bugün

entry'ler (21)

en etkileyici sezen aksu satırları

yalnızlık allaha mahsus....*

sokak ortasında yiyişen çiftler

kavga ettikleri zaman sokakta dövüşen çiftolarak adlandırılabilirler.hatta yiyişmeden daha çok güldürür saç baş çekmiştirmelerine seyirci olmak.

üşüyorum öyleyse hava soğuk

(bkz: üşüyorum çünkü karşımdaki de üşüyor)*

taninmayan kisinin karsi cinse sempatik gelmesi

onu yaşatan size aklınızın oynadığı rivayetlerdir.geçicidir üstüne bi bardak su içilmesi şiddetle tavsiye edilir.

zargana

saroz körfezinde bol bulunur, daha çok yem için tutulur,kıyıya yakın yerlerde yaşar,kılçığı tamamen fosforludur,tadı da yaz sonuna doğru pek bi güzeldir.

yaran türk filmi diyalogları

cüneyt arkın güçlü bi ağadır karısı ölmüştür,o da gönül eğlendirmededir.güzel (hayat)kızımız ahu tuğbayla tanışırlar. ne büyük aşk yaşarlar.cemi cümle bu ilişkiyi bilir. centilboy cüneyt de aşağı kalmaz hayat(kızına) ev tutacağı haberini salar...ve olaylar ceryan eder.
centilboy:sana bir ev tutacağım orada yaşarsın,ben de gelaceğim tabi arada

(hayat)kızı:tabi ev tutacaksın beni kullanacaksın,sonrada bi paçavra gibi
atacaksın,istemiyorum,senin metresin mi olacağım,böyle hayatında bir ismimim olmadan kalmayı tercih ederim..

centilboy:saçmalama be kadın,benim aklım senin gibi apış aramda değil....der. ***

hem sempatik hem yakışıklı

(bkz: yok böle bişey)

binbir gece

kanımız donmuş nutkumuz tutulmus diziyi izliyoruz. esas adam esas kadına sorar "benimle niye yattın?" canım anneciğim cevabı bekleyemez o da son noktayı koyar:"ee haklı, tadı damağında kaldı adamın"*

condoleezza rice i gorunce tirsmak

biri o, diğeri bülent ersoy...

rüya pamuk

türkiye,nin çagdaşlaşan kadınına misal olarak zikredilmiş *, henüz 15 yaşındaki sevimli zat.

psikopat ortaokul ogretmenleri

bız de de vardı ondan bı tane...bı dernege uyeymıs. ne dernegı dıyodu? bız gıderız orda rakı ıcer alem yaparız, dıye anlatıyodu da hıyar. bı keresın de bi cocuk ozenmıs gıtar calıyo dıye tırnaklarını uzatmıs...

hocamcazım sorar:oglum ne bu tırnaklar dıye
bızım ogretmen cocugu genc cevap verırır:hocam ya gıtar falan calıyoruz ıste *
hocamcazım patlatır lafı *:oglum taret alıyosun sen bu tırnaklarla içi pislik toplar ulan. ****

unisex isimler

cavidan * *

10 kasım 1938

yoldönümlerinde ağlayasım geldiği gündü küçükken...büyüdüğümü sandığım zamanlardan beri gülerdim bu hali tavrıma.... ama ne acıdır ki yine bi dügüm var boğazımda.. *

meslek lisesi memleket meselesi

bu bir çözümdür ki cogunlukla teknik lise mezunlarını kapsamaktadır.kız meslek lisesi mezunlarının cogunun da aslında iki senelik okusa bile saat ücretiyle calısabılecek yer bulamaması olaylar zincirinde pek onemsız bır ayrıntıdır bile.ki iki senelik okuyamayıp yani yatay geciş hakkı tamamiyle unutulmuş 84 83 kusagı da işin cabasıdır.

kızların isim yazılı kolyeleri

gün geçtikçe açılan dekoltelerdeki "ego" dur.ismin ne diye sorulduğunda gösterilcek yerin olmasıdır.

tinkerbell

uzaktadır yabandadır..telefonun bi ucudur..candır cigerdır kuzu sarmasıdır...ikisibir aradaya ılham olan 2.dir... *

dede korkut anadolu lisesi

hayal bu gerçek olamaaaaaaaaaz dersiniz, ovarsiniz ovarsiniz gozlerinizi uyanamassınız. cunku artik zehirli elmayi isirmis,handana adınızı soyleyip isminizi kayit defterine yazdirmissinizdir. 4 seneniz oss opucugu beklemekle gececektir. ama arada onlarla karsılasıcaksın hanı o her yerde olmayanlarla buyuyeceksindir. dere kokusu soluyacak,kertenkeleyi dogal karsilayacak,dumurcuk olup karsi bina pencere kapişmalarina karismak isteyeceksın... sonra bir uyancaksin 4 sene gecmis butun igrenclikler tekellenmıs,o her yerde olmayanlar butun seni kusatmistir... vazgecmek zordur nihayetinde o mahalden,cisminden olmasa bile "isminden".

emek

beyoglunun eski sinemalarındandır...gidilmesi balkondan film izlenmesi önerilir..

tarih satiliyor

(ıngılızler dıle gelır)"antalya, fethıye yeter...bız burayı ıstemıyoruz"un basıncasıdır...

içki içmediği halde mezeyi sömüren denyo

evreka
evreka bu benım.. bı de rakı kokusu sınmese...