bugün

entry'ler (290)

türkiye ekonomisinin iyi olduğunu hazmedememek

Dünyada benzinin en pahalı olduğu ülke konumunda bulunmayı iyi bir şey zannetmek.

anlık salaklıklar

''Neyse dışarda bağlarım'' diye evden çıkarken aceleyle kapıyı çekip ayakkabının bağcığını kapıya sıkıştırmak. Bir de anahtarı yanınıza almadıysanız sizden salağı yok, tebrikler.

savcılar operasyon için validen izin alacak

Montesquieu'nun kemiklerini sızlatacak ibare. Yargı organının yürütme kontrolüne alınması hiçbir bahaneyle açıklanamaz. Yargının bağımsızlığı adaletin sağlanması konusunda en temel ilke. Baskı altında çalışan hakimler, savcılar hukukun uygulanması konusunda ne kadar başarılı olabilirler? Bu ilkenin ihlalinde tüm sistem çöker. Kaldı ki yürütme organına bu denli yetki aktarılması ne kadar demokrasiye uygun? Sınırsız, denetlenmesi gün geçtikçe imkansızlaşan bir iktidar mı halk için ideal olan? Ne diyim, ''insan gerçekten hayret ediyor.''

yaptıklarından vs yapamadıklarından pişman olmak

Yapamadıklarından pişman olmak. Yaptıklarından pişman olursan ders alırsın, elinde "tecrübe oldu" bahanesi kalır. Yapamadıklarından duyduğun pişmanlığı yatıştırabilecek bahane olmadığı gibi "yapsaydım nasıl olurdu?" sorusu beynini kemirir.

yazarların hayatları için seçtikleri fon müziği

Pixies - Where's my mind?

eski sevgiliyi unutmanın yolları

şehir değiştirmek. Bir kere değil ama. Sürekli bir yerlere gitmek. Yeni ortamlara girmek, yeni yüzler görmek, yeni sorumluluklar edinmek. O kadar meşgul oluyorsunuz ki aklınıza kimse gelmiyor. Yolculuk sırasında durum farklı tabii. Pencere kenarı ve müzik eskiyi hatırlayıp kafayı yemek için mükemmel bir 2li. O kadarına da katlanmak lazım.

ben bu yazıyı kendime yazdım

kurduğun hayallerin hiçbiri gerçekleşmeyecek. Üzülmüş gibi yapma. Zaten gerçekleşmesini istemiyorsun. olması gereken şeyleri istemeye başladın çünkü, seni gerçekten mutlu edecek şeyleri hayal etmeye korkuyorsun. Başkalarının senin hayallerini yaşamasına izin veriyorsun böylece, sen başkalarının hayallerini yaşarken. Boş ver, yarın daha az umursayacaksın.

sevdiği kıza 5 yıl boyunca açılamayan erkek

5 yıl sonra açıldığında kızdan ''artık çok geç'' temalı bir konuşma dinleyecek erkektir. ''Ama...'' ile başlayan bahaneler de bir şey ifade etmeyecektir kız için, kendimden biliyorum.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

Teoman'ın Kupa Kızı ve Sinek Valesi şarkısında, derin bir iç çekişin ardından söylediği o ''hoşçakal'' cümlesi.

every you every me

Tekrara alıp sabaha kadar dinlemelik mükemmel şarkı. Emin olun sıkılmazsınız.

başı yastığa koyunca gelen ölüm endişesi

küçüklüğümden beri çok sevdiğim birini üzdüğüm zaman yaşadığım endişedir. ya ölürse korkusu yüzünden ertesi gün gidip özür dileyeceğime dair kendime söz vermeden uyuyamam.

ben bu yazıyı öylesine yazdım

''neden ben?'' dedirten anlardan ve bana sürekli bu anları yaşatan insanlardan nefret ediyorum.

hayata girenlerin alıp götürdükleri

zaman ve güven. Asla geri gelmeyen 2 şey ne yazık ki.

sabahlamasına kesin gözüyle bakılan yazarlar

uyku düzeni denen şeye yabancı olan, benim de içinde bulunduğum yazar topluluğu.

kus ve devam et

rakı içerken yaşadığım kısır döngü.

neden ukala olunur

Ya özgüven eksikliği ya da özgüven fazlalığındandır. Ortasını bulmak lazım.

ilk buluşmadan sonra aramayan kız

eğer buluşma iyi geçtiyse elinden telefonu bırakmadan heyecanla bekleyen kızdır. ''neden hala aramadı acaba görüşmek istemiyor mu?'' sorularıyla boğuşup kendi kendine işkence eden kızdır ayrıca. Arayıp onu da kendinizi de bu durumdan kurtarmanız en doğrusu olacaktır.

sözlükçülerin en eften püften başarıları

sakız çiğnerken yürüyebilmek.

spoiler sevmek

(bkz: mazoşizm)

düşünen beyinlerden haz etmeyen ülke

maalesef Türkiye'dir. işini düzgün yapan insanları işten çıkaran, belli kimselerin menfaatleri için çalışan insanları ise mükemmel pozisyonlara getiren bir ülkedir ayrıca.