bugün

entry'ler (608)

sözlük yazarlarının itirafları

selam arkadaşlar. -pat diye giricem konuya unutmuşuz yazmayı- neyse lise 3 de uludağ sözlükle tanıştım. yaklaşık 2 sene kadar aktif bir üyeyken ne olduysa oldu, sözlük ortamından soğuyup tiksinmeye başlayıp yazmayı bıraktım. aradan üç sene geçti, aklıma bir şiir takıldı önce. sözlükte yazarken favorilerime eklediğim bir şiirdi bu, hatırlayamadığım için az önce tekrar giriş yaptım. ilk başta nedenini anlayamadığım bir şekilde sözlüğe giriş yapma isteği ciddi bir şekilde midemi bulandırdı. işimi gördükten sonra çıkış da yapmak istemedim ama bir bakayım neler yazmışım zamanında dedim.

okumaz olaydım okumaz. ben ne salak bir ergenmişim öyle o mide boşuna bulanmamış. sözlüğü beynimin çöplüğü yapmışım da bilinçaltımın zehrini akıtmışım buralara meğer. potansiyel sapık, zevzek, ukala, gerzek neyim varsa apaçık önüme serildi hepsi.

kısacası genç arkadaşlarım siz siz olun sözlükte ergenliğin tadını çıkarın ama bokunu çıkarmayın. sonra dönüp bakınca vallahi çocukluğunuzdan iğreniyorsunuz.

benden söylemesi.

yorgunluğu, bir gecenin
ve de tüm yanlışlıkların
bir sigarada tutunmuş
şimdi tüm çığlıklar
yapayalnız.

vizelere çalışmadan girmek

risk budur. ama sonuçlardan sonra genel durum:

(bkz: some study that ı used to know)

bir öğrenci evinde görülebilecek en normal olay

anormal bir olay daha görmek.

yan evden gelen tokat ve çığlık sesleri

şiddet içerikli film seven komşuya sahip olmanın sonuçlarından biridir.

insanlık suçu olarak homofobi

belki tek bir sözdür veya fısıltıdır ardından söylediğiniz hatta belki de yalnızca bir bakıştır aşağılayan. unutmayın ki aşağılamasına maruz kaldığı tek insan siz değilsiniz, kim bilir neleri biriktirmiştir o kişi.

dediğim o ki bir insanın ölümüne sebep olabilecek kadar ağır sonuçları vardır ve akıl sağlığı yerinde olan hiçbir kimse bir başkasının ölümünde payı olsun istemez.

korkularla yüzleşmek

bir senenin sonunda nihayet bugün sözlük yazarının yaptığı eylemdir.
onu hatırlattığı için arka arkaya dinleme cesaretinde bulunulamayan bütün şarkılar arka arkaya dinlenildi.
bakılmaya cesaret edilemeyen tüm fotoğraflara itinayla bakıldı.
hatta sonra beraber sık sık oynardık diye oynanmayan doodle jump bile oynandı.

gece gece ağzıma ettim belki ama sonunda başardım. her ne kadar zor olsa da yazarın tavsiyesidir, acısa da öldürmez.

sözlük yazarlarının şu an düşündükleri

haftaya midterm var ne düşüncek sıkıysa başka bi şey düşün.

tam bir sene... söylemek istediğim milyonlarca şey varken hala söyleyebilecek tek bir kelimem yok.

aşk acısından gebermek üzere olan insan

geberemez bir türlü.

sözlük yazarlarının isyanları

Biri gelir ödevlerimi kontrol etsene der.
Biri durur durur ben annemi özledim der ağlar.
Bir tanesi gider kabus görür uyuyana kadar elimi tutsana der.
Oda arkadaşı mıyım çocuk bakıcısı mı belli değil amk.

uzun yol için evladına yolluk yapan anne

en akla hayale gelmedik şeyleri koyarlar bazen. hatta bu kez bir kuş sütü yok diye midir nedir bavulu açtığımda arı sütü denen bir kavanoz balımsı bir maddeyle karşılaştım.

candır o, olsa da sarılsam şimdi.

müsait bir yerde yerine alternatifler

burnunu silip de attığın bir selpak gibi at şimdi beni de müsait olduğun bir yerde ve zamanda...

ne bakıyosunuz sevgilisinden yeni ayrılmış bir kız için güzel bir alternatif olabilir bence.

bir gün mutlaka gideceğim denen yerler

saraybosna...
yiyosa gitme amk 24 ünde okul başlıyo.

turk kızlarının akıl almaz aptallıkları

bu da en yenisi. futbol maçı esnasında sahaya atlamak.

kedi yavrusu görünce yapılacaklar

ani bir hareketle sağ ayağı bi adım öne vurup "pişşt" demek birinciliği açık arayla kapmaktadır.
ayıptır kardeşlerim yapmayın böyle şeyler sonuçta o da bir insa.. pardon kedi.

aynaya bakınca kendini görememek

yalnızlığın dibine vurmuş insanın korkusu da olabilir.

"kendimi yalnız bırkmamak için bütün gece aynanın karşısında oturdum."

-cesare pavese

saçma sapan konuşup benim canımı sıkma

ve o lanet cevap:
-peki.

hadi bakalım uğraş şimdi bütün bir gün.

film gibi oynanan oyunlar

alın benden de diablo 3.

kadın güzelliğinin üst limiti

(bkz: güzellik monica belluccidir)