ölmesi için bekleme! rory değiştirme dedi diye cehenneme gitmek nedir ya? büyüt çocuğunu sonra beraber gidin nereye giderseniz. olaylar resmen paradoksa sardı ve saçmaladı.
--spoiler--

son iki sezonu ise tam bir hayal kırıklığı oldu diyebilirim.

orphan black

finalinde beni hayal kırıklığına uğratmış dizilerden birisidir. final sezonunu o kadar merakla beklemiştim ama son bölümüyle resmen böyle bitemez dedirtti.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

şu midemi benden alın gözünüzü seveyim. ağrı ağrı nereye kadar çekilir bu?

nickini asla değiştirmeyecek olmak

her yerde kullanmayı sevdiğim 'dovahkiin' nickinin alınmış olmasından dolayı 'nayırrr, nollamazzzz' moduna bağlamama sebep olan durum.

sözlüğün faydaları

her telden insanı barındırması. boş yapmaya da çare aramaya da müsait olması.

bir kızın bakire olmadığı bakınca nasıl anlaşılır

eğer yeterince odaklanıp kızın iki kaşının arasına bakarsan bir süre sonra bakire olmayan kızların alnında kırmızı bir nokta belirir. işte bu şekilde anlarsın.

survivor 2022

yıl olmuş 2022 bu program hala bitmedi mi?

evlenmeyenlerin seks yapmadan ölüp gitmesi

cinselliği evlilik olmadan olmaz sananların kaderidir.