bugün

entry'ler (197)

inci tanem

Acı çeke çeke canını inci tanesi gibi dizenin şarkısı.

Belki beni o kızla görünce orospu çocuğu diyeceksin, binbir beddua edeceksin, ahın sadece senin ve arkadaşlarının değil seni tanımayanlarin bile içini delip geçecek, seni o hâlde görünce ayna bile kahrolacak, belki bir daha kimseye guvenemeyeceksin, belki buhranlara düşeceksin, işini bile bırakacaksın, papatya yanakların solup gidecek, günlerce ağlayacaksın, kaderine lanet ettikçe edeceksin, intihar etmek isteyip de edemeyeceksin, belki o inandığın Allah'ına bile isyan edeceksin, o su gibi gözlerinin feri sönecek, hızla kilo vereceksin, etlerin iskeletine zor tutunacak, belki kriz üstüne kriz gecireceksin.

Sebebini hiçbir zaman öğrenemeyeceksin ama böyle olmak zorunda. Evet mecbur bu veda. inci diş herkeste olur. Senin yüzün bile inci gibi. Gözümü kamaştırdın, gönlümü kamaştırdın, umarım mermerinle de kamaştırmazsin. Belki 3 sene, belki 5 sene, belki 1 sene sonra döneceğim. Şarkida sabret dese de sen sabretme. Tarkan'ın uzun uzun ah çekmesinden başka ne anlatabilir ki beni ve maalesef bizi...

orman yangını

Bu ülkeden öyle lafta veya sosyal medyada artistlik için değil, gerçekten nefret etmiş birisi olarak sikimde olmayan felaket. Tohumuna para mı saydım amına koyim. Size felaket, bana bereket.

uludağ sözlük

Online kişi sayısını siktiğimin sözlüğü. Yazan çok kişi olsa, akış hızli yenilense yazacağım da, Böyle ciddiye alamıyorum ve yazamıyorum. Ayrıca yok dine hakaret etti, yok vatana hakaret etti diye çok kafa siken var daha eleştiriyle hakaretin ayrımına varamayan.

israil

Dünyadaki en orospu çocuğu birkaç devletten birisi.

başsünni suudi arabistan israil'e sesini çıkarmazken Şii Suriye dün israil'e üç füze attı. zaten ortadoğu'daki en büyük israil düşmanı ülke suriye. ama bizimkilere sorsan şiileri müslümandan saymazlar.

israil'in çıkarları Türkiye'nin toprak bütünlüğüyle de çelişki içinde. Elbette zamanı gelince Türkiye'yle de savaşacak. Umarım o gün geldiğinde şimdi israil'i destekleyen binlerce Türkiyeli orospu çocuğu da geberir.

kadın döllemek

(bkz: çocuğu doğurmayı ve emzirmeyi unutmuşsun)

cimri erkeklerdeki hesap ödeme korkusu

" ben cimri değilim. Bana mesaj atın kızlar. Cimri olmadığımdan sizler için paramı ve karakterimi sınırsızca harcayabilirim. " diyen, kızlar için anasını bacısını bile satıp sonra da parasını harcayabilecek potansiyeldeki ezik tespiti. Adam olsan kadınların da erkekler kadar hesap ödemesi gerektiğini savunursun zaten.

meral akşener in gençliği

O güzel kız şimdiki erkek suratlı, kahveci dayı tipli meral'e nasıl dönüştü diye düşünmeye başladım. Sesi de erkek gibi. Meral'in sesini de kafamda o genç kıza oturtamadim.

erol bulut

Ülkedeki en kötü teknik direktör. Bir insan ne olursa olsun bu kadar kötü teknik direktörluk yapamaz. Samatta, tisserand ve bu formdaki bir mesut'u en cahil ve niteliksiz TD bile oynatmaz. Ajan olduğunu düşünmeye başladım.

mbwana samatta

Ülkedeki en kötü santrafor. Seni santrafor olman için yönlendiren antrenörü ayrı, seni ayrı sikeyim. Rakip defansın en etkili oyuncusu bu kafa şeklini siktigim. Sürekli geriye oynayan hücum oyuncusu olur mu, oluyor işte. Bienvenu bile bundan iyiydi. Guiza en azından gol kaçırirdi. Bu gol pozisyonuna da giremiyor. Samatya parkı'nda siktigimin samatta'sı.

michael laudrup

Tüm zamanların en underrated futbolcusu. 90 94 arasındaki 4 kere üst üste şampiyon olmuş rüya Barcelona takımının bana göre en önemli parçası. Xavi, özil, de bruyne gibi pas öncelikli 8 numaraların atası.

Hem Romario hem guardiola hem Raul'un kendisi hakkında " oynadığım en iyi oyuncuydu" demislikleri vardir. Romario'ya 30 gol attırdığı sezon vardır. Bana göre zidane, xavi ayarında bir futbolcuydu, Danimarkali olduğu için reklamı iyi yapılamadı ve futbol tarihinde adı onlar kadar kalmadı.

Maradona, Messi ve xavi'yle beraber futbol tarihindeki en büyük dört pasörden birisidir fikrimce. Ara pasınin modern anlamdaki mucididir.

Çocukken en sevdiğim futbolcuydu ayrıca.

lothar matthaeus

Tüm zamanların en cenabet kulübü olan inter'i zamanında Maradona'li Napoli ve gullit- van basten- baresi- riijkard'li milan'a karşı Serie a şampiyonu ve sonrasında UEFA kupası şampiyonu yapmış efsane futbolcu. Maradona kendisini hayatındaki en büyük rakibi olarak onurlandirmistir. ilk dönemde hücum oyuncusuyken inter'de italya'daki savunma futbolunun etkisiyle geriye çekilmiş, geride oynamasına rağmen o dönemki serie a hücum oyuncularından fazla gol atmıştır. Beckham gibi 50 metreden attığı uzun paslar ve ortalar, 30 35 metreden doksana taktiği füzeler, oyun kuruculuğu, liderliği , yılmamasi, sertliği futbol tarihinde iz bıraktı.

dennis bergkamp

Michael laudrup ve Roberto baggio'yla birlikte doksanların en sevdiğim 3 futbolcusundan birisi. Topa dokunuşunda sihir olan nadir futbolculardan birisiydi, kesinlikle estetik harikasıydi. Mükemmel paslari, düşerken doksana çaktığı resitalleri vardı. Genelde sözlükte henry'li döneminden bahsedilmiş ama o dönemde Bergkamp eski Bergkamp değildi. Bergkamp'in zirvesi Inter'deki son sezonu ve Arsenal'deki ilk 3 sezonuydu. 97- 98 sezonunda daha henry, pires falan ortada yokken Arsenal'i şampiyon yapmış ve sezonun oyuncusu seçilmişti.

Deha dolu pasları laudrup'a, topa dokunuşundaki estetik cazibe baggio'yla benzerdi. Baggio bergkamp'a göre daha iyi dripling yapardı. Bergkamp doksanların sonu ve iki binlerin başında ligin asist krallığında Beckham'la cekismis ve genelde kaybetmişti, kazandığı 1 veya 2 sezon da vardı.

Çok ozledik lan çok. Daha ajax'ta oynadığı 92 Avrupa şampiyonası'nda da Hollanda'nin en iyisiydi. Inter'in esmer renkli formasında sapsarı ışıldardi. Benim aklımda Inter formasıyla kalacak.

zinedine zidane

Fourfourtwo tarafından 2017 yılında gelmiş geçmiş en iyi sekizinci futbolcu seçilen, france football tarafından 2020 yılında tarihin gelmiş geçmiş en iyi 11'ine seçilmeyip en iyi ikinci 11'ine seçilen futbolcu. Bizim gibi futbolda çok geri kalmış bir ülkenin genellikle aynı dönemde doğmuş insanları gelmiş geçmiş en iyi 3 futbolcudan biri dese ne olur, gelmiş geçmiş en iyi futbolcu dese ne olur? Kim sikliyor? 87 doğumlu birisi olarak 98 dünya kupasını da, Juventus ve real madrid zamanlarını da iyi biliyorum. Brezilyalı Ronaldo bundan çok daha yetenekli ve iyi bir futbolcuydu. Zidane doksanların sonu ve iki binlerin başında sürekli rivaldo ve figo'yla kiyaslaniyordu ve bence dengi olan futbolcular da onlardı. Maradona, cruyff, Messi, brezilyalı Ronaldo, Cristiano Ronaldo gibi futbolcular bir sınıf daha üstte zidane'dan.

Futbolu Fransızlar'dan, ingilizler'den iyi bildiğini iddia eden kolpalar gelmiş geçmiş en iyi 3 futbolcudan birisi olduğunu iddia etmeye devam ediyor. Zidane oynadığı dönemde asla Pele veya Maradona'yla kiyaslanmiyordu. Buradan en iyi 5 arasina giremeyeceği anlaşılıyor. Kendisini çocukluğunda veya ergenliğinde izlemiş olanlar abartıyorlar. Bu 90 civarı doğumlu arkadaşlar internette 100 kişi birden aynı şeyi yazınca söylediklerinin gerçek olduğunu düşünmeye başlıyorlar.

kenan evren

Eline Kur'an alarak halkın karşısında konuşma yapan bir adamdı, dincinin Allah'ıydi bizzat. imam hatipleri açan, AKP'nin iktidara gelmesini sağlayan yolu hazırlayan kişiydi. Erdoğan'ın manevi babasıdır. Dincileri perişan edecekse intihar etmeliydi bir dinci olarak. Klasik ABD güdümlü asker işte. Mart 1971'de karşıtları ordudan silinince meydan bu Amerikan asiklarina kaldı.

josef stalin

Ezip geçtiği, korkuttuğu ABD, batı Alman ve ingiliz kaynakları tarafından sınırsız iftiralara maruz kalan yirminci yüzyılın en yüce lideri. Naziler'e yardım eden kırımlilar'i sürmekte de, öldürmekte de haklıdır. Biz 1920'de Fransızlar'a destek çıkan Ermeniler'i öldürmedik sanki. Aynı şey.

ünlü biriyle ilişki yaşamış sözlük yazarları

15 sene kadar önce daha taze 18imdeyken harika öncü'yle yattım. Seyhan'da bir pavyonda konsomatrislik yapıyordu. Onun arpasını yemini karşılayacak param yoktu, ufagim diye fazla masraf sokmadı bana.

Harika öncü kim diye sorarsaniz, 1979 1980 döneminde Yeşilçam'da ünlü bir erotik film yıldızı. Ben münasebet yaşadığım zaman onun eskiden film yıldızı olduğunu bilmiyordum tâbi. Oraya takılan başka abilerden duydum sonraki haftalarda. Benden yaklaşık 30 yaş büyüktür diye tahmin ediyorum.

dönerciyle kaçan kadın

(bkz: işsiz kadınla kaçan dönerci)

Olaylara hep aynı açıdan, kadın tarafından bakmayın. Kendinden daha nitelikli biriyle kaçan kadındır bu.

ekşi sözlük

Yine uçurmuslar. Son 7 yılda 3. uçuruluşum. Böyle sözlüğü yaratanı sikeyim.

kadir mısıroğlu

Marx düşmanı şizofren.

cehape zihniyetini ülkeden silip atmak

Akp en geç 10 sene sonra siyaset sahnesinden silinecek, CHP büyük ihtimalle 50 sene sonra bile hâlâ olacak.

(bkz: yargilanacaksiniz)