bugün

entry'ler (48)

ağlayamamak

"Acı doruğa ulaştığında gözyaşı gelmezmiş gözlerden" sözünü haklı çıkaran durumdur.

sevilen şiirin en vurucu cümlesi

Biliyorsun; ben hangi şehirdeysem, yalnızlığın başkenti orası.

türkiye siyasetinin sadece polemiğe dayalı olması

"Nasıl yaşarsanız öyle yönetilirsiniz" prensibine dayanan durumdur.

defalarca aynı şarkıyı dinlemek

"Beni anlatıyor" dediğin şarkı için geçerlidir.

aşka inancını yitirmek

ilk aşktan sonra yaşanır. Her insanın aşık olmak için tek hakkı vardır. Sonrasında da inancını kaybetmiş olarak hayatına devam eder.

sözlük yazarlarının tavsiyeleri

takıntılı olmayın oğlum, geçmişinizi geleceğiniz yapmayın. bırakın herkes kaldığı yerde kalsın

biten ilişkiye sadık kalmak

Geri başlama ihtimali için beklemektir. Fayda getirmez. Yoluna bak

uludağ sözlük şiir defteri

şiirin sahibi okumadıktan sonra yazılmaması gereken defterdir.

türk kızını öven entry girerek ekmek kovalamak

mantıklı olandır. kızlara hakaret edip edip sonra onlardan sevmesini beklemek de biraz hayalperestlik olur sanki.

aşk

Bir kişinin dünyanın geri kalanından değerli olmasıdır.

ankara

Sadece devletin değil, benim de gönlümün başkentidir. Yalnızlığımın kalesi, geleceğimin anahtarıdır.

paradan daha değerli şey

"Sağlıktır"mış, kaç insan parası olmadığı için sağlık sıkıntısı çekiyor? Kabul edelim ki artık para her şey.

sözlük yazarlarını şu an mutsuz eden şeyler

Şu an tek başıma olmamdır.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Ne olursa olsun sana kızgınım. Hatta çılgına döndüm diyebilirim. Elimde olan bir şey değil ki. Beni umursamaman ya da en azından öyle görünmen beni delirtiyor. Seni sevdim ben. Senin de beni sevdiğini, en azından bir zamanlar, biliyorum. Bi kuru inadın önüne kurban ettik işte bunu.

muhalefet insan

Ne yazık ki etrafımda fazla bulunan insan tipidir.

mecliste doktorun ne işi var

Bir Mülkiyeli olarak her insanın eğitimini aldığı işi yapmasını isterim tabii ki. Bazı istisnalar olabilir tabii ama yönetim sanatından bihaber insanların oluşturduğu bir meclis, sorunlara sadece isim verebilir. Kaldı ki günümüzde de farklı bir şey yapıldığını zannetmiyorum.

bayram sabahı kahvaltısı

Yılda bir kere yenir. Bir ay boyunca oruç tutan aile o gün özene bezene kahvaltı hazırlar. Kurban bayramında bunu göremezsiniz, Ramazan Bayramına has bir kahvaltıdır

sevgilim beni sürekli kırıyor

Ben bu cümleyi muhabbet etmediğim komşularıma kurmuştum. Mevzu derin, bir an önce konuşmalısınız. Umarım bir anlık sinirle söylenmiş bir sözdür.

sözlükçülerin en eften püften başarıları

cm03 oyunu vardı, menejerlik oyunu. Orada Beşiktaş'ı yıllarca şampiyon yapmıştım. Hatta şampiyonlar liginde final oynadım. Hile yapmamak için kendimi zor tuttuğum anlardan biriydi.

hangimiz sevmedik

"Adam haklı" dedirten cümledir.