bugün

sevdiği entry'ler

öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

Öğrendim ki insan kurduğu hayallerin yikilmasiyla beraber ruhen ve fiziken yıkılabilirmis. Ama ufuk açan şey bu degil. Ufku iki katına çıkaran şey: Bu coküntünün içinden ancak kisinin kendisinin yalnızca ama yalnızca Rasyonellikle çıkabiliyor olması. Kişinin öz istikbal ve istiklali için rasyonellik kilit bir öneme sahip; Akıllı olun aklınızı kullanın.ayseyi fatmayı değil önce can sonra canan meselesi yani...
O yüzden bu anonim dizeleri şuraya bırakmayı borç bilirim:

"Söylediklerine dikkat et; düşüncelere dönüşür.
Düşüncelerine dikkat et; duygularına dönüşür.
Duygularına dikkat et; davranışlarına dönüşür.
Davranışlarına dikkat et; alışkanlıklarına dönüşür.
Alışkanlıklarına dikkat et; değerlerine dönüşür.
Değerlerine dikkat et; karakterine dönüşür.
Karakterine dikkat et; kaderine dönüşür."

Ne demisler: "to be is to do." "To do is to be."

gecenin şarkısı

https://youtu.be/2ubUcRN8Ns8

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Kimden ne beklediğini bilince insan hiç hayal kırıklığı yasamiyor.. peki ya kendimiz? insan kendinden ne bekler mutlu olmak için? Nedir mutluluk? Nasil çabalar bunun için? Ne için bu çaba bu uğraş master eğitimi icin? Daha iyi bir hayat nasıl elde edilir? Doğru yolda miyiz? Ne yapıyoruz? saglik Para iyi arkadas çevresi kombinasyonu icin mi bunca sey? insan kendinden ne beklemeli? Aklımda cevaplanması gereken çok şey var sozluk, bu sadece küçük bir kısmı.. buz dağının görünen yüzü anlayacagin!şimdiye kadar kurduğum tüm hayaller ve sahip olduğum çoğu idealleri sorgulamak durumundayim sağlıklı bir gelecek için. insan öyle bir noktaya geliyor ki kurduğu hayalin bir noktaya ulaşamayacağını idrak ettiğinde... nasil anlatacağımı bilmiyorum. Yaklaşık bir ay oluyor bu deneyimi yasayali. Pembe gözlükler atiliyor, sonra soğuk duş etkisi yasiyorsun beyninde, tir tır titriyorusun. işin kötüsü ailenden arkadaşlarından da mahrumsun bu süreçte. Yani hiç manevi destek görmüyorsun. Hoş Anlatsan da anlamiyorlar ya... Tek basinasin işte. Bu geminin kaptanı sensin! Kontrol sende, Ya hedefe ulaşırsın ya da kaybolur en kotusu batırırsin her şeyi. Bu sebeple Ne arzuladigina bu hayattan ne bekledigine daha bir ciddiyetle bakıyor insan. Bir kaptan olarak bu gemiyi ne olursa olsun yuzdurmeliyim, iyi bir kaptandan beklenen şey de o zaten. Ama nasıl? Bedeli ne bu işin? Neyse odun vermeliyim? Bir suru ses var kafamda.inan hangi sese kulak vereceğimi bilmiyorum şimdilik. Elimden gelen ise en mantiklisini uygulamak ve hayirlisini dilemek! Hızır yoldasimiz olsun bu hayat denen tek tabanca mücadelede!
(Tabanca: Rasyonellik en büyük silahtır benim gözümde)

yalnızlık nedir

Hayata tutunma Savasinda Tek tabanca mücadele etmek..
içindeki 10 farklı sesle diyalog hâlinde olmak..
Hangi sesin haklı olduğuna karar verememektir bazen.
Ve bazen de sırf kafandaki bu aykırı sesler yüzünden serin uykulara dalamamaktir yalnızlik..

gecenin şarkısı

https://youtu.be/KHbAZ94kP-o
Bir ben var ki benim icimde benden ote benden ziyade...