bugün

entry'ler (61)

artistlik yaptığın mekana geri dönmek

çok örnekleri vardır bunların. bazı insanlar sürekli gittikleri mekanların bir açığını yakalayıp, "abi burayı bok götürüyor temizle biraz, yoksa gelmem" gibi şeyler söyler. mekan sahibi de boş durmayıp lafı sokar, ardından bizim malum şahıs orayı terk eder. ama bir problem vardır, bilir ki bütün ortamı oradadır. bir hafta, iki hafta derken geri dönmek zorundadır. bazıları utana sıkıla geri döner. bazı yüzsüzlerde, sanki dün artizlik yapmamış gibi damlar mekana. o ne yüzsüzlüktür ama. pişkin pişkin sırıtarak içeri girerler "naber ismail abi?" derler lök diye bir yere otururlar. mekan sahibi olmanın zorluklarıda burada başlar, adama diyemezsin ki "kalk siktir git buradan" diye. şu vardır, arada laf çarpabilirler.
+ dikkat et hakan, orayı bok götürüyor.
(bu laftan sonra normal bir insan utanıp sıkılır. ama bizim artiz napıyor)
- yok abi ben temizledim burayı dert etme sen.

ortamıyla yer içer, ardından yine laf söylemeye başlar böyle tipler. siz siz olun, almayın mekanınıza böyleleri.

öpücem diyen sevgiliye sarhoş muamelesi yapmak

güzel bir ortam içinde sevgiliyle haşır neşir olmuşken, sevgilinin gel bir kere öpücem demesidir. ortada hiçbir şey yok niye öpesin ki sen. etraftan görenler de bir şey sanacaklar. "bak bak, oğlan ne yaptı kimbilir de kız öpmeye çalışıyor diye" halbuki ortalıkta hiçbir şey yok. kızı kendinden uzaklaştırmaya çalışırsın, olmadı masanın karşı tarafına geçersin. ne yaparsan yap, o sevgiliden kurtulamazsın. araya laf atarsın; "hani geçen bir köpek görmüştük hatırlıyor musun?" gibilerinden. ama salya sümük gelen öpücükten kaçış yok. öpücüğe ne kadar da karşı olmasanız, bir ortam içinde bunu istemezsiniz. romantik bir şeyler yapıyor olsanız eyvallah, sabaha kadar öp. insanlara garip gelecek hareketlerden kaçınması gerekir sevgililerin. hiç olmazsa kimsenin olmadığı bir yerde, sessiz sedasız, ortada bir bokta olmasa öyle öp.

money talks

mükemmel bir ac/dc parçasıdır. ayrıca ing. (bkz: pamuk eller cebe)

mark zuckerberg e küfürlü mesaj yollamak

facebook profili olmayan insanların yapamayacağı şeydir. ergen gibi millete niye küfür edeyim lan hem. zile basıp kaçmak gibi.

ineğe kakao yedirip kakaolu süt bekleyen çiftçi

nasreddin hoca'nın modern veriyonudur.

iri göğüs ince belli kalın dudaklı itaatkar kadın

sevişilecek kadındır. ama olmayan kadındır. ütopyalara kapılıp milletin kafasını yıkamayın abicim. sonra abaza yetiştiriyoruz diyorsunuz. olmaz.

jean paul sartre

nihilisttir. 20nci yüzyılın gelmiş geçmiş en iyi filozofudur. hatta ve hatta o kadar baba bir insandır ki; nobeli sikinin tersiyle reddetmiştir. bu devirde var mı lan reddedecek insan?

damacanaya tecavuz eden adam

oha yazardır. hoş gelmiştir.

bisiktroll

(bkz: bisiktroll)
trolleri tersleme kelimesi. destekledim. ilk bakınızı verdim.

sen git o zaman

ben niye gideyim, sen git denilesice sözdür. (bkz: şimdi dağılın lan)

hastaya yanlışlıkla rakı dolu serumu takan doktor

alkolik doktordur. iş yerinde rakı'nın ne işi var mk diyeceğim doktordur? hastalarla rakı sofrasımı kuruyor ne alaka mk?

sözlük yazarlarının nickleri

(bkz: manik debriyaj)

kadınların mini etek giymelerindeki 3 neden

bacaklarının güzelliğini göstermek içindir neden olsun. üç nedeni de aynıdır. bakın ne kadar seksiyim ben, ne kadar cesurum diyorlar. bakılıyor mu? bakılıyor abi. hiçbir sözlük yazarı yoktur ki, abi ben bakmam desin. o'na orada siktiri çekerler. yalan diyin lan hadi?

uzaktaki sevgiliye söylenebilecek sarkılar

far away - jay jay johanson

insan ne ile yaşar

insan niye yaşar, niye yaşamaz diye sorulası sorudur. insan ne ile yaşar lan? para ile yaşayabilir. aşksız yaşayamaz deyinde şurada bayılayım. seksiz yaşayamaz mesela, sonra hayalsiz yaşayamaz. seks var sonra onsuz yaşanmaz, sonra kendi kendini sevemeden yaşayamaz. seks olmadan olmaz tabi. insan yaşamayamaz hacı. niye yaşıyoruz lan biz?

sözlük yazarlarının en çok utandığı an

yazarların en çok utandıkları anlardır.
şahsen benim çok vardır. en garibi ise bir kafeye girerken cam kapıyı açık sanıp, kapıya kafa göz girmemdir. herkes bana "vay gerizekalı" diye baktı. içimden "ne bakıyonuz muna koyam, sizin de başınıza gelebilir" diye teselli etmeye çalışsamda olmadı. 5 dakika sonra arkadaşlarımla beraber oradan çıkıp gittim. bir daha da oranın önünden geçmedim.
(bkz: anket var dediler geldik)

buz pateni

izlerken hep çok kolay lan bu dediğim spor türüdür. taa ki deneyene kadar, kaç defa kıçımın üstüne düştüm bilmiyorum. yapanlara helal olsun diyorum.
(bkz: çanağı kırdık)

dünyanın en güzel müziği

blues'dur. herkes dinleyebilir, mükemmel bir sound'dur.

ilk öpücük vs son öpücük

ilk öpücük en iyisidir. onun heyecanı hiçbir şeyde yok. son öpücük ne olacak.

sözlük okurlarıyla girilen diyaloglar

+ şt, okur.
- söyle?
+ artılasana entrylerimi.
- ne artılayacağım lan.
+ okuma lan o zaman bu sözlüğü, bir daha etrafında görmeyeceğim.
- hadi lan.
+ ver lan ip numaranı muna koyacağım senin.
- ....