bugün

sevdiği entry'ler

faber castell fosforlu kalem

görsel
Kendine gel neigbourhood, kalemlere aşık olamazsın.

anın görüntüsü

ben her bahar aşık olurum.
Rüzgar olur yağmur olurum...
görsel

anın görüntüsü

görsel

hayvana eziyet edene hapis cezası gelsin

görsel
görsel

hangi yazar gözünde nasıl canlanıyor

Mary Mary lou *
(img:#2016940)

sözlük yazarlarının çocukluk fotoğrafları

görsel

bizi de üzdüler ama

Üzene saçma sapan tripler atmadık. Gülüp geçmesini affetmesini bildik. Bu sebepten de kimsenin gözünde beş para etmedik.

karton toplayan cocuk

Şeriatçı eskinin yobazı gibi kaypaklık yapmam ben senin gibi piyon.

Günlerce muhabbet ettiğin insanları yazarların söylemek istediği başlığını kullanarak yavşakça karalayan gelip üslup dersi vermesin Bi zahmet.

Bu takiyeci yavşaklığı Kim bilir hangi kapılar ardında öğrettiler sana.

Ben buyum herşey çata çat ve senin gibilere bu üslubu kullanmaktan onur duyarım.

tıp

"tip kadinlarin goguslerine silikon doldurmaktan baska bir naneye yarammayan meslek grubudur"

Tıbbı sadece ortopedi ile plastik ve rekonstrüktif cerrahiden ibaret sanan cahil cühela insanların dediklerine kızıp cevap vermek bile saçma ama insan bir düşünüyor.
Ciddi ciddi sizin gibi gerizekalı insanlar için üzülüyorum, işe yaramak, hasta insanlara yardım etmek istiyorum. Cidden para kazanmak bir yana bu anlamda çok tatmin edici bir meslek falan ama şöyle yazıları görünce, hele de böyle bir zamanda, diyorum ki bu insanlar hiçbir şeyi hak etmiyor.
Tıp boş beleş bir bilim dalı öyle mi?
Bu çoğu insanın hafife aldığı pratisyen hekimler var ya, hani "ben de bir parol bir augmentin yazarak onun yaptığı işi yaparım" diyorlar ya, en basiti onlara değineyim biraz.
Bakın bir karın ağrısı bile karnın içindeki konumuna göre, şiddetinin artış azalışına göre, yemekten önce ve sonra oluşuna göre, karakterine, hastanın yaşına, cinsiyetine hatta ten rengine göre bile özel bir hastalığa işaret edebiliyor. Benim kırık çıkıkçılara saygım büyüktür ama hadi bir kırık çıkıkçı akut kolesistit'in tanısını koysun amk. Çok basit lan, hadi koysun, hadi tedavi etsin?
Yapamaz. Ama insanların eziklediği pratisyen hekim yapabilir. Çünkü kusura bakmayın kazanana kadar ve kazandıktan sonra biz yırtınıyoruz bu şeyleri öğrenmek için. Binlerce hastalık var, şimdi saymaya başlasam 20 tane alakasız saçma sapan hastalık sayabilirim ve inan bana hakkında hiçbir bok bilmiyorsunuzdur.

"bakteriyel hastaliklar icin mucize ilac antibiyotikler, bunlardan kullanmak icin doktora gorume zorunlulugu tam bir rezalettir."

Antibiyotik direncinden haberinin olmadığı ortada zaten. Cahil cesareti böyle laflar etmek. Bakteriler mutasyon geçiriyor ve kullandığımız antibiyotiklere direnç kazanıyorlar. Eğer insanlar bakteriyel olmayan hastalıklarda bile antibiyotik kullanmaya devam ederlerse bu direnç mekanizmasında "çorbada bizim de tuzumuz olsun." demiş olurlar. Yani doktor reçetesi gereksiz antibiyotik kullanımını engellemek için gerekli. Sen boğazın ağrıdığında dayıyorsun antibiyotiği ama bilgine, boğaz enfeksiyonlarının %70-80'i viral.

Gerçekten neden bu kadar yazdım bilmiyorum, sanırım özellikle de böyle bir dönemde bir sürü kalifiye hocamızı kaybediyor oluşumuza ve sağlık çalışanlarının bu denli özverili çalışmalarına rağmen hala böyle saygısız ve nankör olmanız artık beni sıkmış.

Affedersiniz ama s.kerler. Sadece okul yıllarında çektiğimiz eziyetle bile saygıyı hak eden bir grubuz.
Boş yapmayın. Ezdirmem meslektaşlarımı.