bugün

entry'ler (123)

ertuğrul sağlam

adamlığına zaten şüphe yok. onun dışında büyük hoca, büyük.

kemal kılıçdaroğlu

liderlik vasfı olmayan ve chp'yi deniz baykal'ın milliyetçi duruşundan uzaklaştıracak olan insanoğludur.

euro 2016 finali

milli takımımızın başında ertuğrul sağlam'ın olacağı ve stade de france'de kupayla tur atacağımız maçtır.

fizy

mükemmel sitedir. bilgisayardaki tüm mp3'leri sildim, artık bilgisayar başındayken fizy dışında müzik dinleyemiyorum. bağımlılık yarattı.

belki üstümüzden bir kuş geçer

yüksek sadakat'ın yıllar geçtikçe eskimeyen şarkısıdır.

gerard pique

ülkemizi geç dünyada bile bugün attığı golü atabilecek forvet oyuncusu sayılıdır.

unutulmaz film replikleri

"dünya bir oyun bahçesi. bunu çocuklar biliyor ama biz büyüyünce unutuyoruz."

(bkz: yes man)

yılmaz özdil

faşist değil milliyetçidir.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

"sen öyle sana benzeyen
herşey gibi erirken avuçlarımda
ben unutuyorum..."

yes man

sıkıcı değil ama güzel de değil diyebileceğim bir film. bu film bir komedi filmiyse ve beni umduğum kadar güldüremediyse(ki her an kahkaha atayım beklentisiyle izlemedim)başarısız bir filmdir. ister jim carrey oynasın, ister başkası. genelde yüzde bir tebessüm bırakıyor, birkaç yerde güldürüyor o kadar.

pes oynarken kullanılabilecek sözler

(bkz: ebenin amı ali sami)

hilal

en güzel kız ismi.

che tişörtüyle burger king e gelen adam

söylemleriyle eylemleri birbirini tutmayan dingildir.

davet

nazım hikmet'in en güzel şiirlerinden biridir. özellikle son 3 dizesiyle vurur.

bursa

yakında turkcell süper ligin son şampiyonunun şehri olması kuvvetle muhtemeldir.

ayna programı

samanyolu televizyonunda izlediğim tek programdır, daha güzeli çıkana kadar bunu izlemeye devam.

slumdog millionaire

güzel bir film elbet ama oscarlık bir film değil bence. özellikle yönetmenin kamera kullanışını beğenmedim. onun dışında akıcılığı, müzikleri, kurgusu güzeldi. en önemlisi senaryosu özgündü.

ziya paşa

hiciv ustası büyük yazardır. birçok beyitini sık sık kullanırım.

onur recep kıvrak

trabzonspor kalesinde büyük işler yapan adam. guus hiddink'in futbol bilgisi dahilinde milli takımın kalesini devralması yakındır.

isyan marşı

türk tribünlerinin "you will never walk alone" ayarındaki marşıdır. türk tribün tarihinin en güzelidir, en iyisidir.

acıların arasından söyle isyan marşımızı...